Pivničné kobky
Drobného 27
Bratislava
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Okná, dvere a fasády
Tomášikova 17
Bratislava
Stavať zodpovedne
Pribylinská 2
Bratislava
Prinášame Vám svetlo
Galvaniho 7 7/A
Bratislava
Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava
2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)
Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)
Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...
KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)
Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...
Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)
OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...
Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)
Princíp temperovania betónového jadra spočíva...
REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)
Noc Architektúry je o jednom večere, kedy sa štyri poschodia Fakulta architektúry STU premenia na výstavu ateliérových prác študentov. Základnou myšlienkou podujatia je ukázať svetu, ako sa na škole tvorí.
To, ako sa najmladšia generácia architektov popasovala so zadaniami hodnotila porota v pokračovaní študentskej ceny CHEDDAR. Hodnotené boli všetky vystavené ateliérové práce. Najlepšie projekty v kategóriách - Architektúra, Urbanizmus a Dizajn určila nezávislá porota zložená z odborníkov z praxe nasledovne:
Víťaz kategórie Architektúra:
Ľuboš Dobóczi za prácu s názvom “Break from the monuments” / malé mestské divadlo / Bratislava. Dielo sme podrobne predstavili tu.
"Hlavnou pointou malého mestského divadla je v konečnom dôsledku koncept syntézy ľudskosti, skromnosti a provokácie zároveň. Veľkorysá továreň kultúry ukrytá pod zemou, no zároveň formálny pavilón s námestím ukrytým uprostred pralesa," píše librete autor.
V kategórii architektúra o víťazovi rozhodovali architekti Ilja Skoček ml., Michal Krištof, Katarína Varsová a Samuel Zeman. Posledný z menovaných za porotu vyzdvihol tvorivý prístup a kultivované grafické podanie projektu.
Víťazi kategórie Urbanizmus:
Monika Bočková, Barbora Lichtmanová, Kristína Machajová, Miroslava Mišurová, Martin Oravec za spoločný projekt Koľaj, Bratislava, ktorý sa zaoberá transformáciou industriálnej zóny vymedzenej hlavnými dopravnými ťahmi - výpadovými cestami Rožňavská a Vajnorská, južnú hranicu pozemku tvorí vlaková stanica Nové mesto. Industriálny areál, ktorý bol vystavaný na periférií hlavného mesta sa dnes dostal do atraktívnej vnútornej polohy mesta. Prácu viedol Štefan Polakovič.
Práce z urbanizmu posudzovali Juraj Benetin a Dalibor Špilák. Juraj Benetin vyzdvihol voľbu zadania a výber lokality, ktorá je zatiaľ mimo záujmu developerov. Ocenil taktiež dôkladnú analytickú časť a tvorivý proces.
Poznámka redakcie: určite sa oplatí prelistovať celá publikácia. Dielo sme podrobne predstavili tu.
Víťazka kategórie Dizajn:
Viktória Komarňanská za kolekciu "upcyklovaného" oblečenia a doplnkov Nanovo. Prácu sme podrobne predstavili tu. Projekt sa snaží poukázať na spoločensky zodpovednú produkciu textilných výrobkov. Minimalistická estetika ide ruka v ruke s funkciou.
Pozvanie do poroty za dizajn prijali Ivan Marcinko a Soňa Otiepková. Porotcovia ocenili ekologický koncept a detailnú prezentáciu návrhu.
Porota ceny CHEDDAR:
Projekt Cheddar z verejných zdrojov podporil Bratislavský samosprávny kraj v rámci svojej grantovej schémy, dotácie BRDS na podporu kultúry.
Podklady: Archtung