Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Hörmann

Brány a dvere

Diaľničná cesta 5186/2B
Senec

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

Slovenský plynárenský priemysel a.s.

Dodávateľ energií

Mlynské nivy 44/a
Bratislava

Inteligentné inštalačné systémy

ABB i-bus® EIB / KNX je inteligentný...

ABB (výrobca)
ABB (distribútor)

umývadlo od SAPHIRKERAMIK

Dizajnéri kúpeľní často snívajú o možnosti...

Phoenix Design (autor)
LAUFEN Bathrooms AG (výrobca)
LAUFEN SK s.r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

Multizóny

Chýba vám uzavretý priestor, kde môžete...

TECHO, s.r.o. (výrobca)
TECHO, s.r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

Hore

Praha 8 v dielach štyroch umelcov

Začiatok12.10.2017
17:00
Koniec26.11.2017
18:00
MiestoMúzeum Vojtecha Löfflera
AdresaAlžbetina 20,
Košice,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktMúzeum Vojtecha Löfflera
055/622 32 34
lofflermuzeum@gmail.com
Pozývame Vás objavovať rozmanitosť mestskej časti Praha 8 skrz diela štyroch súčasných umelcov na vernisáži výstavy: Praha 8 v dielach umelcov Hamera / Jungmann / Kumermann / Střížek. Vernisáž sa uskutoční 12. októbra 2017 o 17.00 hod.

Výstava je ďalším pokračovaním spolupráce medzi mestskými časťami Praha 8 a Košice – Staré Mesto a nadväzuje na minuloročnú výstavu Košice – Staré Mesto vo fotografiách Alexandra Jirouška, ktorá sa uskutočnila na Libeňskem zámku.

Mestská časť Praha 8 patrí medzi tie najväčšie a zároveň najrozmanitejšie časti hlavného mesta Českej republiky. Návštevníkov prekvapí svojimi pamiatkami a kultúrou, ale najmä rôznymi životnými štýlmi obyvateľov, ktoré sa v Prahe 8 miešajú a taktiež neustálou premenou samotnej mestskej časti. Tieto miesta a život v nich sú inšpiráciou pre súčasných umelcov, ktorí tu žijú, pôsobia a zachytávajú ich neopakovateľnú atmosféru.

Fotografie Davida Kumermanna zachytávajú jedinečné genius loci Libně a mapujú skôr zastrčené a okrajové miesta, kde prežívajú svojrázne hrabalovské postavičky a krčmičky štvrtej cenovej skupiny. Autor sa v rámci tvorby venuje rozsiahlym dokumentárnym cyklom, zaujímajú ho témy so sociálnym presahom a ľudia v prirodzenom prostredí. Často sú to menej výrazné miesta, ktoré objavuje a čaká na správny moment, kedy stlačiť spúšť na fotoaparáte.

Výtvarník Oldřich Hamera vlastnými grafickými technikami aktívneho leptu a vrstveného monotypu rozvíja odkaz svojho učiteľa Vladimíra Boudníka. V dielach zachytáva to, čo ho najviac zaujíma – minerály, geológia a paleontológia. Vďaka tomuto vnoreniu sa do hlbín zeme majú jeho diela, ktorými vytvára vlastný vnútorný vesmír, charakteristickú zemitú farbu.

Letecké fotografie Prahy 8 a najmä komplex administratívnych budov River City Praha zachytil na fotografiách Aleš Jungmann. Zaujíma sa predovšetkým o dokumentárnu fotografiu a krajinu, jeho práca je známa nielen v Čechách, ale aj vo svete. Vo svojich fotografiách zachytáva moderné budovy zo skla a ocele a dokumentuje tak prácu architektov a súčasné technológie. Od roku 2014 fotí pomocou multikoptéry.

Predstaviteľ českej post-modernej maľby, Antonín Střížek, je nielen maliar, kresliar, a grafik, ale tiež pozorovateľ všedného dňa, ktorý nezameniteľným rukopisom zachytáva mestské scenérie so svojskou poetikou a nádychom nostalgie. Jednotlivé prvky v obraze sú v harmónii a aj vďaka snovej atmosfére sú obrazy upokojujúce, nostalgické a dojemné, majú atmosféru a príbeh.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím