Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
12. jún 2017
2
1163

BRATISLAVA DESIGN WEEK 2017 MÁ SVOJICH OCENENÝCH

Deviaty ročník prestížnej dizajnérskej prehliadky Bratislava Design Week je už minulosťou. Aj tento rok navštívili expozície a sprievodné podujatia tisícky fanúšikov kvalitného dizajnu. Tie najlepšie kúsky boli ocenené tradičnými cenami Bratislava Design Week Awards. Hlavnú cenu získala slovenská dizajnérka Simona Janišová.
BRATISLAVA DESIGN WEEK 2017 MÁ SVOJICH OCENENÝCH

Popredná slovenská návrhárka bola hviezdou slávnostného odovzdávania cien v kostole Klarisky, keď si okrem hlavnej ceny odniesla aj Cenu za kolekciu Anachronik. Produktom BADW 2017 sa stal stolík Tin Tin od Lea Čellára zo značky Javorina a objavom BADW 2017 je Terézia Feňovčíková s kolekciou mužských odevov Hanbok. O víťazoch už tradične rozhodla medzinárodná porota, v ktorej boli zastúpení hostia festivalu, špičkoví a oceňovaní európski aj domáci odborníci. „U všetkých držiteľoch Bratislava Design Week Awards 2017 rozhodla inovatívnosť, koncepčnosť a prepracovanosť,“ vysvetľuje riaditeľka festivalu Ľubica Hustá.

zľava: Terézia Feňovčíková, Simona Janišová a Pavol Rapco za Javorinu
zľava: Terézia Feňovčíková, Simona Janišová a Pavol Rapco za Javorinu foto: Miro Nota

Festival sa tento rok uskutočnil hneď v troch centrálach, no rôzne sprievodné podujatia prebehli na viacerých miestach Bratislavy. „Tento ročník považujem za mimoriadne vydarený. Páčili sa mi inštalácie dizajnérov aj kurátorských výstav, mali sme skvelých hostí,“ dopĺňa Ľubica Hustá, ktorá vyzdvihuje aj niekoľko naozaj výnimočných momentov: „Otvorenie festivalu s nevšednou módnou situáciou takým určite bolo. Tešia ma však aj reakcie zahraničných hostí, ktorí boli nadchnutí celkovou atmosférou festivalu aj jeho úrovňou. A teší ma, že zaujali aj všetky hudobné performancie, ktoré sme zorganizovali.“

Na budúci rok bude BADW oslavovať okrúhlu desaťročnicu, Ľubica Hustá priamo po skončení deviateho ročníka nechcela predpovedať, čím bude jubileum výnimočné, no jednu predstavu má: „Budeme viac oslavovať!“

Bratislava Design Week Awards 2017

Hlavná cena a Cena za kolekciu

Simona Janišová za Anachronik

Séria kameninových a porcelánových objektov naväzuje na archetypálne tvaroslovie a tradičné postupy dekorovania keramiky a reinpretuje ich prostredníctvom digitálnych technológií.

Cena za produkt

Leo Čellár za Tin Tin

Jednoduchý a praktický konferenčný stolík od značky Javorina, tradičného výrobcu dizajnového slovenského nábytku z masívneho dubového dreva.

Cena za objav

Terézia Feňovčíková za Hanbok

Kolekcia pánskych odevov s experimentálnym tvarovaním a priestorovým formovaním odevov. Inšpiráciou bol kórejský kostým Hanbok a kaligrafia.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím