Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

VELUX

Tepelnoizolačné parametre vyhovujú...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

ISOVER STOPVAP 90

Parozábrana pre difúzne uzatvorené konštrukcie...

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
1. jún 2021
0
54

Salón výtvarníkov 2021

kolektívna výstava 88 umelcov Vďačnosť tvorbe, Vďačnosť sebe, Vďačnosť Zemi 18. 6. – 19. 9. 2021, Zoya Museum – ELESKO Wine Park, Modra
Začiatok18.6.2021
11:30
Koniec19.9.2021
18:30
MiestoElesko Wine Park, Zoya Museum
AdresaPartizánska 2275,
Modra,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktJán Honza
0905777968
honza@moska.sk

ELESKO Wine Park, Partizánska 2275, Modra

Salón výtvarníkov sa opätovne zaskvie ako mimoriadna kultúrno-umelecká príležitosť pre výtvarníkov spod Malých Karpát, Bratislavy a z Bratislavského kraja, kde môžu prezentovať svoju tvorbu v rámci kolektívnej výstavy v moderných priestoroch galérie Zoya Museum – ELESKO Wine Park v Modre. Organizátorom podujatia je Malokarpatské osvetové stredisko v Modre v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Hlavným partnerom tohto výnimočného podujatia je Fond na podporu umenia, ktorý ho z verejných zdrojov podporil.

Salón výtvarníkov vyrástol za 25 rokov svojej existencie do veku mladíka, ktorý už nabral životné skúsenosti, ale stále v ňom planie oheň bujarosti, optimizmu, radosti a túžby experimentovať. Rozumie už hodnotám a tradícii, ale cíti potrebu vkladať do svojho života nové veci, ktoré ho neustále posúvajú vpred a cibria jeho kvality. Preto sú pestrosť, rozmanitosť a hravosť atribútmi tejto výstavy, tak v žánroch ako i v témach a technikách. Nájdete tu diela vyzretých neprofesionálnych výtvarníkov, ktoré sa prelínajú s prácami študovaných a uznávaných autorov - majstrovské umelecké kúsky poňaté ako obrazy, plastiky, reliéfy, objekty, textílie či šperky. V blízkosti vystavených exponátov zacítite vôňu oleja či dreva, Váš zrak rozihrajú farby akrylu, pastelu alebo akvarelu, pošteklia Vás odlesky bronzu, skla či lešteného kameňa, prekvapí Vás pestrosť a rozmanitosť spracovania textílií. Je to tvorba 88 výtvarníkov, ktorí sa rozhodli spoločne Vám predstaviť svoju tvorbu v tomto jubilejnom ročníku.
V jeho portfóliu sa objavuje mnoho známych mien, ktoré by mohli prispieť k jeho prestíži, ale úlohou Salónu je spájať, nie súťažiť, byť vďačný za svoj dar - dar tvoriť.

V rámci expozície výstavy môžete vzhliadnuť aj kolektívne dielo autorov Salónu výtvarníkov 2021 pod názvom „Vďačnosť Zemi“.
Všetci hlboko vo svojich srdciach cítime, že sme túto tému dlho zanedbávali a dá sa povedať, že aj vedome odsúvali. Nie je to už téma ekologická, ani politická, je to téma hlboko citová - téma lásky k rodnej hrude, k životodarnej planéte, ktorá nás trpezlivo nosí na svojom chrbte, k bytosti menom Zem.

Kurátorom výstavy a jej priamym účastníkom je Mgr. Pavol Šima-Juriček.
O všetkých výtvarníkoch sa dočítate v krátkych anotáciách v prehľadnom katalógu Salón výtvarníkov 2021.

Výstava Salón výtvarníkov v Zoya Museum - ELESKO Wine Park v Modre je pre verejnosť prístupná od 18. júna do 19. septembra 2021, počas návštevných hodín od stredy do nedele, v čase od 11.30 do 18.30. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.elesko.sk

Zoznam vystavujúcich autorov:
Andrea Pistl-Andrášová, Davit Armenc, Anita Bartoš, Katarína Bencová, Jana Blašková, Peter Böhm, Katarína Böhmová, František Bohunický, Peter Brenkus, Sylvia Brezianská, Igi Brezo, Zuzana Csögleiová, Asen Cvetanov, Viera Čapková, Ladislav Černý, Svetlana Čimborová, Martina Čupková, Karol Drexler, Martin Dzurek, Miroslav Dzuro, Andrej Frič, Nana Furiya, Ingrid Mária Gábor, Richard Gottchall, Eva Groh, Pavol Hammel, Mária Hanusková, Milan Herényi, Vlasta Hlôšková, Emília Hodasová, Helena Hrbatá, František Hubek, Vlasta Hubková, Ján Huňady, Alena Jamnická, Artur Jamnický, Stano Jendek, Norbert Judt, Edita Kallová, Martin Kellenberger, Marcela Meka Klimeková, Ružena Klimková, Barbora Kočišová, Denisa Kolářová, Noémi Kolčáková Szakállová, Marián Komáček, Soňa Kozáková, Dušan Křístek, Darina Lichnerová, Michal Mach, Ivana Máleková, Josef Mann, Mária Matúšková, Ľubica Ema Mazik, Miroslav Motyčík /MIME/, Jaroslav Orlíček, Ivana Oroszová, Igor Piačka, Júlia Piačková, Marián Pokrivčák, Dana Poláková, Katarina Polgary, Tomáš Polonský, Marián Polonský, László Pomothy, Danica Púry, Ľudmila Rogovská, Veronika Rusňáková, Bedrich Schreiber, Kristína Schreiberová, Katarína Slatinská, Silvia Stránska, Ján Strieš, Lucia Svobodová, Michal Šebeňa, Pavol Šima-Juriček, Norbert Šmondrk, Mária Špániková, Michal Tejgi, Danica Tyková, Peter Uchnár, Agneša Vavrinová, Evla Vlašičová, Radka Vom, Ingrid Vrbňáková, Alena Wagnerová, Michal Zdravecký, Vladimír Zrník

Populárnym podujatím, ktoré nadväzuje na Salón výtvarníkov je Deň otvorených ateliérov , ktoré sa perspektívne uskutoční 18. 9. 2021. Počas tejto septembrovej soboty, od 10.00 do 21.00, môžete nahliadnuť do ateliérov a výtvarných dielní nielen autorov, ktorí vystavujú na salóne, ale aj mnohých ďalších s pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji.
Už teraz môžete sledovať krátke filmové nahliadnutia do dielní autorov participujúcich na podujatí na www.vimeo.com/moskamodra, www.facebook.com/Moska.sk/, alebo na www.youtube.com - kanál Moska.sk

Deň otvorených ateliérov 2021 sa organizuje v súlade s projektom „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1. 4. 2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom samosprávnom kraji.

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre
tel: 033/643 34 89
e-mail: moska@moska.sk
www.moska.sk FB: www.facebook.com/Moska.sk

Hlavní partneri podujatia:
Fond na podporu umenia - Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Organizátor podujatia:
Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1.4.2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.

Začiatok: 18.6.2021 11:30
Koniec: 19.9.2021 18:30
Miesto: Elesko Wine Park, Zoya Museum
Adresa: Partizánska 2275, Modra, Slovensko
Druh podujatia: Podujatie
Kontakt: Ján Honza, 0905777968, honza@moska.sk

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím