Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
29. október 2021
0
307

dom "CHD"

Rodinný dom sa nachádza v centrálnej časti mesta Michalovce. Na mieste súčasnej stavby sa pôvodne nachádzal rodinný dom z 60-tych rokov. Parcela svojou polohou a veľkosťou v existujúcej zástavbe rodinných domov spĺňala požiadavky investora pre mestské bývanie v rodinnom dome.
dom "CHD"
Ateliér: H2A | architectsAutori: Ing. arch. Jozef HudákPlocha pozemku: 901Zastavaná plocha: 372Podlažná plocha: 300Návrh: 2016 - 2016Realizácia: 2016 - 2018Adresa: Michalovce, SlovenskoPublikované: 29. október 2021

Navrhnutý rodinný dom v existujúcej zástavbe domov, na ulici s výškovým prevýšením využíva sklon parcely. Ide o dvojpodlažnú stavbu s vloženou galériou v dennej časti stavby, napriek objemu stavby dom z ulice nepôsobí robustne. Stavba poníma jednotlivé hmoty na sebe uložených a do seba prelínajúcich sa objemov (hmôt) s jasne definovanými funkciami. Vstupná hmota domu je osadená nad objemom garáže, obe hmoty plynule prechádzajú do primárneho objemu 1.NP s dvoma vybratiami pre terasy, poníma dennú zónu domu, technické zázemie, vertikálnu komunikáciu a izbu rodičov s hygienickým zázemím. Sekundárna hmota 2.NP v menšom objeme poníma funkciu nočnej zóny domu detských izieb s pobytovou strešnou terasou.

Objekt z uličnej čiary vnímame v troch horizontálnych rovinách, ktoré sú materiálovo členené. Dom je stvárnení v dvoch primárnych povrchoch, bielej farbe, ktorá necháva vyniknúť hmote domu a plochy z lícovej tehly. Z materiálového hľadiska je dom riešení veľkoryso. Materiálovo koncept pokračuje aj v interiéry, kde nájdeme drevenú dyhu, lícovú tehlu, pohľadový betón a množstvo presklených plôch umožňujúce priehľady do krajiny a kontakt so záhradou domu.

Záverečná fotogaléria za článkom

Ing. arch. Jozef Hudák
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím