Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
3. september 2022
0
51

Hotel BRISTOL - alebo ako nanovo otextovať starý hit

Jasné, interiéry na rozdiel od architektúry podliehajú morálnemu “vypoužívaniu” omnoho rýchlejšie. Polčas ich rozpadu je rôzny, zavisí od viacerých premenných. V prípade interiéru hotela Bristol bol hlavným katalyzátorom zmien prichádzajúci tzv. nový normál.
Hotel BRISTOL - alebo ako nanovo otextovať starý hit
Autori: Mira Maukš, Peter MaukšAdresa: Orlia 3, Košice, SlovenskoPublikované: 3. september 2022
Zadanie od klienta bolo formulované jasne - potrebujeme, aby klient zažil nový pocit v známom priestore. Kľúčové požiadavky - viac zelene, ideálne bez búrania a dodržte prosím rozpočet.
Prísť na zákazku ako Viktor Čistič. Zhodiť brašňu a zadať čo treba spraviť. Tak toto robíme.
Nahustenú dispozíciu sedacích prvkov sme preriedili. Hosť tak bude mať pocit zvýšeného bezpečia pri osobnom kontakte. Navrhli sme novú zónu na sedenie pre hosťa čakajúceho na vybavenie v pôvodne tranzitnom priestore recepcie, ktorá sa takto pocitovo zväčšila.
Lobby hotela vás musí vítať, preto sme pani recepčnú posadili za atypický vizuálne príťažlivý recepčný stôl s príjemnou kontaktnou plochou z nábytkového linolea.

Okrem recepcie navýraznejšou zmenou prešiel barový pult a SDK podhľad - a bez búrania!

Na pôvodnej hmote baru je zavesený lamelový dubový obklad, ktorý nesie novú pracovnú dosku z veľkoformátového obkladu. SDK podhľad má na bočnej hrane obklad z číreho zrkadla, odsadený o nasávaciu štrbinu pre VZT.
Motív kruhových stĺpov sme zopakovali na priečke priľahlej k recepčnému stolu a odhalili v oklepaní nosného stĺpu v priestore baru.
Pôvodná podlaha lobby bola tvorená kombináciou drevenej podlahy a dlažby, prekrytej metrážovým kobercom. Podlahovú plochu sme vizuálne zjednotili kobercovými štvorcami s jemným farebným zvýraznením jednotlivých zón na sedenie.
Obdĺžnikový pôdorys hotelovej raňajkárne sme do šírky opticky roztiahli pásmi obkladu z bronzového zrkadla. Dispozíciu stolov sme rozohrali zostavou lavíc a stoličiek s rákosovým výpletom.
Zrkadlovým obkladom je rozšírený aj úzky priestor schodov do hotelového wellness. V novom zrkadle schodiska sa násobí odraz svelíka a okna parkoviska, cez ktoré je ponad strechy viditeľná v noci nasvietená strecha Dómu sv. Alžbety.

Vitajte.

Poloha diela

Mira Maukš
Peter Maukš
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím