Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
5. marec 2016
0
771

Loving Vincent - maľovaný film

Trailer sľubuje zaujímavý nielen filmový, ale aj výtvarný zážitok.
Loving Vincent - maľovaný film

Maľovaný film v tomto prípade znamená naozaj maľovaný.  Pripravované dielo by malo byť úplne prvým, olejom na plátne maľovaným filmom. Na snímke Loving Vincent (Milovať Vincenta) sa doteraz podieľalo už viac ako sto maliarov. Ich úlohou je pre potreby filmu namaľovať približne 56 800 obrazov. Netradičná animácia sa snaží o napodobenie techniky maľby, akú používal Vincent van Gogh.

Projekt je dielom mladej poľskej filmárky Doroty Kobielskej a britského producenta Hugha Welchmana. Príbeh mapuje posledné dni a záhadnú smrť svetoznámeho postimpresionistického maliara.  Príbeh bude vyrozprávaný prostredníctvom motívov z originálnych malieb a z charakterov a osobností v nich vyobrazených. Tvorcovia použili ako podklady k filnu viac ako 120 obrazov Vincenta van Gogha. Zápletka vykreslená na základe maliarovej korešpondencie nás privedie k ľuďom a udalostiam, ktoré ho sprevázali osudom až k jeho nečakanej smrti.

Hlasy maľovaným postavám poskytnú aj také osobnosti ako Soirse Ronan (Brooklyn, Grand Hotel Budapešť) či Eleanor Tomlinson (Iluzionista, Alica v krajine zázrakov). Snímka začala vznikať už v roku 2011.  Teraz je vo fáze post-produkcie a do kín by sa mala dostať ešte tento rok.

Produkčné štúdio BreakThru Productions zverejnilo trailer, aby sme si výsledok a zamýšľanú podobu vedeli predstaviť a uverili fantázii, že je možné takú formu uskutočniť. 

Spoločnosť BreakThru za krátky film Peter a vlk dostala v roku 2008 Oscara. Tento projekt opísala na platforme Kickstarter, kde žiada o podporu. Celkový rozpočet sa odhaduje na úrovni päť miliónov eur. Pôvodne plánovala, že film Loving Vincent bude hotový skôr.  Minulý rok sa s ním chcela pripojiť k oslavám 125. výročia van Goghovho úmrtia. Film sa však dokončiť nestihol. Do prác sa muselo zapojiť viac výtvarníkov, ako bol pôvodný predpoklad. Komplikácie pretrvávajú. Napriek snahe a silnej podpore z rôznych strán sa cez stránku Kickstarter tento projekt nepodarilo prefinancovať. Uvidíme, aké budú nasledujúce kroky autorov a držíme palce, aby toto unikátne dielo čoskoro uzrelo svetlo sveta. Posledný predpoklad je koniec tohto roku.

Tomuto veľmi zaujímavému projektu držíme palce. Viac ako všetky slová o tom, ako by film mal vyzerať dáva uverejnený trailer:

3538979
Youtube
461343
Youtube

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím