Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Prinášame Vám svetlo

Galvaniho 7 7/A
Bratislava

BMI SLOVENSKO

Šikmé a ploché strech

Mojmírovská 9
Ivanka pri Nitre

ISOVER EPS GREYWALL

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (výrobca)
Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products (distribútor)

VELUX INTEGRA

Elektrické panoramatické strešné okno s...

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (výrobca)
VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
5. február 2019
0
22

Tomáš a Viktor Hulík - Štruktúry

Výstava fotografií a geometrických objektov otca a syna, inšpirovaných prírodou s jej premenami, variabilitou, všadeprítomnosťou pohybu, rôznorodosťou tvarov, či rozmanitosťou prírodných štruktúr s množstvom prekvapujúcich spojitostí, vzťahov a súvislostí...
Začiatok22.2.2019
18:00
Koniec24.3.2019
18:00
MiestoGaléria Z
AdresaVentúrska 9,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktGaléria Z
+421 903 468 776
info@galeria-z.sk

Tomáš Hulík, prírodovedec, fotograf, filmár, publicista

Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu, odbor environmentalistika v Bratislave. Zúčastnil sa na vedeckých, fotografických a filmárskych expedíciách v Taliansku a Tunisku, na Ďalekom východe Ruska, na ostrove  Sachalin, na Borneu, v Indonézii, Južnej Kórei, Keni či Turecku. Prednášal na svetových zoologických kongresoch a publikoval množstvo článkov.

Pracuje aj v televíznom prostredí ako kameraman, producent a režisér. Nakrútil niekoľko filmov o bobroch: Hulík a jeho bobry, Invázia bobrov a Návrat boborov, ktoré vysielali ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. V cykle Universum rakúskej televízie ORF produkoval v roku 2007 dokumentárny film o Vysokých Tatrách. Bol aj hlavným kameramanom pod režijnou taktovkou Pavla Barabáša. Film získal 15 ocenení najmä v zahraničí... Režijný debut absolvoval filmom  Návrat rysov o dvoch rysích mláďatách Líze a Murovi (pre STV, ORF a NDR). V decembri 2012 mal premiéru jeho dokumentárny film propagujúci krásy Slovenska - Cesty Slovenskom (pre STV). Poslednými filmárskymi počinmi sú Kráľ nebies Orol skalný a Divoké Slovensko. Ako kameraman nakrútil aj film o Neziderskom jazere v Rakúsku – Expedícia do rákosia a Divoký Istanbul.

Na výstave Štruktúry predstaví svoju netradičnejšiu tvorbu, za ktorú bol nominovaný na Slovak Press Photo 2018. Príroda ponúka množstvo nádherných a rozmanitých detailov, ktoré fascinujú svojou svojím poriadkom alebo naopak chaosom. Tomáš predstaví práve takéto detailné zábery na vodu, ľad, sneh, zem. Uvidíme aj zatmenie slnka a množstvo iných fotografií s usporiadanými geometickými tvarmi, ktoré úzko korešpondujú s tvorbou jeho otca – Viktora Hulíka.

Viktor Hulík, výtvarník, galerista, organizátor výstav.

Na slovenskej výtvarnej scéne pôsobí od roku 1974, keď absolvoval štúdiá na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Jeho diela boli vystavené na mnohých samostatných výstavách vo viacerých mestách na Slovensku ako aj v Prahe, Paríži, Viedni, Berlíne, Budapešti, Bruseli, Moskve, Hamburgu, Oldenburgu, Györi, Pécsi, Clevelande, Baltimore, Dallase, Herningu, Reutlingene, Le Mans, Novom Sade, Zurichu, Grazi, Veszpréme,

Zúčastnil sa na viac než 450 kolektívnych výstavách po celom svete, v Českej republike, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Turecku, Nemecku, Taliansku, Slovinsku, Chorvátsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Španielsku, Belgicku, Holandsku, Dánsku, Švédsku, Nórsku, Portugalsku, vo Veľkej Británii, USA, Kanade, Rusku, Mexiku, Japonsku, Kórei, Alžírsku, Brazílii a na Kube.

Jeho diela sú súčasťou mnohých verejných i súkromných zbierok doma i v zahraničí.

Zúčastnil sa viacerých medzinárodných výtvarných sympózií a tvorivých pobytov vo Veľkej Británii, USA, Francúzsku, Švajčiarsku, Nórsku, Nemecku, Dánsku, Maďarsku, bývalej Juhoslávii.

Ako galerista a organizátor výstavných podujatí usporiadal viaceré významné prehliadky slovenského umenia vo Veľkej Británii, USA, Nemecku, v bývalej Juhoslávii a v Maďarsku.

Od roku 1996 vedie a zabezpečuje výstavný program Galérie Z v Bratislave, zorganizoval a kurátorsky zabezpečil 22 ročníkov veľkej medzinárodnej prehliadky Socha a Objekt, v minulom roku prvý ročník výstavy  súčasných európskych geometrických tendencií – Konkrétne leto.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím