Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

Material & Technology s.r.o. – M&T

Sídlo Spoločnosti: Čs. Odboje 1044
Dobruška

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

BMI SLOVENSKO

Šikmé a ploché strech

Mojmírovská 9
Ivanka pri Nitre

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

VELUX INTEGRA

Elektrické panoramatické strešné okno s...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
4. máj 2015
0
636

Newsletter 1/5 2015

Newsletter 1/5 2015

Pozývame vás na nový portál www.archinfo.sk. Chceme zainteresovať aj „nekomorový“ okruh záujemcov o architektúru. (Študenti, dizajn, výtvarníci... a taktiež aj všetci „neprofesionáli“, ktorým však pojmy architektúra, kultúra, formovanie prostredia v ktorom žijeme nie sú ľahostajné). Samozrejme profesionálne informácie z prostredia komory (www.informacieska.sk) budú s plnou podporou pokračovať ďalej. 

Na úvodnú stránku www.archinfo.sk sa dostanete tu.

205
Youtube

Je potrebné rozširovať prezentáciu architektúry širším smerom. Aby sa architektúra stala aj spoločenskou témou. Treba ponúknuť zaujímavý obsah všetkým, ktorým slovo architektúra (a príbuzné druhy umenia) niečo hovorí (a nie sú ani členmi Komory ani členmi Spolku, i takým čo nie sú ani architekti, ale zaujímajú sa o túto tému). Asi toto bude v budúcnosti naša najdôležitejšia úloha. „Vychovať“ spoločnosť (osloviť ju zaujímavým obsahom), aby viacero ľudí (skupín, spoločností... možno dokonca i úradníkov) dospelo k záveru že architektúra je zaujímavá, a vyplatí sa ju sledovať. Že to nie je iba príjemné a zábavné, ale je to aj užitočné. A keď sa budú sami snažiť niečo urobiť a investovať energiu do prestavby prostredia v ktorom žijú, tak ich možno napadne, že by nebolo zlé obrátiť sa aj na architekta. Lebo práve táto širšia kultúrna verejnosť, to sú naši budúci investori.

Je to silný zámer, ale (dlhodobým) cieľom by malo byť dostať architektúru do polohy „témy dňa“ a takto si vlastne „vychovať investorov“ z tých ľudí, ktorí majú predpoklady vnímať také jemné hodnoty ako je kvalita, kultúra, rozum, koncepcia... a mnohé ďalšie aspekty, ktoré nie sú bežnými kritériami hodnotenia s ktorými sa praxi stretávame.

Portál archinfo má aj mnoho ďalších užitočných funkcií. Má predpoklad slúžiť ako komunitný portál, kde ľudia zaujímajúci sa o spoločnú tému môžu nájsť všetky potrebné a podnetné informácie. Súťaže, podujatia, výstavy, novinky, zaujímavosti, pekné príklady… Môžu diskutovať a vymieňať si skúsenosti, používať formáty ako sú Blog a Fórum… Je tu miesto pre tých čo hľadajú, alebo ponúkajú prácu (služby, materiály, inzercia…). Dá sa tu vytvoriť osobný profesionálny profil v rubrike ĽUDIA a prezentovať svoje najlepšie práce. Funkcionalita profilu je taká široká, že môže nahradiť mnohé individuálne osobné www.stránky.... Na portáli je pripravené omnoho viac - treba postupne preskúmať všetky možnosti…

Ťažiskový je však fakt, že celý obsah je otvorený. Je to priestor určený pre každého architekta (študenta, priateľa architektúry...). Každý môže pridávať svoje príspevky, vidieť bezprostredne reakcie svojich kolegov, vymeniť si skúsenosti a dozvedieť sa zaujímavé veci… Ako komunita určite potrebujeme takúto možnosť a takýto nástroj. Skúsme ho aktívne využiť. Prispievať v prospech všetkých. Výsledok môže byť mimoriadne zaujímavý a prospešný!

Zapojte sa! Svojim profilom, dielom. Viete o udalosti, ktorá by mohla zaujímať ostatných? Máte zaujímavý príspevok, názor, tip? Zverejnite ich.

Na úvodnú stránku www.archinfo.sk sa dostanete tu. V súvisiacich článkoh sú návody ako začať pridávať svoj obsah:

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím