Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Hörmann

Brány a dvere

Diaľničná cesta 5186/2B
Senec

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

Slovenský plynárenský priemysel a.s.

Dodávateľ energií

Mlynské nivy 44/a
Bratislava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

Design shaker

Inteligentné inštalačné systémy

ABB i-bus® EIB / KNX je inteligentný...

ABB (výrobca)
ABB (distribútor)

umývadlo od SAPHIRKERAMIK

Dizajnéri kúpeľní často snívajú o možnosti...

Phoenix Design (autor)
LAUFEN Bathrooms AG (výrobca)
LAUFEN SK s.r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

Multizóny

Chýba vám uzavretý priestor, kde môžete...

TECHO, s.r.o. (výrobca)
TECHO, s.r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

Svetlo v architektúre
Hore

NOC ARCHITEKTÚRY 2018 winter edition

Začiatok15.2.2018
17:00
Koniec15.2.2018
22:00
MiestoFakulta architektúry STU
AdresaNámestie slobody 19,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktArchtung
Zimná Noc Architektúry sa uskutoční vo štvrtok, 15.2.2018 od 17.00 v priestoroch Fakulty Architektúry STU v Bratislave.

Noc architektúry je multižánrová platforma poskytujúca náhľad do centra diania na fakulte. Predstavuje večernú udalosť, kedy sa celý objekt fakulty zmení na krajinu plnú vystavených ateliérových prác študentov a to s hlavným cieľom - ukázať odbornej a širokej verejnosti výsledky tvorby širokého spektra projektov vytvorených na pôde fakulty architektúry za posledný semester.

To, ako sa najmladšia generácia architektov popasovala so zadaniami vyhodnotí porota v pokračovaní študentskej ceny CHEDDAR, kde budú hodnotené všetky vystavené semestrálne práce. Najlepšie projekty v kategóriách - architektúra, urbanizmus a dizajn vyhodnotí nezávislá porota zložená z odborníkov z praxe. 

Výstavu a oceňovanie všetkých študentských prác na Noci môžeme ponímať ako jednu veľkú architektonickú kompetíciu, preto sa zimná Noc Architektúry bude niesť v duchu diskusie o architektonických súťažiach, ktoré sú v súčasnosti jednou z najpreberanejších tém tejto oblasti. Architektonické súťaže vznikajú v rôznorodých podobách. Či už z hľadiska rozsahu, vyzývateľa, alebo vyzvanej skupiny, súťaže tvoria nepostrádateľnú súčasť formovania verejného povedomia o architektúre v širokom spektre verejnosti.

Výstavu študentských prác bude dopĺňať bohatý sprievodný program. Úspešnú interpretačnú knižnú publikáciu Vladimír Dedeček odprezentuje a pokrstí autorka knihy Monika Mitášová. Vo formáte 15Minútovky sa dozvieme viac o inšpiratívnych projektoch a iniciatívach, ktoré sa zaoberajú témou architektonických súťaží. Predstaví sa napríklad česká platforma Superstudio contest, ktorá organizuje netradičnú - 24hodinovú formu súťaženia, architekt Peter Lényi z ateliéru 2021, ktorý porozpráva o skúsenostiach a aktívnej iniciatíve v organizovaní verejných súťaží, CAMP (centrum architektúry a mestského plánovania) predstaví vznik a fungovanie novej platformy, ktorej primárnym cieľom je prehĺbiť verejnú diskusiu o rozvoji Prahy, alebo spoločnosť Penta Real Estate, ktorej predstavitelia prezradia prístup k architektonickým súťažiam vo sfére developmentu. Súčasťou programu bude aj diskusia iniciatívy pre lepšiu Bratislavu Plán B od architekta a aktivistu Matúša Valla, platforma o designe Pechtle - Mechtle, vernisáž výstavy výsledkov workshopu 1:1 od WO|V|EN, alebo aj výstava projektov Hyperloop v kotolni.

Hlavným bodom programu Noci Architektúry bude prednáška dánskeho architektonického ateliéru COBE. Zastupovať ho bude Thomas Krarup - partner a šéf projektovej časti Kodanskej pobočky.

Ateliér COBE je progresívna a súčasná komunita architektov, ktorá sa zameriava na architektúru a dizajn od budov, cez verejný priestor až po rozsiahle urbanistické plánovanie. Architektúra, ktorú tvoria sa v rozličných mierkach snaží o čo najlepšie pochopenie kontextu práve skrz sociálnu interakciu. Týmto prístupom ateliér dosiahol úspechy skrz viaceré víťazné a oceňované projekty na národnej aj medzinárodnej úrovni.

A ako už býva tradíciou - Noc býva pre architektov nekonečná, preto bude na fakulte sprevádzaná hudobným programom mladej dvojice Jalovec a Čičman, ktorý sa neskôr presunie na afterpárty do centra starého mesta v priestoroch Fuga x Bukowski a to v zastúpení "DJ´s battle" formátu Clash of architects v zostave VSA vs. gutgut, atmosféru následovne umocnia Emonoizboyz, DJ Bobsan a Billy Barman & Talkshow DJ set.

Noc Architektúry organizuje tím Archtung s podporou Fakulty Architektúry. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt finančne podporila spoločnosť Penta Real Estate, Mediálnymi partnermi podujatia sú portál Archinfo.sk, časopis Atrium, stránka BratislavaYIMBY, časopis ERA21 a Rádio_FM.

PROGRAM

17:00 (foyer) Otvorenie
18:00 (aula) 15minútovky:
Superstudio Contest
Peter Lényi / 2021
CAMP - Centrum architektury a městského plánování
Penta Real Estate
18:00 (1.podesta napravo) Design sketch battle
18:00 Plán Bratislava
19:00 (133) Pechtle - Mechtle
19:30 (aula) odovzdávanie študentskej Cena Cheddar
20:00 (aula) Prednáška COBE architects
22:00 (FUGA x Bukowski Bar) Clash of architects (VSA vs. gutgut) EMONOIZBOYZ, Bobsan, Multipla Selektors (Ruman z Billy Barman & Andreas z TALKSHOW Dj set

Mapa podujatia

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím