Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
5. apríl 2022
0
75

Prednáška: Eva Jiřičná

Témou prednášky bude "Čo je architektúra a dizajn".
Začiatok8.4.2022
10:30
Koniec8.4.2022
12:30
MiestoOnline
Adresa ,
Online,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktFAD STU
info.fad@stuba.sk

Prednáška významnej svetovej architektky českého pôvodu sa uskutoční online v piatok 8. apríla 2022 od 10:30 hod. Link na prihlásenie prostredníctvom platformy ZOOM nájdete TU.  Prednáška bude prebiehať v anglickom jazyku bez prekladu.


Eva Jiřičná bude hovoriť o svojom vnímaní architektúru a dizajnu, o postavení architekta v rámci spoločnosti, predstaví nám aj niektoré zo svojim ikonických realizácii. S touto špičkovou architektkou sme sa mohli virtuálne stretnúť už vďaka projektu Empatia v umení (EMIA) v októbri minulého roku. „Človek sa s empatiou, schopnosťou vidieť srdcom, nenarodí - musí k nej dôjsť,“ vyjadrila sa v rámci diskusného cyklu Sadli sme si organizovaného FAD STU hybridnou formou v Kreatívnom centre. Záznam z tejto diskusie môžete pozrieť tu.

Eva Jiřičná už viac ako 45 rokov žije a pracuje v Londýne, kde v roku 1984 založila vlastný ateliér - Eva Jiřičná Architects Limited. V roku 1999 spolu s Petrom Vágnerom založila v Prahe ateliér AI - DESIGN. Design v poňatí Evy Jiřičnej a jej spolupracovníkov sa vyznačuje ľahkosťou, presvetlenosťou a rešpektom k materiálu. Ku klientom ateliérov patria významné firmy a inštitúcie z celého sveta, napríklad Amec plc, Selfridges, Harrods, boodle & Dunthorne, Pražský Hrad, Royal Academy of Arts, Victoria and Albert Museum, British Council, Univerzita Tomáša Baťu v Zlíne, Mesto Zlín a ďalšie. Jej ateliéry získali početné medzinárodné ocenenia za dizajn a ich práce sú pravidelne publikované v časopisoch a knihách vo svete. Eva Jiřičná si vyslúžila ocenenie aj za osobný prístup v oblasti architektúry a dizajnu - bol jej udelený titul Kráľovský priemyslový designer, Získala čestné doktoráty a profesúry na niekoľkých univerzitách (napríklad Southampton Institute a University of Sheffield, ale aj na STU v Bratislave a VŠUP Praha. V roku 2003 bola zvolená za predsedníčku Architectural Association v Londýne. Pracuje v medzinárodných porotách architektonických súťaží a intenzívne prednáša o svojej práci po celom svete.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím