Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. marec 2018
0
101

Ian Keeble / Enviromentálne štúdie

Ian Keeble, anglický umelec žijúci 20 rokov na Slovensku, predstavuje na tejto výstave svoju aktuálnu tvorbu, maľby a kresby s použitím rôznorodých techník a podkladov.
Začiatok8.3.2018
18:00
Koniec22.4.2018
18:00
MiestoGaléria Z
AdresaVentúrska 9,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktGaléria Z
+421 903 468 776
info@galeria-z.sk

Anglický výtvarník žijúci dvadsať rokov na Slovensku, Ian Keeble, predstavuje v Galérii Z svoje kresby a maľby pod názvom Environmentálne štúdie. Ide o ucelený súbor prác, ktorých ústredným bodom sú miesta a situácie spájajúce sa so životom umelca na Slovensku, predovšetkým v Bratislave, a v rodnom Anglicku. 

„Môj prvý pocit zo Slovenska bol pocit skutočnej slobody, ktorú som videl a vnímal v krajine a prostredí. Jej otvorenosť, to, že človek môže prechádzať z miesta na miesto bez toho, aby narazil na ploty či iné obmedzenia, to všetko bolo pre mňa nanajvýš nové a nezvyčajné, keďže v Anglicku a iných krajinách, ktoré som navštívil, bolo čosi také takmer nemožné,“ hovorí výtvarník Ian Keebl.

Na vystavených maľbách pracoval ostatných desať rokov. V jeho tvorbe je badateľné pevné puto, či už ku krajine a ľuďom na Slovensku, ale aj k rodnému Anglicku, ktoré navždy zostáva neoddeliteľnou súčasťou jeho samého a jeho obrazov. „Práve tie sa stávajú styčným bodom dvoch svetov, ktoré sa v nich stretávajú, ovplyvňujú a prelínajú tak, že jeden sa stáva súčasťou toho druhého. Práve v tomto priestore nadobúda čas sám o sebe nový význam a stáva sa mnohorozmerným prostredím, ktoré sa nedá lineárne zadefinovať. Rovnako ani vznik svojich prác nevnímam ako lineárny proces, čo v symbolickej reči často vyjadrujú čiary prekračujúce rámec vymedzený plátnom či hárkom papiera,“ uvádza výtvarník.

Žiadne prostredie neexistuje izolovane samo o sebe, len ako súčasť komplexného celku, ktorého sme my, ľudia, pevnou a neoddeliteľnou súčasťou. O Bratislave, ktorá vyniká pestrosťou prírodných scenérií a rôznorodosťou prostredí, to platí dvojnásobne. Sú tu lesy aj lúky, kopce aj údolia. A predsa, najsilnejším médiom, ktoré svojou energiou toto prostredie sformovalo, zostáva voda, ktorá svojim pôsobením dala tomuto kúsku sveta jeho jedinečnú podobu a tvar.

S poďakovaním The British International School Bratislava a The Bristish Council za ich veľkorysú podporu, bez ktorej by realizácia tejto výstavy nebola možná.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím