Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
1. január 2024
0
59

Monitoring stavebníctva, envirolegislatívy a energetickej legislatívy

Čo sa zmenilo? - prehľad za uplynulý mesiac.
Monitoring stavebníctva, envirolegislatívy a energetickej legislatívy

Slovenská rada pre zelené budovy v spolupráci s advokátskou kanceláriou Poláček & Partners prináša mesačný monitoring legislatívy stavebníctva a životného prostredia

Súhrn dáva do pozornosti prehľad pripravovaných vyhlášok Úradu pre územné plánovanie a výstavbu k stavebným predpisom. Upozorňuje taktiež na vyhlásenie Národného parku Veľká Fatra a poukazujeme aj na pripravovanú vyhlášku ÚVO o finančných limitoch.

O ďalších zaujímavostiach za mesiac november 2023 sa bližšie dočítate v monitoringu legislatívy stavebníctva a životného prostredia:

 

Slovenská rada pre zelené budovy v spolupráci s advokátskou kanceláriou Poláček & Partners pripravila tiež pravidelný monitoring energetickej legislatívy. 

Aktuálne vydanie upozorňuje na nové nariadenia vlády, ktorými sa ustanovuje (I) maximálna cena regulovanej dodávky plynu a elektriny pre koncových odberateľov v domácnosti a pre vybraných zraniteľných odberateľov, a (II) maximálna cena za regulovanú dodávku tepla pre vybraných koncových odberateľov tepla.

Upozorňuje tiež na prijatú novelu vyhlášky, ktorou sa ustanovuje postup a podmienky v oblasti zavádzania a prevádzky inteligentných meracích systémov v elektroenergetike. Pozornosť upriamuje aj na rozhodnutia ÚRSO č. 0089/2023/E, ktorým sa mení výroková časť rozhodnutia č. 0083/2023/E, ktorým ÚRSO určil maximálne ceny za poskytovanie podporných služieb pre SEPS.

Ďalej upozorňuje aj na začatie novej mimoriadnej regulácie ÚRSO voči subjektom v oblasti elektroenergetiky a plynárenstva.

November priniesol aj novinky v oblasti agregácie a zverejnenie výzvy Ministerstva hospodárstva SR pre prečerpávacie vodné elektrárne a stacionárne batériové systémy v alokovanej hodnote 44 mil. EUR z Plánu obnovy.

O ďalších zaujímavostiach za mesiac november 2023 sa dozviete v monitoringu energetickej legislatívy:

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím