Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

BMI SLOVENSKO

Šikmé a ploché strech

Mojmírovská 9
Ivanka pri Nitre

ISOVER EPS GREYWALL

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

VELUX INTEGRA

Elektrické panoramatické strešné okno s...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
4. marec 2019
0
57

HB Reavis začal so stavebnými prácami v Berlíne

Zaujímavý inovátorsky projekt v Berlíne
HB Reavis začal so stavebnými prácami v Berlíne

Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ pracovných priestorov, začala so stavebnými prácami na ulici Landsberger Allee v berlínskej časti Pankow. Základom navrhovaného dizajnu je príjemné a zdravé prostredie s jednoznačným zameraním na ľudí. Pôvodné plány pre budovu Alter Schlachthof Landsberger prešli po pripomienkach verejnosti niekoľkými zmenami. Zrušená bola výstavba nového veľkého obchodného centra. Medzi ďalšie zmeny patrí menej parkovacích miest, ako sa pôvodne plánovalo.

Podľa prehľadu plánov by malo v oblasti Alter Schlachthof Landsberger pribudnúť približne 52 000 m2 kancelárskych priestorov zameraných v prvom rade na ľudí, ďalej konferenčných priestorov pre inovatívnych rečníkov a široká ponuka gastronomických možností.

Ekosystém ľudí a firiem

Berlín ako centrum medzinárodného podnikania, alternatívneho umenia a kultúry a ekologického spôsobu života je lákavým miestom pre ľudí s rôznym nadaním. Mesto venuje veľkú pozornosť príjemnému a zdravému prostrediu pre svojich občanov, preto im ponúka kvalitné verejné služby. Spoločnosť HB Reavis sa takisto snaží riadiť rovnakou zásadou a navrhované pracovné priestory s rozlohou 52 000 m2 hrubej prenajímateľnej plochy naprojektovala práve s prihliadnutím na ľudí. Tento projekt posilní súčasný stav kreatívneho a technického priemyslu a svojou širokou ponukou obchodných a voľnočasových aktivít priláka do oblasti nových talentovaných ľudí. Plány zahŕňajú priestory na organizovanie konferencií a podujatí, napr. praktických seminárov, odborných prednášok a panelových diskusií s lídrami v odvetví , čo podporí nadväzovanie spolupráce a posilnenie vzťahov.

Jednoduchý prístup

V oblasti, ktorá je už teraz pomerne dobre prepojená s mestom, vznikne nová koncepcia mobility. Oblasť sa nachádza medzi časťami Friedrichschain a Prenzlauer Berg, čiže iba niekoľko minút od námestia Alexanderplatz a centra mesta s metrom. S dobrou dostupnosťou ide ruka v ruke aj dopyt po využívaní verejných priestranstiev. Revitalizácia bývalého bitúnku medzi ulicami Landsberger Allee, Otto-Ostrowski-Straße a Hermann-Blankenstein-Straße ľuďom poskytne priestor na množstvo voľnočasových aktivít v podobe útulných kaviarní, rušných barov, fitness centier a obľúbených miestnych predajcov.

Dizajnované pre ľudí

Projekt navrhli uznávaní berlínski architekti zo štúdia Gewers Pudewill, pričom prihliadali nielen na architektonickú stránku projektu, ale aj na potreby ľudí, ktorí sem budú každodenne prichádzať. Projekt chce svoj jedinečný prístup podložiť certifikátmi od Nemeckej rady pre udržateľnú výstavbu (DGNB) a tiež certifikátom WELL. Štandard WELL Building Standard predstavuje zásadný prevrat vo vnímaní budov a je základom filozofie spoločnosti HB Reavis. Skúma, ako môže byť optimalizovaný dizajn, činnosti a správanie na miestach, kde žijeme, pracujeme, vzdelávame sa alebo sa hráme, aby sme zlepšili zdravie a pohodlie ľudí. Certifikát Well projekt získa vtedy, ak merania a monitorovanie vlastností budovy spĺňajú stanovené požiadavky. Hlavným zámerom je priamy a pozitívny vplyv na zdravie ľudí v súvislosti so vzduchom, vodou, svetlom, komfortom, stravou a fyzickou kondíciou.

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím