Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. február 2020
0
282

Rezidencia Nová Koliba

Rezidencia Nová Koliba
Ateliér: Koneval architectsAutori: Ing. arch. Juraj Koneval, Ing. arch. Katarína Maníková, Ing. Martin KubicaPlocha pozemku: 18 115,0 m2Zastavaná plocha: 3 550,0 m2Podlažná plocha: 14 994,0 m2Návrh: 2016 - 2016Realizácia: 2016 - 2019Adresa: Pod Vtáčnikom 1-7, Bratislava, SlovenskoPublikované: 13. február 2020

Obytný komplex sa nachádza na území, ktoré je súčasťou väčšieho územného celku rozloženého na úpätí Karpát v časti medzi ulicami Podkolibská a Sliačska.

Bytové domy sú navrhnuté ako mestské vilové domy. Sú to nízkopodlažné, sólo stojace objekty. Celkovo sedem bytových domov, ktoré sú vzájomne voči sebe posunuté tak, aby si neprekážali vo výhľade na mesto. Objekty sú osadené na dvoch terénnych terasách s prevýšením 6 m. Pri návrhu sme kládli dôraz, aby vzdialenosť medzi jednotlivými objektmi bola väčšia ako ich výška, čím sme dosiahli príjemný priestorový a svetelný komfort vo vnútroblokoch.

Strechy suterénov sú navrhnuté ako zelené, zatrávnené plochy. Každá z nich po rozkvitnutí extenzívnej zelene bude mať inú farbu a tvar. Budovy sú ukončené bielou štruktúrovanou omietkou, kombinovanou s obkladovými plochami Fundermax.

Každý dom má vstupnú halu, ktorá vedie do priestoru centrálneho schodiska s výťahom, osvetleného denným svetlom cez strešný svetlík. Budova má 1 podzemné a 4 nadzemné podlažia, pričom posledné podlažie je riešené ako „posledné ustupujúce podlažie“ . V suteréne sú navrhnuté parkoviská, technické priestory a spoločné nebytové priestory. Na každom podlaží sú 4 byty. Celkovo je v jednom bytovom dome 14 bytových jednotiek v nasledovnej skladbe: 2 x 2-izbové, 6 x 3-izbové, 6 x 4-izbové. V nárožných polohách majú byty navrhnuté pobytové lodžie. Obytné priestory na prízemí majú k dispozícii privátnu zelenú plochu. Byty na poslednom podlaží majú terasu s výhľadom.

Navrhované oporné múry sú súčasťou spoločných verejných priestorov a budú porastené popínavou zeleňou .

Poloha diela

Ing. arch. Juraj Koneval
Ing. arch. Katarína Maníková
Ing. Martin Kubica
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím