Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Gerhardt Braun Slovakia k.s.

Pivničné kobky

Drobného 27
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

VELUX

Tepelnoizolačné parametre vyhovujú...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

ISOVER STOPVAP 90

Parozábrana pre difúzne uzatvorené konštrukcie...

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
7. november 2015
0
166

Pozvánka na November Talks 2015 v Prahe

Novembrový cyklus prednášok známych architektov predstavujúcich svoj postoj k súčasnej architektúre, s názvom November Talks, sa tento rok vďaka spolupráci nadácie Sto-Stiftung a Fakulty architektúry ČVUT prvýkrát predstaví v Prahe.
Začiatok9.11.2015
18:30
Koniec30.11.2015
22:00
MiestoPrednášková sieň Gočár, Nová budova ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice
AdresaPraha 9,
Thákurova,
Česká republika
Druh podujatiaPodujatie
Kontaktng. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.
+420 778 750 052
rottokat@fa.cvut.cz

Počas štyroch novembrových pondelkových večerov sa na Fakulte architektúry ČVUT postupne predstavia štyri osobnosti izraelskej architektonickej scény. Prednášky budú prebiehať vždy od 18.30 v Novej budove ČVUT v Prahe, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice, v prednáškovej sieni Gočár. Vstup na prednášky je zdarma.

Pri výbere prednášajúcich osobností asistoval haifský architekt Shraga Kirshner, ktorý navrhol osloviť významných tvorcov staršej i strednej generácie, ktorí svojím dielom reprezentujú progresívny a hodnotný "stredný prúd" tamojšej scény.

Cyklus sa začne 9. novembra 2015 prednáškou Davida Knafo, ktorý je okrem iného autorom izraelského pavilónu na EXPO Milano 2015. Na prvú prednášku nadviaže 16. novembra vystúpenie Étana Kimmel a 23. novembra Leora Lovingera. Posledná prednáška 30. novembra predstaví prácu Ady Karmi-Melamedeové, najstaršej a asi najvýraznejšej dámy izraelskej architektúry. Je spoluautorkou Budovy najvyššieho súdu v Jeruzaleme, ktorej postoj charakterizuje realizmus celej izraelskej scény: "Verím, že architektúra sa zaoberá budovaním miest a nie fotografií architektúry; teda reality, nie ilúziou. Pritom architektonický koncept tkvie v priestore, jeho logika v štruktúre a jeho nálada vo svetle."

Neziskovej organizácii Sto-Stiftung, ktorá sa aktívne zameriava na podporu praktického a akademického vzdelávania mladých ľudí, sa v spolupráci s významnými univerzitami v Európe podarilo rozšíriť cyklus prednášok už do šiestich miest. Pražská Fakulta architektúry ČVUT spolu s londýnskou UEL School of Architecture sa tento rok pripojí k tradičným dejiskám tohto cyklu prednášok, ktorými sú Stuttgart, Miláno, Graz a Paríž.

Informácie o prednášajúcich:


David Knafo - Knafo Klimor Architects
9. 11. 2015 od 18.30 h
Kanceláriu založil David Knafo a Tagit Klimor v roku 1980. Popri architektoch pôsobia v tíme tiež plánovači a dizajnéri. Kancelária sa presadila v roku 2007 v medzinárodnej súťaži na udržateľné bývanie, vypísané spoločnosťou Living Steel. Návrh prišiel s novou udržateľnou typológiou Agro-Housing, ktorá kombinuje poľnohospodársky životný štýl s mestským bývaním. Architekt Klimor vyučuje na Technion - Izraelskom technologickom inštitúte v Haife. K nedávnym úspechom kancelárie možno zaradiť realizáciu izraelského pavilónu na tohtoročnom Expe v Miláne.
www.kkarc.com

Etan Kimmel - Kimmel Eshkolot Architects
16. 11. 2015 od 18.30 h
Kancelária Kimmel Eshkolot Architects založil v roku 1986 Étan Kimmel a Michael Kimmel Eshkolot. V prvom roku svojho pôsobenia sa zúčastnili prác na ochrane a revitalizáciu historického telavivského predmestí Neve Tzedek. V roku 1993 získali za svoje realizácie v Neve Tzedek cenu Rokach. "Ako architekti máme veľkú zodpovednosť za životné prostredie, a tak sa udržateľný rozvoj stal hlavným hýbateľom nášho uvažovania. Chceme, aby bol projekt pravdivý vo svojej podstate, bohatý vo svojej úplnosti a predsa jednoduchý."
www.kimmel.co.il

Leor Lovinger - Studio Urbanof
23. 11. 2015 od 18.30 h
Kancelária Studio Urbanof vznikla v roku 2009. Medzi charakteristickými rysmi ekologickej tvorby tohto tímu je celostnej uvažovania. Zakladateľ leor Lovinger pôsobí ako konzultant radu verejných inštitúcií a vládnych agentúr, kde sa snaží presadiť stratégiu trvalo udržateľného rozvoja, urbánnej ekológie, zelenej infraštruktúry najmä v oblasti vodného hospodárstva; pôsobí tiež ako pedagóg Technion - izraelského technologického inštitútu v Haife.
www.nof.co.il

Ada Karmi-Melamed - Melamed Architects
30. 11. 2015 od 18.30 h
Ada Karmi-Melamed je známou izraelskú architektkou. Architektúru študovala na Architecture Association v Londýne (1956-1959) a na Technion, Izraelskom technologickom inštitúte (1961-1962). V roku 1986 spolu so svojim bratom Ram Karmiem zvíťazila v medzinárodnej súťaži o súbor budov izraelského najvyššieho súdu, ktorý začal svoju činnosť v roku 1992. Kritik architektúry v New York Times Paul Goldberg o stavbe napísal: presnosť stredozemná architektonické tradície a dôstojnosť práva sa tu snúbi s mimoriadnou gráciou.
www.adakarmimelamede.com

Etan Kimmel
Etan Kimmel
Etan Kimmel
Etan Kimmel
Leor Levinger

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím