Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
22. september 2017
0
106

Obrazy a sochy

MČ Bratislava - Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú na výstavu I. Patúca, I. Zámečníkovej a S. Bubána. Výstava bude patriť týmto trom významným umelcom z Ružinova a potrvá do 5. novembra. Ružinovčania si ju budú môcť pozrieť zadarmo v novej Ružinovskej galérii.
Začiatok22.9.2017
16:00
Koniec5.11.2017
18:00
MiestoDom kultúry Ružinov
AdresaRužinovská 28,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktDom kultúry Ružinov
02/4333 0281
lucia.truchanova@cultusruzinov.sk

Otvorenie Ružinovskej galérie je podnetným kultúrnym počinom, ktorý výrazným spôsobom obohatí spoločenské aktivity tohto vyhľadávaného kultúrneho zariadenia a ružinovským umelcom prináša možnosť prezentovať svoje diela na domácej pôde. Traja umelci, ktorí uvádzajú cyklus výstav patria k výrazným zjavom slovenskej výtvarnej scény a veríme, že svojimi dielami oslovia návštevníkov. 

„Prvá ružinovská galéria je dôkazom toho, že kultúra v Ružinove doslova rastie z roka na rok. Teší ma, že práve náš Dom kultúry Ružinov sa môže pochváliť nie len postupne rekonštruovanými priestormi, ale aj tým, že je dejiskom unikátnych podujatí, akcií a aj výstav. V Ružinove je mnoho talentovaných umelcov a týmto im dávame príležitosť, aby ich diela mohli obdivovať všetci.“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár.

Kurátorka: Mária Horváthová

Vstup je voľný
Miesto: Ružinovská galéria (foyer DK Ružinov)

Ivan Patúc

Narodil sa  11. decembra 1968 na Myjave. V rokoch 1991-1997 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na sochárskom oddelení u prof. Jozefa Jankoviča. Žije v Bratislave a tvorí v oblasti komornej i monumentálnej plastiky a reliéfu. Má za sebou množstvo samostatných i kolektívnych výstav na Slovensku i v zahraničí. V roku 2008 získal pri príležitosti OH v Pekingu 1. cenu na Svetovej súťaži „Šport a olympionizmus“ v švajčiarskom Lausanne.

Ivan Patúc nachádza témy svojich diel v kontraste histórie a dneška.  Vracia sa až  k počiatkom civilizácie a dávnych kultúr, zároveň však odkrýva pred divákom aj nové súvislosti. Je vynikajúcim figuralistom a vo svojich sochách i reliéfoch spodobuje epické príbehy z mytológie, histórie, literatúry a veľmi často i zo športového prostredia. Jeho postavy sú dynamické i dramatické, plné temperamentu a pohybu. Ivan Patúc pracuje s drevom v jeho primárnej podobe a využíva jeho prirodzené tvary, ktoré pokrýva  alebo obaľuje plátmi medi, bronzu, alumínia.

Ingrid Zámečníková

Narodila sa  4. februára 1958 v Bratislave. V rokoch 1977 - 1983  študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri grafiky u profesora Albína Brunovského. V rokoch 1985 - 1992 žila v Grécku. V súčasnosti žije Bratislave a venuje sa maľbe, grafike, tapisérii, ilustrácii i sklenej vitráži. Má za sebou množstvo samostatných i kolektívnych výstav doma, v Európe i v zámorí. Získala niekoľko ocenení v súťaži o najkrajšiu knihu Československa i Slovenska

Ingrid Zámečníková je autorkou množstva komorných diel, ktoré nás uvádzajú do imaginatívneho sveta snov a predstáv a sú inšpirované širokou škálou podnetov od mytológie a literatúry až po osobné zážitky. Jej obrazy nás vedú z hlbín Hádesovej ríše cez bájne miesta gréckej mytológie, odkazy na historické osobnosti a dotyky s realitou  dneška až po nekonečné diaľavy vesmírnych svetov. Prekvapia nás svojou sugestívnou temnou i žiarivou farebnosťou, hrou svetiel a tieňov, štruktúrami povrchov a vrstvením maliarskej hmoty, ale aj poetikou, intimitou a značnou dávkou expresie  a vnútornej hĺbky.

Stanislav Bubán

Narodil sa 5. mája 1961 v Sečovciach. V rokoch 1980 - 1986 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Oddelení monumentálnej maľby (doc. J. Kresila, prof. E. Lehotská). Žije v Bratislave a venuje sa maľbe a kresbe. Od roku 1995 pôsobí ako pedagóg a od roku 2002 ako docent  na Vysokej škole výtvarných umení. Má za sebou množstvo individuálnych i kolektívnych výstav na Slovensku a v zahraničí. V roku 1996 získal cenu Ex Aequo na XIII. Trienále súčasnej slovenskej grafiky v Banskej Bystrici a v roku 2004 Cenu na II. Medzinárodnom bienále » De Nittis » v Barlette.

Stano Bubán je výraznou osobnosťou generácie, ktorá vniesla v polovici 80. rokov do slovenského umenia prvky postmoderny a oslobodenia od zaužívaných princípov. Jeho ďalší vývin viedol od expresívnej a dynamickej maľby cez dôsledne abstraktnú a farebne často monochrómnu tvorbu znova do sveta realistickej figurálnej maľby, ktorú v súčasnosti vyznáva. Jeho obrazy, zväčša monumentálne a tvarovo i kompozične veľkorysé, nás uvádzajú do sveta nečakaných situácií a príbehov, odohrávajúcich sa často až na hranici absurdity.

 

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím