Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. december 2016
0
720

Noc Architektúry 2017 ZIMA

Pozývame Ťa na 12. edíciu Noci Architektúry. Odohrá sa, ako je dobrým zvykom, vo štvrtok 16. februára 2017 v priestoroch Fakulty Architektúry STU, na Námestí Slobody v Bratislave.
Začiatok16.2.2017
17:00
Koniec17.2.2017
05:00
MiestoFakulta architektúry STU
AdresaNámestie slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFA STU

Dvanásta Noc Architektúry má za cieľ priblížiť sa pojmom materiality a úlohy svetla v architektúre.

Ako užívatelia vnímame architektúru najmä skrz naše zmysly a skúsenosť. Dotyk s povrchom omietky, lom svetla a jeho úloha v definovaní priestoru, správanie sa materiálov pod vplyvom živlov. Je to práve materiálna podstata detailu, ktorá nám dokáže spríjemniť alebo naopak skomplikovať jej bežné užívanie.

Dvanásta Noc Architektúry, ktorá sa odohrá vo štvrtok, 16. Februára 2017 od 17.00 v priestoroch Fakulty Architektúry v Bratislave, má za cieľ priblížiť sa pojmom „Materialita“ a „Úloha svetla v architektúre“.

Noc Architektúry je o jednom večeri, kedy sa priestory fakulty premenia na výstavu tých najzaujímavejších projektov so základnou myšlienkou – otvoriť školu širokej verejnosti a ukázať im semestrálne snaženie študentov. To, ako sa najmladšia generácia architektov popasovala so zadaniami vyhodnotí porota v pokračovaní študentskej ceny CHEDDAR, kde budú hodnotené všetky vystavené semestrálne práce. Najlepšie projekty v kategóriách - architektúra, urbanizmus a dizajn vyhodnotí nezávislá porota zložená z odborníkov z praxe.

Hlavným hosťom večera bude Hikaru Nissanke z londýnskeho ateliéru OMMX. Architektúra, ktorú tvoria sa snaží o čo najlepšie pochopenie kontextu práve skúmaním materiálov, kompozície a architektonických detailov. Práve tým vedia obsiahnuť exponencionálne sa meniace prostredie moderného sveta.

Vo vstupnom foyer fakulty predstavíme interaktívnu svetelnú inštaláciu LightStruct od výtvarníka Jána Šicka a jeho študentov z MediaLabu (VŠVÚ). Návštevníkom bude priestorová kompozícia pomocou svetla ponúkať transkripciu zvukov do priestoru.

Súčasťou programu budú tiež 15Minútovky, kde sa dozvieme viac o inšpiratívnych projektoch a iniciatívach. Predstavia sa napríklad projekty Bratislava YIMBY, blog sledujúci stavebný rozvoj Bratislavy, alebo neformálne stretnutia architektov a dizajnérov CLUBOVKA. Okrem toho to budú aj projekty Čierne diery a Dizajn na kolesách.

Formát #Obhájsa ponúkne študentom možnosť obhájiť ich projekt netradičným stand-up comedy spôsobom a Mies.TV ponúkne video rozhovory so svetovými architektmi (Dominique Perrault, MVRDV, Lacaton & Vassal a iní) na tému, čo formovalo ich vnímanie architektúry.

Ako už býva tradíciou - Noc býva pre architektov nekonečná. Rezident a architekt Bobsan spolu s DJ RE5om zo skupiny Dornkappel otvoria hudobný program už na fakulte. Na afterpárty v NuSpirit Clube sa predstaví nová  indie kapela Felix a až do slnečného rána sa o zábavu postarajú Emonoizboyz, Assquakess a Inkwall.

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím