Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
16. jún 2021
0
270

HLAVA V. - online konferencia o umení vo verejnom priestore

„Čo pre vás znamená umenie vo verejnom priestore? “
Začiatok16.6.2021
17:00
Koniec18.6.2021
22:00
MiestoOnline
Adresa ,
Online,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktHlava 5
kontaktuj cez sociálne siete

Trenčianska organizácia Hlava 5 vás pozýva na konferenciu o umení vo verejnom priestore

Prvý ročník umelecko-historickej online konferencie: HLAVA 5 „Čo pre vás znamená umenie vo verejnom priestore? “ sa uskutoční v dňoch 16. – 18. júna 2021.

Konferencia bude priestorom pre výmenu skúseností a poznatkov, prezentáciu umeleckej tvorby vo verejnom priestore či výskumnej činnosti v oblasti umenia vo verejnom priestore. Reflektuje na veľké množstvo projektov, publikácií a mapujúcich organizácií, ktoré v danej oblasti za posledné roky vznikli nielen v našom prostredí, ale aj v zahraničí.

Konferencia bude štruktúrovaná do troch dní, venovaných slovenskému, českému a celoeurópskemu kontextu. Každý deň začíname o 17:00 samostatnou prezentáciou rôznych odborníkov. V stredu (16.6.) sa predstaví Alexander Topilin zo združenia Hlava 5, vo štvrtok (17.6.) budeme pokračovať Klárou Brůhovou a v piatok (18.6.) Neringou Kulik z Kaunasu (Litva). Po samostatnom príspevku bude vždy nasledovať diskusia. Počas slovenského dňa bude pod vedením Olje Triašky Štefanović diskutovať Linda Blahová (Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany), Sabina Jankovičová (Súpis sôch) a Nina Šošková (Outdoorgallery, Medzicentrum). Počas českého dňa sa do debaty zapoja Jakub Ivánek (Ostravské sochy), Lucie Vobořilová a Michaela Matysová (Ahoj socho) a Veronika Vicherková (Hmotnost). Posledný́, európsky, deň bude mať zástupcov z Portugalska, Chorvátska, Ukrajiny, Lotyšska a Veľkej Británie. Pod vedením Indre Aleksandravičiūtė z litovskej organizácie Magic Carpets sa budú o situácii umenia vo verejnom priestore ich krajín baviť Claudia Melo, Georgie Scott, Karmen Krasic Kozul, Sandra Lapkovska a Sofiia Korotkevych. ,,Keďže mesto Trenčín kandiduje na Európske hlavné mesto kultúry 2026, aj my ako organizácia Hlava 5 chceme prispieť svojou troškou a začať sa zapájať aj do európskeho dialógu'' hovorí organizátorka podujatia Terina Barčáková.

Na záver každého večera bude pre divákov pripravené malé prekvapenie. Organizátori zatiaľ sľubujú prepojenie rôznych druhov umenia. Lucia Mlynčeková z Hlavy 5 tvrdí, že aj zapojenie divákov je veľmi dôležité ,,okrem diskutujúcich chceme vtiahnuť do deja a interaktívne zapojiť aj divákov, preto sme si pre nich pripravili zaujímavé aktivity''.

Výstupom konferencie bude aj zborník textov k danej téme. Bude dostupný v slovenskom či českom jazyku, ale aj v anglickom preklade. Podľa editorky zborníka Radky Nedomovej z Hlavy 5 zohráva ,,zborník dôležitú úlohu v zachovaní myšlienky konferencie pre ďalšie jej šírenie a nadväzovanie nových partnerstiev”.

Na konferenciu nie je nutná registrácia a je bezplatná. Bude sa dať online sledovať prostredníctvom Facebook profilu Hlava 5 alebo Youtube kanála Hlava 5.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím