Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. marec 2022
0
132

Salón drevostavieb 2022 - Praha

Salón drevostavieb už po sedemnásty krát predstaví to najlepšie z drevenej architektúry
Začiatok24.3.2022
19:00
Koniec26.3.2022
19:00
MiestoPražská tržnica v Holešoviciach (hala 13)
Adresa ,
Praha,
Česká republika
Druh podujatiaPodujatie
KontaktAlžbeta Schmidová
+ 420 776 025
a.schmidova@prodesi.cz

 

Festival a výberová prehliadka súčasnej drevenej architektúry, určená pre všetkých záujemcov o moderné stavby z dreva a udržateľný životný štýl, sa uskutoční od 25. do 26. marca v Pražskej tržnici v Holešoviciach (hala 13). Ponúkne bohatý program s radom a množstvom zahraničných i tuzemských hostí. Slávnostné zahájenie prebehne vo štvrtok večer 24. marca v Centre architektúry a mestského plánovania (CAMP) za účasti Carla Bäckstranda, architekta a jedného zo zakladateľov medzinárodne úspešného švédskeho štúdia White Arkitekter.

Odkaz na rezerváci v CAMPe  cez GoOut:
https://goout.net/cs/urban-talks-white-arkitekter/szwheat/

Výstava, spojená s radom prednášok a so sprievodným programom pre dospelých i deti, predstaví v Holešoviciach 23 popredných realizácií drevostavieb českých a slovenských architektonických štúdií a 3 zahraničné progresívne projekty. Návrhu inštalácie v rozľahlej hale č. 13 sa ujal architekt Tomáš Bém, ktorý sa tento rok nechal inšpirovať veľkou plachetnicou vyplávajúcou k lepšej budúcnosti udržateľnej architektúry a inovatívnych nápadov. Ako hovorí riaditeľ a zakladateľ festivalu architekt Pavel Horák: „Věříme, že letošní Salon dřevostaveb bude po dlouhém období, které kulturním akcím nepřálo, opět inspirativní platformou pro osobní setkání odborníků, investorů, architektů i laické veřejnosti. Ať už plánujete stavět, hledáte architekta, stavební firmu, obchodního partnera, inspiraci, nebo se „jen“ chcete pobavit v zajímavých prostorách, které na tři dny provoní dřevo, jste velice vítáni!“

Súčasťou Salónu bude Ročenka drevenej architektúry 2022, ktorá je tlačeným doplnkom festivalu a zároveň svojbytnou publikáciou prezentujúcou kurátorský výber najvýraznejších drevostavieb poslednej doby. Navyše prináša zaujímavé rozhovory s poprednými osobnosťami domácej architektonickej scény a tento rok mimoriadne aj s architektmi švédskeho štúdia White Architekter (www.whitearkitekter.com).

 

Na Salóne drevostavieb 2022 vystúpia títo zahraniční hostia:

  • renomovaný taliansky architekt Peter Pichler - jeden z lídrov progresívneho milánskeho štúdia Peter Pichler Architecture zameraného na kreatívnu drevenú architektúru (www.peterpichler.eu)
  • popredný odborník na drevené konštrukčné systémy Philipp Zumbrunnen z britskej projekčnej a realizačnej kancelárie EURBAN (www.eurban.co.uk)
  • Andreas Breuss, rakúsky architekt a pedagóg (www.andibreuss.at)
  • autorka drevných systémov a Junior Research Group Leader na University of Stuttgart Dr. Marie Davidová, ktorá prehovorí na tému Drevo ako primárne médium k ekosystémom miest

Tešiť sa môžete aj na kaviareň s posedením s vôňou dreva, detský kútik v živom lese a workshop s výrobou vtáčích kŕmidiel.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím