Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

VELUX

Tepelnoizolačné parametre vyhovujú...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

ISOVER STOPVAP 90

Parozábrana pre difúzne uzatvorené konštrukcie...

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. máj 2020
0
561

Online aukcia obrazov finalistov súťaže Maľba

Na špeciálnej online aukcii môžu svoje diela ponúknuť zberateľom všetci autori, ktorí sa v minulosti dostali do finále súťaže Maľba.
Začiatok19.5.2020
00:00
Koniec26.5.2020
00:00
Miestoonline
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
Kontakthttps://www.soga.sk/aukcie-obrazy-diela-umenie-starozitnosti/

Nadácia VÚB, ktorá stojí pri talentovaných maliaroch Slovenska prostredníctvom svojej súťaže Maľba, sa v čase globálnej krízy rozhodla podporiť tvorbu mladých umelcov ešte viac. Popri vyhlásení už 15. ročníka súťaže, ktorej výsledky budú známe na jeseň, prišla aktuálne aj s iniciatívou špeciálnej online aukcie v spolupráci s Aukčnou spoločnosťou SOGA. Svoje diela môžu cez ňu zviditeľniť a ponúknuť zberateľom všetci autori, ktorí sa v minulosti dostali do finále súťaže Maľba. Aukcia prebehne v termíne od 19. do 26. mája na stránke www.soga.sk.

Nadácia, ktorá patrí medzi najväčších podporovateľov mladého maliarskeho umenia na Slovensku, sa rozhodla jedinečným spôsobom osloviť maliarov, ktorí potrebujú v týchto náročných časoch podporu viac než kedykoľvek v minulosti. „Uvedomujeme si, že počas tohtoročnej jari je morálna aj finančná podpora práce umelcov opodstatnená väčšmi, než kedykoľvek počas uplynulých 14 rokov nášho angažovania sa v tejto sfére. Rozumieme, že do životov viacerých z nich vstúpilo nemálo neistoty. A preto by sme ich radi aspoň čiastočne podržali. V partnerskej spolupráci s Aukčnou spoločnosťou SOGA im ponúkame možnosť zúčastniť sa špeciálnej online aukcie svojich diel,“ uvádza predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch.

Ojedinelá online aukcia, ktorá sa uskutoční od 19. do 26. mája na www.soga.sk, je pripravená exkluzívne pre maliarov spojených historicky so súťažou „Maľba - Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov“. Umelci, ktorí sa v minulých ročníkoch dostali do finále súťaže, dostali cez túto platformu možnosť ponúknuť jedno zo svojich diel do pozornosti verejnosti a dražiteľov. K dnešnému dňu je do aukcie prihlásených takmer sto diel. O maximálne transparentný predajný proces sa postará Aukčná spoločnosť SOGA a umelcom bude poukázaný výťažok z dražby ich maľby podľa zaužívaných pravidiel. Kompletný prehľad diel, ktoré budú predmetom aukcie nájdu záujemcovia na stránke www.soga.sk od 19. mája.

Historička umenia Nina Gažovičová z Aukčnej spoločnosti SOGA oceňuje iniciatívu Nadácie VÚB a verí, že odozva od zberateľov dôstojne podčiarkne túto mimoriadne pozitívnu aktivitu: „Všetci vieme, aká zložitá je dnes situácia. Zberatelia, milovníci umenia i laická verejnosť má príležitosť adresne podporiť konkrétnych autorov, obohatiť svoje zbierky, ale aj prejaviť potrebnú spoločenskú zodpovednosť. Sme radi, že môžeme byť súčasťou tohto projektu.” V rámci podpory tejto myšlienky Nina Gažovičová a Július Barczi venujú najbližšie dva diely svojho živého diskusného formátu na Facebook stránke SOGA 18. a 25. mája práve téme mladej maľby a súťaže Maľba.

Prihlasovanie do 15. ročníka súťaže Maľba stále otvorené

Až do 15. júna sa môže súčasná mladá generácia autorov prihlásiť do jubilejného 15. ročníka súťaže Maľba, ktorá funguje už od roku 2006 ako jedna z najstabilnejších platforiem pre oceňovanie profesionálnych maliarov na Slovensku. Výtvarníci do 35 rokov, ktorí sa venujú profesionálne maliarskej tvorbe, môžu prihlasovať svoje diela cez stránku www.malbaroka.sk. Traja víťazi, ktorých vyberie nezávislá medzinárodná porota spomedzi v prvom kole vyselektovaných 20 finalistov, budú známi v októbri. Nadácia VÚB im odovzdá finančnú podporu vo výške spolu 20-tisíc eur. Všetky diela finálovej 20-ky budú sprístupnené bezplatne aj pre širokú verejnosť na výstave v bratislavskej galérii Nedbalka.

Rano bez - 2012 - POLAK
Rano bez - 2012 - POLAK
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím