Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
23. október 2020
0
106

Má vaša stavba YQ? Prihláste sa do 2.ročníka súťaže.

Spoločnosť Xella, sa rozhodla zviditeľniť nápaditosť jednotlivých projektov a vypísala súťaž pre stavebníkov,
Má vaša stavba YQ?   Prihláste sa do 2.ročníka  súťaže.

Stavebný systém Ytong je pre svoju jednoduchosť žiadaný materiál pri výstavbe rodinných domov. Jeho výrobca, spoločnosť Xella, sa preto rozhodla zviditeľniť nápaditosť jednotlivých projektov a vypísala súťaž pre stavebníkov, ktorí v posledných 4 rokoch kolaudovali svoj dom z Ytongu alebo Silky. Z desiatich stavieb, ktoré získajú najviac hlasov verejnosti, odborná porota vyberie prvé tri. Tie potom získajú finančnú odmenu.

Od októbra až do konca decembra sa môžu všetci tí, ktorí dokončili a skolaudovali v rozmedzí od 1. 1. 2016 do 30. 9. 2020 stavbu pre súkromné bývanie a použili produkty značiek Ytong alebo Silka, prihlásiť na webe súťaže YQ stavba. Web bude prepojený so sociálnymi sieťami, súťažiaci tak môžu ľahko zdieľať svoj projekt a získavať svojich fanúšikov. Cieľom súťaže je zapojiť tak čo najširšiu verejnosť, aby tu vyjadrila svoje názory a vymieňala si svoje skúsenosti s rôznymi typmi výstavby. Prvých desať miest určia hlasy publika. Víťazné tri miesta z nich vyberie odborná porota, prvé miesto získa 2 000 €, druhé miesto 800 € a tretie 400 €.

Prvý ročník YQ stavby prebehol pred tromi rokmi a prihlásilo sa do neho viac ako 80 projektov rodinných domov. Stavebníci tu zdieľali svoje osobné skúsenosti s výstavbou – významná časť projektov bola postavená svojpomocne alebo kombinovane s pomocou murára či stavebnej firmy. Pre budúcich súkromných investorov do rodinného bývania tak vznikla cenná inšpirácia.

Trendom posledných rokov je zvýšená obľuba projektov postavených bez zateplenia, teda z tepelnoizolačných tvárnic Lambda YQ. Častejšie sa tiež môžeme stretnúť s použitím masívneho stropu či strechy. Tieto produkty posledné tri roky oveľa viac získavajú obľubu svojpomocných stavebníkov. Všetky podrobnosti a podmienky záujemcovia nájdu na webe.

Víťaz 1. ročníka
Víťaz 1. ročníka

Súvisiace články

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím