Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
22. máj 2019
0
317

Inovácie v architektúre a v stavebníctve

Konferencie pre projektantov a architektov pre jednoduchšie zorientovanie sa v inováciach na stavebnom trhu.
Začiatok13.6.2019
08:30
Koniec13.6.2019
15:00
MiestoKongresová sála SLSP
AdresaTomášikova 48,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMgr. Laura Hryhoryeuová
+421 915 692 988
laura.hryhory@eurostav.sk

Aby sme uľahčili projektantom a architektom zorientovať sa v inováciach na stavebnom trhu, rozhodli sme sa usporiadať konferenciu, kde by sme chceli dať priestor firmám, pôsobiacim na slovenskom stavebnom trhu a predstaviť najvýznamnejšie inovácie v jednotlivých segmentoch stavebného trhu.

Odborný program konferencie bude zostavený z polhodinových prezentácií firiem a ich najvýznamnejších inovácií, ktoré na slovenský stavebný trh prinášajú v roku 2019.

NA KONFERENCII VYSTÚPIA AJ TÍTO ODBORNÍCI:

 • Pierre-Alain Gillet

Saint-Gobain a inovácia v stavebníctve
Navrhovaním, výrobou a distribúciou materiálov a riešení pomáha Saint-Gobain architektom a dizajnérom vytvárať skvelé miesta na bývanie, ktoré kombinujú pohodlie a udržateľnosť. S viac ako 350-ročnou históriou je Saint-Gobain jednou z TOP100 globálnych inovátorov. Dnes jeden zo štyroch predávaných produktov Saint-Gobain, pred 5 rokmi neexistoval.
Spoločnosť Saint-Gobain, ktorá čelí trom hlavným trhovým trendom na stavebných trhoch: nulovému uhlíkovému množstvu, obehu, zdraviu a wellbeing-u, prehodnotila spôsob, ako hodnotiť inovácie smerom k udržateľnejšiemu portfóliu produktov. Výsledkom bolo mnoho inovácií v rôznych podnikoch spoločnosti Saint-Gobain (malty, izolácia, sadra a sklo).

Pierre-Alain Gillet
Pierre-Alain Gillet
 • Klára Bukolská

Inovatívny systém VELUX ACTIVE
Zlá kvalita vnútorného ovzdušia znižuje komfort pobytu v miestnostiach, môže však spôsobovať  aj závažné zdravotné problémy. Vďaka systému VELUX ACTIVE with NETATMO môžu užívatelia pomocou inteligentných senzorov priebežne monitorovať teplotu, vlhkosť a koncentráciu CO2 v interiéri domu či bytu, s cieľom zvýšiť kvalitu vzduchu. V prípade potreby systém automaticky ovláda strešné okná, svetlíky, otvára alebo zavára žalúzie či rolety a vytvára v interiéri zdravšie podmienky. Užívatelia môžu navyše celý systém jednoducho ovládať prostredníctvom smartfónu a vďaka kompatibilite s Apple Home Kit aj hlasom. V prezentácii objasníme ako systém VELUX ACTIVE funguje.

Klára Bukolská
Klára Bukolská
 • Peter Martinák

Inovácie z oblasti debnenia od spoločnosti DOKA
Predstaví vybrané produkty a digitálne služby, ktoré pomáhajú zvyšovať efektivitu, produktivitu a bezpečnosť počas priebehu realizácie stavby. Oboznámi vás s výhodami panelového stropného debnenia Dokadek 30 a novým rámovým debnením Framax Xlife Plus. Dokadek 30 kombinuje výhody panelového stropného debnenia s výhodami nosníkového stropného debnenia. Najdôležitejším prvkom nového rámového debnenia Framax Xlife Plus je kotva, obsluhovateľná z jednej strany, ktorá prináša až tretinu úspory času pri zadebňovaní a oddebňovaní. Zameria sa aj na bezpečnosť pri práci s inovatívnymi produktami: mobilné zariadenie proti pádu FreeFalcon a bezpečnostné siete SNF. Z digitálnych služieb predstaví službu Concremote – metódu na určenie pevnosti betónu priamo na mieste v reálnom čase pomocou senzorov.

Peter Martinák
Peter Martinák
 • Martin Mihál

Stenové konštrukcie - rýchlejšie, ľahšie, kvalitnejšie.
Situácia na trhu práce v stavebníctve motivuje výrobcov stavebných hmôt aj dodávateľov stavebných prác, aby vyhľadávali v stále väčšej miere riešenia šetriace čas a uľahčujúce prácu. Martin Mihál vám predstaví veľkoformátové výrobky od spoločnosti Xella, s ktorými je možné stavať steny hospodárne a s minimálnym počtom pracovníkov pri zachovávaní vysokej kvality konštrukcií Ytong alebo Silka. Tieto výrobky už nie je možné manipulovať ručne, preto ich zavádzame i so systémom montáže pomocou malých technických zariadení, ktoré sú na slovenskom trhu novinkou.

Martin Mihál
Martin Mihál
 • Kornel Kobák

Fenomén inovácií v praxi architektov a projektantov.
Fenomén inovácií predstavuje dnes jednu z rozhodujúcich oblastí, ktoré dynamicky formujú charakter vykonávania architektonickej a projektantskej profesie. Rýchle inovačné vlny sprevádzané novými javmi digitálnej doby a novými technológiami si vyžadujú pružné teoretické a praktické odozvy v architektonickej a projektantskej praxi. Projektanti a architekti sú na jednej strane používateľmi inovatívnych postupov, ktoré im v mnohých oblastiach otvárajú predtým netušené možnosti. Na druhej strane pociťujú nápor novovznikajúcich nárokov, ktoré tieto permanentné inovácie vytvárajú. Udržať sa na pulze doby tak vyžaduje pochopenie týchto fenoménov a uskutočňovanie zmien v rozsahu ďaleko presahujúcom tradičné pracovné postupy.

Kornel Kobák
Kornel Kobák
 • Marián Klučár

Inovácie Schüco pre komfort, bezpečnosť a jednoduchosť
Pohodlné a bezpečné životné a pracovné priestory, ktoré sú ľahko dostupné a ovládateľné, sú dôležité budúce kritériá projektovania novostavieb a rekonštrukcií. V tejto súvislosti zohrávajú kľúčovú úlohu aj „smart“ riešenia pre budovy.
Spoločnosť Schüco reaguje na tieto požiadavky holistickými riešeniami prispôsobenými pre rezidenčné alebo komerčné projekty. V prezentácii predstavíme nové produkty z oblasti okenných, dverných a posuvných systémov a presklených fasád.

Marián Klučár
Marián Klučár

Program:

 • 8.30 – 9.00 hod.: Registrácia účastníkov
 • 9.00 – 9.10 hod.: Otvorenie konferencie

DOPOLUDŇAJŠÍ BLOK:

 • 9.10 - 9.40 hod.: Pierre- Alain Gillet, Francúzsko, Saint-Gobain: Saint-Gobain a inovácie v stavebných konštrukciách
 • 9.40 – 9.45 hod.: Otázky a odpovede
 • 9.45 – 10.05 hod.: Martin Mihál, Slovensko, Xella Slovensko, spol. s r.o. : Stenové konštrukcie - rýchlejšie, ľahšie, kvalitnejšie
 • 10.05 – 10.10 hod.: otázky a odpovede
 • 10.10 – 10.30 hod.: Peter Martinák, Slovensko, DOKA Slovakia, Debniaca technika s.r.o. : Inovácie z oblasti debnenia od spoločnosti DOKA
 • 10.30 – 10.35 hod.: otázky a odpovede
 • 10.35 – 11.00 hod.: PRESTÁVKA
 • 11.00 – 11.30 hod.: Kornel Kobák, Slovensko, Slovenská komora architektov: Fenomén inovácií v praxi architektov a projektantov.
 • 11.30 – 11.35 hod.: otázky a odpovede
 • 11.35 – 12.05 hod.: Klára Bukolská, Česká republika, VELUX Česká republika, s.r.o.: Inovatívny systém VELUX ACTIVE
 • 12.05 – 12.10 hod.. otázky a odpovede
 • 12.10 – 12.40 hod.: Marián Klučár, Slovensko, SCHÜCO International KG: Inovácie SCHÜCO pre komfort, bezpečnosť a jednoduchosť
 • 12.40 – 12.45 hod.: otázky a odpovede
 • 12.45 – 14.00 hod.: OBEDOVÁ PRESTÁVKA

POPOLUDŇAJŠÍ BLOK

 • 14.00 – 14.30 hod.: „inovujme.sk - Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky, SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra)
 • 14.30 – 14.35 hod.: otázky a odpovede
 • 14.35 - 14.55 hod.: Inovované materiály hliníkových systémov a inovatívne dizajny kovania, REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.
 • 14.55 – 15.00 hod.: otázky a odpovede

Pre viac informácií môžete kliknúť sem.

Záväznú prihlášku nájdete tu.

Slovenská komora architektov podporuje podujatie:

Podujatie je zaradené do Sústavného vzdelávania architektov Slovenskej komory architektov ako podujatie typu C s počtom kreditov 5.

 

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím