Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
13. február 2017
0
86

Čerstvé Ovocie_live vol. 8

Ak nás počúvate pravidelne či nepravidelne, každý utorok po 15:15 na Rádiu_FM, aspoň trošku poznáte našu rubriku Čerstvé Ovocie_FM, prostredníctvom ktorej vám predstavujeme mladých, šikovných, aktívnych, kreatívnych a inak zaujímavých ľudí a ich projekty. Ako takéto rozhovory prebiehajú, môžete už v poradí ôsmy krát zažiť počas podujatia Noc Architektúry 2017 ZIMA v Aule Emila Belluša na Fakulte architektúry STU s hosťami Adamom Berkom, Michalom Sládekom a Jurajom Hubinským.
Začiatok16.2.2017
18:00
Koniec16.2.2017
19:00
MiestoFakulta architektúry STU
AdresaNámestie slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFakulta architektúry STU

Jeden je raz viac aktivista a bloger, inokedy viac kníhkupec, milovník pekných knižiek a dobrého vína, občas sa stane grafickým dizajnérom a občas stage manažérom. Druhý sa stal čelnom rodiny festivalu Pohoda a momentálne sa venuje hlavným produkčným prácam na najväčšom slovenskom hudobnom festivale ale aj iným sociálnym a aktivistickým projektom a podujatiam. A tretí? Ten si raz hovorí výtvarník, inokedy selektor či DJ, dokonca hrával aj ako herec vo vlastnom dvojčelnom divadelnom súbore. Ľudia možno mnohých tvári. No všetkých troch spája jedno. A to je architektúra!

Adam Berka / 82 Bøok & Design Shõp
Michal Sládek / ARCHIMERA
Juraj "Serwo" Hubinský / Juraj Hubinsky atelier

Viac info 

Ďakujeme: Radio_FM, Archtung, Fakulta architektúry STU
Cyklus diskusií finančne podporil: Fond na podporu umenia

Archív 

Juraj "Serwo" Hubinský (architekt, výtvarník, selektor, amatérsky herec)

Juraj Hubinský, ktorého kamaráti volajú Serwo, je na papieri architektom ale to mu nebráni v tom aby bol súčasne výtvarníkom, hercom, DJom, ilustrátorom, či grafickým dizajnérom. Už počas škôlky chodieval k otcovi do ateliéru a keď sa ho niekto spýtal čím chce byť tak ani nevedel prečo ale odpovedal, že architektom. V tej dobe sa skamarátil so smiešnym chlapcom, ktorý ho naučil nadávať a čo čert nechcel, neskôr spolu tvorili divadelné duo S+H (Seriš+Hubinský). Od architektúry sa dostal k ilustrácia a od ilustrácii k architektúre. Vyštudoval Fakultu architektúry STU u profesora Ivana Petelena. Prirodzeným vývojom zakotvil na VŠVU v Bratislave, kde sa momentálne ako študent venuje maľbe. Svojimi monumentálnymi maľbami začal písať novú kapitolu slovenského interiérového dizajnu. Výsledkom spojenia architekta a výtvarníka v jednej osobe je minimalistický interiér dotvorený nástennou individualizovanou grafikou. Popritom všetkom stíha púšťať karibské tóny v kluboch ako DJ Bass(t)art. Ako by jeden umelec povedal, je to "multitalenovaný čávo".

Adam Berka (architekt, kníhkupec, aktivista)

Je administrátorom a zakladateľom celkom slušného počtu "fan page-ov" na Facebooku, ale má to svoj význam. Miesta Mesta, Bratislava Budúcnosti či Hnutie proti okrášľovaniu Bratislavy sú projekty, za ktorými stojí večne usmiaty, pozitívne naladený a vtipný mladý chalan. Adam Berka je architekt, kníhkupec a aktivista. V roku 2012 rozbehol 82 bøok & design shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu. Jeho kníhkupectvo nájdete skôr na internete, avšak sporadicky sa objavuje aj na rôznych trhoch a iných akciách. "Predávam najkrajšie knihy na svete", hovorí Adam Berka. Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. Dlhoročný a komplikovaný vzťah k Bratislave, ho stojí veľa úsilia, no podľa jeho vlastných slov, "nemenil by". Najvýznamnejším projektom je projekt MIESTA MESTA, ktorý je o miestach v meste. Je zamyslením sa nad tým, čo robí miesto miestom v meste a krajine. Je aj o láske k Bratislave. Momentálne je plne zahltený prácou na čerstvom krásnom priestore v štvrti pod Bratislavskou hlavnou stanicou, kde spojí svoju lásku ku gastronómii a vínu s knižkami a dizajnom.

Michal Sládek (architekt, aktivista, produkčný)

"Architekt tvorí budúcnosť. Myslí v budúcnosti. Uvedomuje si prítomnosť, existujúce vzťahy a ich dynamiku a do nich si predstavuje novú situáciu.". Michal je zvedavý architekt a premýšľavý humanista venujúci sa vzťahu moci k architektúre a bývaniu. Narodil sa a žije v meste Bratislava, kde vyštudoval architektúru na VŠVU v Bratislave a nedávno dokončil doktorantúru na Fakulte architektúry STU. Bol pri založení občianskeho združenia Archimera, ktoré má za 10 rokov svojej existencie na konte viacero zaujímavých projektov, medzi najviac známe patrí BAKE – cyklocesta krížom cez celé Slovensko po kultúrnych pamiatkách, nedávna výstava Vladimíra Dedečka PRÁCA, alebo cyklus workshopov v Trenčianskych Tepliciach. Počas študijného pobytu v indickom Ahmedabáde sa začal zaujímať o politické súvislosti bývania. Začal pracovať pre neziskovú organizáciu Člověk v tísni, v rámci ktorej založil iniciatívu Architekti v osade. Tá hľadá dizajnové bývanie dostupné sociálne vylúčeným obyvateľom planéty. Aktuálne pracuje ako Production Manager pre Festival Pohoda.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím