Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
20. júl 2022
0
51

Architektonický workshop v Bardejove

4-dňový architektonický workshop v Bardejove.
Začiatok31.8.2022
07:00
Koniec3.9.2022
20:00
MiestoBardejov
Adresa ,
Bardejov,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktIng. Jozef Jarina
0907 972 763
knbj@bardejov.sk

(tlačová správa)

Pozvánka na architektonický workshop v Bardejove

Komunitná nadácia koná v prospech 17 cieľov udržateľného rozvoja. Pridáte sa?

Súčasný svet okrem vojnových konfliktov sužujú aj globálne ohrozenia, ako klimatické zmeny, chudoba, nezamestnanosť, neudržateľná výroba, nadmerná spotreba a ďalšie. Na odvrátenie, resp. eliminovanie týchto hrozieb bola členskými krajinami OSN prijatá v roku 2015 Agenda 2030—Ciele udržateľného rozvoja, ktorá zahŕňa globálne výzvy pre ľudstvo opísané v 17 cieľoch trvalo udržateľného rozvoja.

Uvedomujeme si, že globálne výzvy nemožno dosiahnuť bez zapojenia miestnych iniciatív, akcií a miestnych zainteresovaných strán—komunitných nadácií, organizácií, úradov, podnikov atď.

Naša komunitná nadácia sa v rámci Agendy 2030 zameriava na cieľ č. 8—Dôstojná práca a ekonomický rast, konkrétne na oblasť Udržateľný cestovný ruch. Ten tvorí aj jednu z priorít Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Bardejov.

V tejto oblasti je naším zámerom vygenerovať invenčné nápady s potenciálom rozvoja (lokálneho) turizmu, resp. ponúkajúce pracovné príležitosti v ňom. Zámer chceme realizovať formou architektonického workshopu v Bardejove. Výsledkom workshopu budú kreatívne návrhy 8 zúčastnených architektov, projektantov a študentov architektúry, ktoré odhalia nevyužitý potenciál vybraných miest v meste a navrhnú také funkčné využitie týchto verejných priestranstiev, ktoré zlepšia turizmus a zatraktívnia život obyvateľov mesta. Súťažné návrhy by mali zohľadňovať nízkonákladové investície na ich realizáciu a ekonomický prínos, resp. zvýšenie pracovných príležitostí. O tom, ktoré návrhy získajú najväčšiu podporu pre svoju realizáciu budú hlasovať obyvatelia mesta v online hlasovaní. Mesto a komunitná nadácia budú najlepšie návrhy dlhodobo ponúkať potenciálnym investorom.

Na základe vyššie uvedených informácií Vás srdečne pozývame na 4-dňový architektonický workshop v Bardejove v dňoch 31. august až 3. septembra 2022. Náklady na ubytovanie a stravovanie hradí organizátor podujatia z grantu získaného na realizáciu projektu “Uvedomelá a inkluzívna komunita”, podporeného Nadáciou Charlesa S. Motta prostredníctvom Akadémie na rozvoj filantropie v Poľsku. Ponúkaná odmena za návrhy vypracované počas workshopu je 250 €/účastník.

Ak máte záujem o účasť alebo bližšie informácie o architektonickom workshope, prosím kontaktujte nás prostredníctvom emailu na adrese: knbj@bardejov.sk, resp. telefonicky na telefónnom čísle: 0907 972 763.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím