Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
29. október 2021
0
493

dom "CHD"

Rodinný dom sa nachádza v centrálnej časti mesta Michalovce. Na mieste súčasnej stavby sa pôvodne nachádzal rodinný dom z 60-tych rokov. Parcela svojou polohou a veľkosťou v existujúcej zástavbe rodinných domov spĺňala požiadavky investora pre mestské bývanie v rodinnom dome.
dom "CHD"
Ateliér: H2A | architectsAutori: Ing. arch. Jozef HudákPlocha pozemku: 901Zastavaná plocha: 372Podlažná plocha: 300Návrh: 2016 - 2016Realizácia: 2016 - 2018Adresa: Michalovce, SlovenskoPublikované: 29. október 2021

Navrhnutý rodinný dom v existujúcej zástavbe domov, na ulici s výškovým prevýšením využíva sklon parcely. Ide o dvojpodlažnú stavbu s vloženou galériou v dennej časti stavby, napriek objemu stavby dom z ulice nepôsobí robustne. Stavba poníma jednotlivé hmoty na sebe uložených a do seba prelínajúcich sa objemov (hmôt) s jasne definovanými funkciami. Vstupná hmota domu je osadená nad objemom garáže, obe hmoty plynule prechádzajú do primárneho objemu 1.NP s dvoma vybratiami pre terasy, poníma dennú zónu domu, technické zázemie, vertikálnu komunikáciu a izbu rodičov s hygienickým zázemím. Sekundárna hmota 2.NP v menšom objeme poníma funkciu nočnej zóny domu detských izieb s pobytovou strešnou terasou.

Objekt z uličnej čiary vnímame v troch horizontálnych rovinách, ktoré sú materiálovo členené. Dom je stvárnení v dvoch primárnych povrchoch, bielej farbe, ktorá necháva vyniknúť hmote domu a plochy z lícovej tehly. Z materiálového hľadiska je dom riešení veľkoryso. Materiálovo koncept pokračuje aj v interiéry, kde nájdeme drevenú dyhu, lícovú tehlu, pohľadový betón a množstvo presklených plôch umožňujúce priehľady do krajiny a kontakt so záhradou domu.

Záverečná fotogaléria za článkom

Ing. arch. Jozef Hudák
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím