Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Gerhardt Braun Slovakia k.s.

Pivničné kobky

Drobného 27
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. január 2020
0
60

Imrich Pleidel - 12 m2 v Galante

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy Imricha Pleidela, ktorá sa uskutoční dňa 23. januára 2020 o 17:00 hod. v Hoteli City v Galante.
Začiatok23.1.2020
17:00
Koniec23.9.2020
16:00
MiestoHotel City
AdresaVajanského 10,
Galanta,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktHotel City Galanta
031/789 94 18

Ing. arch. Imrich Pleidel sa narodil 6. apríla 1960 v Nitre. Základnú školu a Gymnázium absolvoval v Šali. Po absolvovaní štúdia na Fakulte architektúry SVŠT (STU) v Bratislave v r. 1983 pracoval ako majster a stavbyvedúci a od r. 1987 ako samostatný projektant v Okresnom stavebnom podniku Galanta. V r. 1990 - 1991 pôsobil ako vedúci projektant na Útvare hlavného architekta v Galante. V r. 1991 - 1992 vykonával funkciu prednostu Obvodného úradu životného prostredia v Šali, ktorého súčasťou bol aj stavebný úrad. Bol členom prípravného výboru a zakladajúcim členom Slovenskej komory architektov v r. 1992 a odvtedy pôsobil ako autorizovaný architekt v slobodnom povolaní vo vlastnej architektonickej kancelárii. Od r. 2009 vedie spoločnosť PLEIDEL ARCHITEKTI s.r.o.

Je autorom a spoluautorom mnohých projektov v oblasti bytovej a občianskej výstavby, verejných priestorov, záhradnej a krajinnej architektúry. Je tiež spracovateľom viacerých územnoplánovacích dokumentácií miest, obcí a zón. V r. 2004, 2006 a 2008 boli architektonické diela realizované pod jeho vedením nominované na cenu za architektúru SKA CE.ZA.AR v kategórii exteriér. Spolu so svojimi spolupracovníkmi je držiteľom viacerých cien z urbanistických a architektonických súťaží. Niektoré z jeho prác boli publikované v domácej i zahraničnej odbornej tlači, napríklad v celosvetovom almanachu „1000 x Landscape Architecture" (vyd. BRAUN, 2009) a „Street Furniture“ (vyd. BRAUN, 2010), „Záhradná a krajinná architektúra na Slovensku“ (vyd. Eurostav, 2015), I. Krpelán: „Zachovanie a pokračovanie rodu“ (vyd. Eurostav 2017).

Od r. 2001 pôsobí ako zmluvný mestský architekt v meste Šaľa formou poradenskej a expertíznej činnosti v oblasti urbanizmu, územného plánovania a architektúry. Je členom vedeckej a umeleckej rady Fakulty architektúry STU v Bratislave a redakčnej rady odborného časopisu ASB. Príležitostne publikuje v odbornej tlači najmä recenzie z oblasti architektúry. Ako člen viacerých pracovných skupín pri MDV SR a SKA sa podieľa na príprave nového stavebného zákona a súvisiacich právnych predpisov. Je dlhoročným členom predstavenstva Slovenskej komory architektov, v r. 2013 - 2019 stál na jej čele ako predseda, v súčasnosti je podpredsedom stavovskej organizácie architektov.

Popri práci architekta sa venuje i voľnej výtvarnej tvorbe, prevažne olejomaľbe a kresbe. Zúčastnil sa niekoľkých spoločných výstav. V roku 2016 sa uskutočnila jeho prvá samostatná retrospektívna výstava s názvom „ARCHITEKT na TÚRAch“. Spolu s rodinou venuje veľa úsilia záchrane národnej kultúrnej pamiatky renesančno-barokovej kúrie v Liptovskom Ondreji.

Žije v Šali, je ženatý, manželka Ing. Oľga Pleidelová sa tiež venuje výtvarnej tvorbe, najmä technike smalt a textilným technikám. Má dvoch synov, architekta Mgr. art. Ondreja Pleidela a reštaurátora Mgr. art. Michala Pleidela, dvoch vnukov a jednu vnučku.

Vernisáž výstavy Imricha Pleidla, 12 m2 Fragmenty krajiny, sa uskutoční 23. januára 2020 o 17:00 v Hoteli City v Galante.
Výstava potrvá do 23. septembra 2020.

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím