Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
10. február 2015
0
1088

Nová Kežmarská chata

Predložený návrh je vyslovením názoru ako vybudovať novú Kežmarskú chatu v cennom prostredí Tatranského národného parku pri rešpektovaní požiadaviek zadania a súčasne pri zohľadnení špecifík cennej a náročnej polohy. Okrem architektonických aspektov a rešpektovania krajiny bolo cieľom navrhnúť aj technologicky sofistikovaný objekt s minimálnymi energetickými nárokmi a s čo najmenším vplyvom na životné prostredie.
Nová Kežmarská chata
Autori: Bc Jakub MoravčíkSpolupráca: Ing.arch, Phd. Tibor VargaInvestor: Občianske združenie Kežmarská chataZastavaná plocha: 300m2Podlažná plocha: 650m2Obostavaný objem: 2089m2Návrh: 2014 - 2014Adresa: Dolina Bielej Vody , Kežmarok, SlovenskoPublikované: 10. február 2015
http://www.kezmarskachata.sk/vysledkysutaze

Objekt je navrhnutý tak, aby zaberal minimálnu zastavanú plochu. Dotýka sa terénu iba v kruhovom pôdorysnom diametri 17,5 m samotnej budovy a exteriérovým schodiskom. Aj exteriérová terasa je integrovaná v objekte. Takýmto spôsobom sa zásah do krajinného obrazu minimalizuje na elementárnu jednoduchú geometrickú hmotu, ktorá je určitým architektonickým a technickým artefaktom ktorý akoby „pristál“ v krajine (a hocikedy môže odletieť...). Riešenie je plne reverzibilné (môže byť odstránené bez zanechania stopy – návrat stavu znovu k súčasnej podobe). Predložený návrh má aj výborné predpoklady, aby svojou kompaktnosťou v praxi splnil náročné kritériá úsporného pasívneho domu s minimálnymi tepelnými stratami, ale takisto aby bol aj atraktívnym miestom pre všetkých návštevníkov.

Záverečná fotogaléria za článkom

Poloha diela

Bc Jakub Moravčík
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím