Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

BMI SLOVENSKO

Šikmé a ploché strech

Mojmírovská 9
Ivanka pri Nitre

ISOVER EPS GREYWALL

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

VELUX INTEGRA

Elektrické panoramatické strešné okno s...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. november 2019
0
18

Nástup do tretej tretiny

Výstava predstaví architekta Michala Sedláčka.
Začiatok14.11.2019
18:00
Koniec6.12.2019
18:00
MiestoUrban centrum
AdresaMečová 5,
Brno,
Česká republika
Druh podujatiaVýstava
KontaktJana Běhalová
+420 725 428 893
behalova.jana@kambrno.cz

Praha, New York, Moskva, Los Angeles. To sú mestá, kde žil a pracoval architekt Michal Sedláček. Po dvadsiatich piatich rokoch v zahraničí sa vrátil späť do svojho rodného Brna, kde už tretí rok vedie Kanceláriu architekta mesta. Výstava s podtitulom "nástup do tretej tretiny" predstaví jeho doterajšiu kariéru architekta, pedagóga a riaditeľa. Ľudia ju môžu navštíviť od 15. novembra do 6. decembra 2019 v brnenskom Urban centre vedľa Starej radnice. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 14. novembra od 18 hodín. Vstup je zadarmo.

Ať už jsem pracoval kdekoliv po světě, vždy mě provázely dvě věci – Brno a hokej, který jsem hrával od mala. Proto i tato výstava má hokejový podtitul – nástup do třetí třetiny. Po pětadvaceti letech zahraničních zkušeností mám nyní možnost ovlivnit podobu svého rodného města. To je pro architekta ta největší výzva, v hokeji je třetí třetina mnohdy rozhodující část celého utkání,“ zhrnul Michal Sedláček.

Výstava ukáže jednotlivé etapy a projekty doterajšej kariéry Michala Sedláčka. Od jeho newyorských začiatkov, po spolupráci so svetovo uznávaným architektom Frankom Gehrym až po jeho vlastné projekty, ktoré vznikali pod značkou architektonické firmy Aedas.

Koncertná hala Walta Disneyho, Los Angeles
Koncertná hala Walta Disneyho, Los Angeles

Vždycky jsem věděl, že se chci vrátit do Brna. Práce městského architekta proto byla skvělá příležitost. A jsem rád, že se nám podařilo prokázat, že KAM má svůj smysl. Dnes jsme nejen koncepční pracoviště, ale také zpracováváme návrh nového územního plánu nebo organizujeme architektonické soutěže. Jedním z velkých úkolů je i příprava nové čtvrti Trnitá,“ dodal Sedláček.

Projekty naprieč svetadielmi

Brnenský rodák Michal Sedláček vyštudoval Fakultu architektúry VUT v Brne a Školu architektúry na AVU v Prahe. V máji 1990 odletel do New Yorku, po troch rokoch sa presťahoval do Moskvy. Po návrate do USA pracoval v Los Angeles u architekta Franka Gehryho, ktorý je v Česku známy predovšetkým ako spoluautor Tancujúceho domu. Podieľal sa okrem iného na návrhu koncertnej haly Walta Disneyho alebo Múzea tolerancie v Jeruzaleme. V roku 2008 založil v Los Angeles pobočku firmy Aedas, ktorá patrí medzi desať najväčších architektonických firiem na svete. Viedol ju až do jari 2016, kedy zvíťazil vo výberovom konaní na riaditeľa Kancelárie architekta mesta Brna.

V čase vedenia Aedas LA navrhoval projekty v Amerike, Ázii a na Blízkom východe, napríklad územný plán pre Sakhir City v Bahrajne, futbalový štadión a multifunkčné centrum pre Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 v Katare, 288 metrov vysoké mrakodrapy - dvojčatá v Kunming v Číne alebo štadión pre americký futbal pre 75 tisíc divákov v Los Angeles.

Hokejové pravé krídlo

Od detských rokov až do staršieho dorastu hral Michal Sedláček spočiatku na ľavom a potom pravom krídle v hokejovom oddiele Ingstav Brno (príznačne Ingstav je skratka pre "inžinierske stavby"). V New Yorku prešiel na in-line hokej, v Moskve prepadol kanadskej hre broomball, aby sa v Los Angeles vrátil ku klasickému ľadovému v miestnych amatérskych ligách a na hokejových turnajoch v Las Vegas. Vytvorenie hokejového tímu KAM je zatiaľ neuskutočneným snom.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím