Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
21. máj 2024
0
48

Do konferencie Start with Children ostávajú posledné dni

Poznáme špičkový program dvojdňového samitu o tvorbe miest pre budúce generácie.
Do konferencie Start with Children ostávajú posledné dni

Už len pár dní nás delí od začiatku medzinárodného samitu Start with Children o tvorbe miest, ktoré sú bezpečnejšie, zelenšie a ohľaduplné voči potrebám detí. Program, na ktorom sa predstaví viac ako 40 expertov a expertiek z oblasti urbanizmu, architektúry či ochrany klímy, je už skompletizovaný. Počas dvoch dní budete môcť zažiť množstvo panelových diskusií, rozhovorov, prezentácií, workshopy, prehliadky, Ulicu na hranie.

„Touto konferenciou chceme vyjadriť, že mestské plánovanie je predovšetkým o vytváraní rámcov. Myslíme si, že potrebujeme lepší rámec, než aký sme používali doteraz, a tým novým rámcom sú deti a ich rodiny. V utorok sa zameriame na politiku tvorby miest s ohľadom na deti, ako aj na niektoré podmienky, ktoré túto politiku ovplyvňujú. V stredu sa budeme viac venovať dizajnu. Dizajn je základom tohto všetkého – navrhli sme svet, ktorý jednoducho nefunguje pre deti, ale dobrá správa je, že ho môžeme prepracovať tak, aby fungoval. Na tejto ceste si však musíme zodpovedať veľké otázky ako napríklad kto rozhoduje a bude mať miesto za stolom?“ uviedol Simon Battisti, kurátor obsahu samitu Start with Children. 

Čo prinesie program konferencie Start with Children?

Program samitu je nabitý prednáškami, panelovými diskusiami, workshopmi i prehliadkami v historickom centre Bratislavy. 

V utorok dopoludnia na návštevníkov a návštevníčky čakajú bloky prezentácií, medzi ktorými bude napríklad Ankita Chachra (Capita) hovoriť  o tom, prečo je dôležité začať s deťmi. Prezentáciu s názvom Vedenie s deťmi má pripravenú Erion Veliaj, starosta Tirany. Krátko popoludní porozpráva o politickej vôli potrebnej na vytvorenie štvrtí priateľských k deťom Gil Penalosa (8 80 Cities). 

V popoludňajších hodinách naplnia program panelové diskusie, v ktorých budú diskutovať odborníci a odborníčky. Otvoria témy klimatickej krízy, adaptácie na extrémne počasie či hry a každodennej slobody. Vypočuť si debaty expertov a expertiek môžete napríklad v diskusiách pod názvami: Chladnejšie mestá, šťastnejšie deti: chránime komunity tvárou v tvár zvyšujúcim sa teplotám; Opätovné spojenie s prírodou: deti a vplyv sveta prírody. Zaujímavou diskusiou bude aj debata, v ktorej sa budú zhovárať primátori a primátorky rôznych európskych miest. 

V stredu dopoludnia sú taktiež pripravené bloky plné diskusií, konverzácií a prezentácií. O zmenšovaní miest pre našich mladších občanov: mesto na úrovni očí budú konverzovať Jan Gehl (Gehl Architects) a Amanda M. Burden (Bloomberg Associates). Krátko popoludní bude o Pláne Bratislavy zapojiť deti do mestskej vízie hovoriť riaditeľka Metropolitného inštitútu Bratislavy Petra Marko.

Popoludní sú v programe naplánované panelové diskusie, prezentácie i rozhovory. Témy budú zamerané na vytváranie miest s deťmi, participáciu či prácu so susedstvom. Panelové diskusie dostali názvy Deti, ulice a mobilita: urobme to bezpečne, zdravo a zábavne; Naše deti, náš svet: sila rodičov v komunikácii o opatreniach v oblasti klímy či Mesto pre cyklistov všetkých vekových kategórií a schopností.

Program sa bude odohrávať v Starej tržnici a v priestoroch Lab.cafe, súčasťou budú aj sprievodné podujatia. V rámci sprievodného programu bude otvorený aj Pavilón na hranie, ktorý je jednou z aktivít projektu Metropolitného inštitútu Bratislavy pod názvom Mesto pre deti. Pripravené budú workshopy pre deti na témy urbánneho rozvoja, udržateľnosti či ekológie.  

Dvojdňová konferencia bude v bratislavskej Starej tržnici

Podujatie sa bude konať v dňoch 28. – 29. mája 2024 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave. Počas týchto dní bude možné zúčastniť sa na prednáškach, paneloch, workshopoch, prehliadkach v historickom centre Bratislavy. 

Posledných 50 lístkov je vďaka podpore partnerov v predaji za zníženú cenu 90 eur.

Medzi hlavnými partnermi, ktorí považujú podporu vytvárania miest priateľských voči deťom, sú Unicef, Eset, Fia Foundation, Child Health Initiative, Bloomberg Philantrophies, Central European Foundation, Slovnaft, MMcité a Milk. Konferenciu podporili tiež partneri EIT Urban Mobility, Európska únia, Ikea, INGKA Centres, Van Leer Foundation, ECDAN a Nadácia Orange.

Viac informácií o konferencii a celý program nájdete na www.startwithchildren.com.

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím