Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
2. jún 2016
0
209

Výstava - Mestské zásahy Trnava

Výstava Mestských zásahov Trnava 2016, na ktorej si môžete v plnej kráse pozrieť všetkých 50 prihlásených projektov. Vo všetkých prípadoch ide o veľmi osobité a originálne pohľady na to, aké by mohlo byť naše mesto, čo mu chýba a čo v ňom potrebujeme.
Začiatok7.6.2016
18:00
Koniec3.7.2016
18:00
MiestoSynagóga - centrum súčasného umenia, Trnava
AdresaHalenárska 2,
Trnava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktMestské zásahy Trnava
trnava@zasahy.sk

Otvorenie výstavy prebehne v utorok 7. júna o 18:00. Výstava bude v priestoroch Synagógy - centra súčasného umenia prístupná do 3. júla.

Na vernisáži vystúpi hudobník a spevák Peter Adamov.

MESTSKÉ ZÁSAHY TRNAVA sú spoločným projektom Mesta Trnava, OZ Publikum.sk a združenia UzemnePlany.sk. Na projekte sa ďalej podieľajú Galéria Jána Koniarka v Trnave / Jan Koniarek Gallery in Trnava, archiTT, DUPOS, a.s. a mnohí jednotlivci.

V Synagóge – centre súčasného umenia bude v utorok 7. júna o 18:00 otvorená výstava k iniciatíve Mestské zásahy Trnava 2016, ktorá od decembra minulého roka zbierala nápady i konkrétne projekty od odbornej a laickej verejnosti k tomu, ako vylepšiť naše mesto. Na výstave bude odprezentovaných všetkých 50 prijatých projektov.

„Každé mesto má svoj problém. Nečudujme sa. Mesto ako organizmus rastie, mení sa, je determinové časom, dobou, svojimi obyvateľmi. Pravidelne potrebuje opravu, intervenciu, zásah. Architekti a urbanisti hľadajú riešenia. Občas ich nájdu, občas nie. Nestáva sa však často, aby obyvateľ mesta hľadal riešenie sám. Projekt Mestské zásahy Trnava 2016 je presne o tom“, hovorí architekt Michal Burák z občianskeho združenia UzemnePlany.sk, ktoré sa podieľa na organizácii trnavských zásahov.

Výstava je pripravovaná v spolupráci s Galériou Jána Koniarka. Koncepčne ju pripravuje kurátor Filip Krutek, ktorý dodáva: „V rámci dramaturgie Galérie Jána Koniarka v Trnave je výstava špecifickým projektom, ktorý má ambíciu vytvoriť miesto stretu viacerých záujmov: od mestských úradníkov, obyvateľov mesta, ale aj nezávislých odborníkov z oblasti architektúry a umenia. Zároveň je spoločne s katalógom projektov spôsobom, ako ukázať zástupcom mesta, aké by mohli byť ďalšie možnosti pri tvorbe a rozvoji verejného priestoru.“

Ďalšie podrobnosti o výstave a vernisáži nájdete aj na Facebooku

Výstavou a vydaním katalógu sa však Mestské zásahy Trnava 2016 rozhodne nekončia. Už 15. júna sa uskutoční prednáška Richarda Procika zo spoločnosti Siemens Slovensko o konceptoch smart cities, ktoré by sa mohli uplatniť aj u nás. Ďalšie aktivity budú prebiehať aj v nasledujúcich mesiacoch.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, TrnaskýHlas.sk, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.

SYNAGÓGA - CENTRUM SÚČASNÉHO UMENIA je samostatným výstavným priestorom Galérie Jána Koniarka. Situovaná je na Halenárskej ulici č. 2.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím