Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
5. apríl 2019
0
48

Rozšírené autorstvo - Matthew Plummer Fernandez

Festival Sensorium oslovil dizajnéra a umelca Matthewa Plummera Fernandeza, aby svoju tvorbu a výskum prezentoval v priestoroch galérie Satelit.
Začiatok10.4.2019
18:00
Koniec8.6.2019
18:00
MiestoSatelit, Hurbanove kasárne
AdresaKollárovo námestie 10,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktHelena Cibulková
+421 918110247
satelit@scd.sk

Autorov súčasný výskum sa prekrýva s ústrednou témou aktuálneho ročníka festivalu Sensorium „Rozšírená myseľ“, čo sa odrazilo aj na koncepcii výstavy. Plummer Fernandez sa v dizertačnom výskume i v umeleckej tvorbe zaoberá prepojením dnešného človeka so softvérovou automatizáciou.

Stredobodom výskumu Plummera Fernandeza je autorstvo pod vplyvom výpočtovej techniky a automatizovaného (znovu)skladania. Táto výstava prezentuje jeho prácu v kontexte rozšírenia ako tvorivého princípu, a zároveň odhaľuje nové podoby autorstva, ktoré prináša súčasné umenie tvorené s pomocou počítača.

Tieto metódy sa odrážajú v samotnej koncepcii výstavy tak, že umelec použil na usporiadanie jednotlivých exponátov v priestore galérie algoritmus.

Matthew Plummer Fernandez

Výstava je súčasťou programu festivalu Sensorium, ktorý sa uskutoční 7 – 9. júna v Pistoriho Paláci a v centre mesta Bratislava. Sensorium je najväčším festivalom digitálneho umenia a kultúry na Slovensku. Pre ročník 2019 si kurátori zvolili tému „Rozšírená myseľ“ za optiku, ktorou skúma, ako umelci, dizajnéri a technológovia narábajú s pojmom rozšírenia ako tvorivého princípu.

Matthew Plummer Fernandez je britsko-kolumbijský umelec, tvoriaci sochy, softvér, online intervencie a inštalácie, často aj ich prepojenia. Produkuje a reflektuje v súvislosti so súčasnými sociálnymi a výpočtovými prepleteniami a konfiguráciami. Je absolventom Royal College of Art, 2009 a držiteľom doktorátu na Goldsmiths, University of London. Je iniciátorom populárneho blogu Algopop o algoritmoch v každodennom živote. Jeho práca bola rozsiahlo prezentovaná, vrátane sólových vystúpení v iMal v spolupráci s JODI a Nome Gallery v Berlíne. Jeho diela boli zakúpené centrom Pompidou v Paríži, a objednané V & A v Londýne. V súčasnosti ho zastupuje Nome Gallery a je rezidentom v Somerset House Studios.

Matthew Plummer Fernandez

Lucia Dubačová a Philo van Kemenade sú zakladateľmi festivalu Sensorium kde sú kurátormi inštalácií, vystúpení a prednášok medzinárodných umelcov a dizajnérov, ktorí aplikujú kreatívne technológie vo svojej práci. V doterajších troch edíciách festival organizoval inšpiratívne prednášky o úlohe kreatívcov v súčasnej kultúre, prezentoval premiéry výstav začínajúcich regionálnych dizajnérov a vzdelával publiká o výpočtových, dizajnových technikách prostredníctvom praktických workshopov. V ich dizajnovom štúdiu Unfold Collective, Lucia Dubačová a Philo van Kemenade využívajú kreatívne technológie pre tvorbu diel, ktoré existujú na prieniku digitálnych a fyzických médií. Pracovali s medzinárodnými klientmi vrátane Warwick University, Goetheho Inštitút, Slovenská Národná Galéria, UK National Film & TV School a medzinárodný filmový festival v Bergene.

V rámci výstavy sa 11. apríla o 16.00 uskutoční workshop pre mládež vo veku 13 – 18 rokov, ktorý povedie vystavujúci autor.

Kurátori: Lucia Dubáčová a Philo van Kemenade

Grafický dizajn: Martin Pyšný

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím