Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
11. máj 2022
0
381

Rezidenčný projekt Bory Bývanie sa rozrastie o piatu etapu

Piata etapa Bory Bývania bude zrealizovaná podľa návrhu víťaza architektonickej súťaže štúdia Perspektiv.
Rezidenčný projekt Bory Bývanie sa rozrastie o piatu etapu


(ZDROJ: PR Penta Investments, s. r. o.) V novej mestskej štvrti Bory na severozápade Bratislavy pripravuje spoločnosť Penta Real Estate v poradí už piatu etapu úspešného rezidenčného projektu Bory Bývanie. Tento týždeň bola predložená dokumentácia na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Zároveň sú v príprave podklady pre získanie územného rozhodnutia. Piata etapa prinesie do lokality 366 bytov s predpokladaným začiatkom výstavby v prvej polovici roka 2024.

Piata etapa Bory Bývania ponúkne kvalitnú architektúru z pera architektonického štúdia Perspektiv, víťaza architektonickej súťaže, ktorá bola na územie vyhlásená. Celkovo šesť bytových domov so štyrmi až ôsmimi nadzemnými podlažiami vznikne v území medzi rezidenčnou etapou Bory Promenáda a obchodným domom s nábytkom, v blízkosti Dúbravčického potoka. Architektúra bytových domov umožní vznik štyroch poloprivátnych dvorov s množstvom zelene, ktoré môžu obyvatelia využiť nielen pre oddych, ale aj pre športové aktivity. Nachádzať sa tu budú detské, ale aj workoutové ihriská.

Nová etapa prinesie do lokality 366 bytov, od 1-izbových až po 4-izbové. Do ponuky sa dostanú aj strešné penthousy s terasami. V rámci projektu vznikne 596 podzemných parkovacích miest umiestnených v dvojpodlažnej podzemnej garáži, ktorá prepojínvšetkých šesť bytových domov. Ďalších osem parkovacích miest vznikne na teréne,  ktoré budú prioritne slúžiť pre potreby dočasného parkovania pre taxi služby, kuriérov alebo donáškový servis. Piata etapa bude napojená aj na blízky cyklochodník, v areáli bytových domov sa počíta aj s umiestnením cyklostojanov.

„Piata etapa rezidenčného projektu Bory Bývanie prinesie do lokality kvalitné a príťažlivé mestské bývanie. Nachádzať sa bude v centrálnej časti celej zóny Bory, v tesnej blízkosti nákupného centra Bory Mall. Podobne ako predchádzajúce etapy, aj táto prinesie ekologické bývanie s vysokým podielom zelene a kvalitným komunitným priestorom. Pokračovanie rezidenčnej výstavby tak potvrdzuje, že oblasť Borov patrí k najväčším rozvíjajúcim sa územiam v Bratislave“, hovorí Michal Rehák, Business Development Director pre rezidenčné projekty.

Viac o novovznikajúcej mestskej štvrti Bory

Zóna Bory je situovaná medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová
Ves. Územie okrem funkcie bývania ponúka občiansku vybavenosť komerčného aj nekomerčného charakteru. Komerčnú časť tvorí nákupné centrum Bory Mall a Bory Retail Zone, ktorá ponúka viacero veľkých obchodných prevádzok rôzneho zamerania. Nekomerčnú časť tvorí Nemocnica Bory, ktorá je momentálne vo výstavbe a jej otvorenie
je naplánované začiatkom roka 2023 a taktiež aj materská škola, ktorá je už v prevádzke
a ktorú Penta Real Estate odovzdala do užívania mestskej časti Bratislava - Lamač, za symbolické jedno euro, v lete 2021.

Rezidenčná časť pod názvom Bory Bývanie je rozdelená do viacerých etáp. Bory Prvé Domy sú takmer dokončené, vo výstavbe je posledný bytový dom. Etapa Bory Nový Dvor
je rozdelená na dve časti, z ktorých prvá je dokončená a druhá je vo výstavbe. Vo výstavbe
sú taktiež Bory Promenáda a Bory Na Hrádzi. Ďalšie tri etapy sú v povoľovacom procese.
Projekt v rámci prvých piatich etáp prinesie do lokality takmer 2000 bytov.

Dopravná infraštruktúra v zóne Bory je napojená na neďalekú diaľnicu D2, centrum mesta je vzdialené necelých 15 minút jazdy autom. Blízkosť diaľnice zároveň zaručuje aj veľmi dobrú dostupnosť do blízkych miest, ako je Viedeň, Brno, Budapešť či Praha. Samozrejmosťou je aj napojenie zóny na existujúcu sieť mestskej hromadnej dopravy. V
pláne je aj predĺženie električkovej trate z Dúbravky.

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím