Pivničné kobky
Drobného 27
Bratislava
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná, dvere a fasády
Tomášikova 17
Bratislava
Prinášame Vám svetlo
Galvaniho 7 7/A
Bratislava
Vlárska 22
Trnava
Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava
Tepelnoizolačné parametre vyhovujú...
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)
Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)
Parozábrana pre difúzne uzatvorené konštrukcie...
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)
Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...
Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)
OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...
Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)
Princíp temperovania betónového jadra spočíva...
REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)
Bežne dostupné inteligentné zariadenia do domácnosti pripojené na internet tzv. internet vecí (Internet of Things) sú veľmi rizikové. U väčšiny z nich sa objavili závažné bezpečnostné ohrozenia. Napríklad cez kávovar sa dalo odhaliť Wi-Fi heslo majiteľa domu. Kamerový monitor pre bábätká sa dal zneužiť hackermi, alebo bezpečnostný systém kontrolovaný smartfónom bolo možné oklamať pomocou obyčajného magnetu.
Hacker ktorý používl rovnakú sieť ako majiteľ monitoru sa napojilna kameru, pozrel si video a spustil zvuk priamo na kamere. Ďalšie kamery rovnakého výrobcu zase hackerovi umožnili prístup k majiteľovým heslám. Hackerovi sa v rámci rovnakej siete podarilo získať aj administrátorské heslo ku kamere a následne zmeniť jej firmvér.
V prípade kávovaru ovládaného cez aplikáciu nemusel byť hacker ani v rovnakej sieti, a napriek tomu mu kávovar poskytol dostatok nešifrovaných informácií, vďaka čomu získal heslo a prístup do celej Wi-Fi siete majiteľa.
Zraniteľný bol aj senzor zabezpečenia. Kontaktný senzor, ktorý pri otvorení okna alebo dverí aktivuje alarm reaguje na magnetické pole. Po otvorení dverí alebo okna magnetické pole zmizne a senzor štandardne spustí alarm. Ak ale magnetické pole pretrváva, žiadne poplašné správy sa neodosielajú. Na oklamanie stačí obyčajný magnet.
Experti z Kasperski Lab odporučujú všetkým dodržiavať nasledovné zásady:
1. Pred kúpou IoT zariadenia si na internete overte, či sa s ním nespájajú nejaké zraniteľnosti. Téme internetu vecí sa v súčasnosti venuje veľa odborníkov, ktorí nachádzajú možné bezpečnostné chyby v monitoroch pre bábätka a iných zariadeniach. Preto sa oplatí zistiť, či chyby v zariadení, ktoré sa chystáte kúpiť, boli už odstránené.
2. Nie vždy je múdre investovať do najnovšieho typu zariadenia. Tie môžu okrem štandardne sa vyskytujúcich chýb obsahovať aj nové, ešte neobjavené nedostatky. Lepšie je zakúpiť produkty, ktoré už za sebou majú niekoľko softvérových aktualizácií.
3. Ak máte doma uložené mnohé cenné predmety, pravdepodobne by sa vám zišiel profesionálny bezpečnostný systém, prípadne správne nastavenie systému, ktorý už máte. V prípade monitoru pre bábätká je najlepšie zvoliť čo najjednoduchší typ, teda taký, ktorý prenáša zvukový signál, ale nedá sa pripojiť na internet.
Zdroj: Kasperski Lab