Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. máj 2022
0
58

Architektúra a urbanismus V4+2

V rámci 16. ročníku medzinárodného festivalu architektúry a urbanizmu Architecture Week Praha se bude konať výstava „Architektury a urbanismu V4+2“.
Začiatok1.9.2022
12:00
Koniec30.10.2022
18:00
MiestoPlečnikova vyhlídka
AdresaThunovská 180,
Praha - Malá Strana,
Česká republika
Druh podujatiaVýstava
KontaktArchitecture Week
kontaktuj cez sociálne siete

V rámci 16. ročníka medzinárodného festivalu architektúry a urbanizmu Architecture Week Praha v dňoch 1.9. - 30.10. 2022 sa bude konať výstava „Architektury a urbanismu V4+2“ v Plečnikovej vyhliadky na Pražskom hrade.

Koncepcia výstavy je založená na prezentácii víťazných projektov v jednotlivých štátoch za posledných 10 rokov a na porovnaní súčasnej architektonickej a urbanistickej scény členských zemí Vyšehradskej štvorky.

Memorandum o spolupráci a príprave tejto výstavy bolo slávnostne podpísané predstaviteľmi profesných organizácií dňa 4.10. 2021 v rámci slávnostného večera Opera Civitatem v Španielskom sále na Pražskom hrade. Podporu a záštitu tejto myšlienky tiež vyslovila Union of Architects. V rámci prípravy tejto výstavy sa organizátori dohodli na tom že už tradičný formát V4 sa rozšíri o Slovinsko a Rakúsko.

Zvláštny dôraz na pozornosť si zaslúži fakt, že je táto výstava mimoriadnou príležitosťou pre stretnutie, výmenu názorov a skúseností medzi vedúcimi predstaviteľmi architektonickej scény.

Na príprave výstavy „Architektura a urbanismus V4 + 2“, ktorá sa pripravuje sa podiela Kancelář prezidenta republiky, Správa Prážského hradu, ďalej Spolok architektov Slovenska, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Association of Hungarian Architects, Obec architektů ČR a medzinárodný festival Architecture Week Praha. Hlavným kurátorom výstavy je Prof. Ing. arch. Vladimír Šlapeta, DrSc. Hon. FAIA.

Súčasťou tejto medzinárodnej prehliadky architektúry sa budú udeľovať Ceny Jože Plečnika 2022, prvýkrát v medzinárodnom formáte. Nominácie budú predkladané organizátorom zo strany SAS, SARP,  AHA, OA, ZAPS a CAAA. Stredoeurópska cena za architektúru Jože Plečnika sa bude udeľovať dňa 8.9. 2022 v Španielskom sále na Pražskom hrade.

Ing. Petr Ivanov
(Organizátor a člen prípravného kolégia)

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím