Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
2. november 2022
0
56

Xella Dialóg 2022

Tohtoročný Xella Dialóg predstavil formou on-line konferencie odborníkom typy a rady pre ľahké projektovanie a realizáciu stavieb
Xella Dialóg 2022

Tohtoročný ročník Xella Dialógu sa uskutočnil v utorok 18. októbra 2022 a prostredníctvom on-line konferencie predstavila spoločnosť Xella formou štyroch príbehov rôznych typov stavieb svoj sortiment výrobkov a služieb. On-line konferencia Xella Dialóg 2022 bola akreditovaná v rámci CŽV ČKAIT aj ČKA a podobne ako v predchádzajúcich rokoch sa účastníci mohli do jej priebehu zapojiť prostredníctvom chatu. Záznam celej konferencie je dostupný na webovej stránke.

Konferencia Xella Dialóg je stretnutie, ktoré každoročne organizuje spoločnosť Xella pre odborníkov z oblasti stavebníctva a projektovania.
Zástupcovia spoločnosti Xella spoločne so svojimi hosťami na nej formou prezentácií, reportáží a rozhovorov predstavujú súčasný sortiment výrobkov a služieb v podobe, ktorá reaguje na súčasné trendy a potreby profesionálov v odbore stavebníctva.

„Forma on-line konferencie sa nezmenila, rovnaký zostal aj hlavný cieľ: predstaviť atraktívnou a zrozumiteľnou cestou naše výrobky a služby a uľahčiť tak našim partnerom projektovanie a realizáciu stavieb,“ vysvetľuje vedúci marketingu Luděk Suchomel a dodáva: „Čo sa menilo a mení, sú témy a akcenty každého ročníka. Tento rok naši technickí odborníci a manažéri spoločne s hosťami prezentovali na štyroch typoch stavieb cestu k rýchlej, kvalitnej a efektívnej výstavbe rodinných a bytových domov alebo polyfunkčných a nebytových objektov. Program bol ako každý rok pestrý a z ohlasov v priebehu konferencie bolo zrejmé, že opäť zaujal každého, kto s našimi stavebnými systémami pracuje alebo o nich uvažuje.“

Aké produkty Ytong, Silka a Multipor pri výstavbe rodinných domov zvoliť a ako ich správne aplikovať v projekte, vysvetlil v rámci prvého bloku tohtoročného Xella Dialógu manažér pre kľúčové projekty spoločnosti Xella CZ Ing. Jakub Hergezel. Osobitnú pozornosť venoval aj unikátnej databáze schodísk Ytong, v ktorej si ktokoľvek môže nadefinovať schodisko podľa svojich predstáv a potrieb. Pripomenul tiež na minuloročnom Xella Dialógu uvedenú databázu konštrukčných detailov, ktorá je založená na dlhoročných skúsenostiach spoločnosti Xella. Ukážky niekoľkých kvalitne a pritom úsporne postavených rodinných domov s materiálmi Xella prezentoval účastníkom konferencie hlavný projektant architektonického štúdia Harfen Ing. Filip Harvánek. Pri všetkých prezentovaných domoch pritom v projekte preferoval jednovrstvové riešenia obvodových stien s tvárnicami Ytong Lambda YQ, pri priečkovom murive využíva on a jeho kolegovia z ateliéru tvárnice Ytong Klasik a vápenno-pieskové tvárnice Silka. Pri stropoch veľmi radi navrhujú vložkové stropy Ytong Ekonom, určené aj pre svojpomocnú výstavbu. Názorne tiež predstavil výhody spolupráce projektantov so spoločnosťou Xella a podklady, ktoré Xella v rámci prípravy projektu architektom a projektantom dodáva.

Téme developerských projektov rodinných domov a predpokladov ich úspechu sa venoval Ing. Julius Sič, technický poradca Xella Slovensko. Jednoduchosť, rýchlosť, efektivita a splnenie predpisov sú základom úspešných developerských projektov rodinných domov. Okrem vyššie uvedených základných požiadaviek developerov predstavil aj služby zo strany spoločnosti Xella, formou videí uviedol aj dva zaujímavé projekty rodinných domov a pohľad majiteľov developerov na využitie stavebných materiálov Xella a skúsenosti z doterajšej spolupráce. Spomenul aj ponuku veľkoformátových stavebných prvkov Ytong a Silka a služby digitálneho plánovania Xella blue.sprint, ktoré sa čoraz častejšie využívajú aj pri tomto type stavebných projektov.

Kto by nechcel vedieť, ako lepšie projektovať a stavať bytové domy. Veľkoformátové produkty, digitálna podpora BIM a ďalšie služby Kompetenčného centra Xella sú kľúčom k možnostiam pestrého projektovania veľkých stavieb. Vytvorenie 3D modelu hrubej stavby, kontrola kolízií či optimalizácia konštrukcií je len začiatkom. Vyčíslením úspor na materiáli, počte pracovníkov či zisku väčšej podlahovej plochy to pokračuje. Výsledkom je optimalizovaný stavebný proces, ktorý vedie k skráteniu doby výstavby a tým aj vyššej ziskovosti projektu. Všetky tieto témy boli v strede záujmu tretieho bloku tohtoročného Xella Dialógu a podrobne sa im venovala Ing. Lucie Šnajdrová, manažérka veľkoformátovej výstavby Xella a Ing. Tomáš Dokoupil, BIM koordinátor Xella CZ a Xella Slovensko. Nechýbali ani zaujímavé projekty bytových domov z Plzne, Prahy, Brna alebo slovenských Michaloviec. Ing. Tomáš Dokoupil predstavil aj projekt využívajúci technológiu Microsoft Hololens, na ktorom Xella CZ a Xella Slovensko spolupracuje s centrálou skupiny Xella a ktorý umožňuje prepojiť virtuálnu realitu digitálneho dvojčaťa BIM projektu s reálnou stavbou priamo na stavenisku.

Vďaka svojim technickým parametrom sú produkty Ytong, Silka a Multipor vhodné na vysoké nároky, požadované v priemyselných a výrobných objektoch, obchodných centrách, administratívnych budovách či zdravotníckych zariadeniach. Týmto typom stavieb sa venovala štvrtá časť konferencie, v ktorej Jan Tinka, manažér pre kľúčové projekty Xella CZ prezentoval príklady stavieb a špecifických technických riešení, ktoré spoločnosť Xella pre svojich obchodných partnerov navrhla. So službami Kompetenčného centra Xella potom v závere konferencie Xella Dialóg zoznámil jej účastníkov Ing. Július Sič.

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím