Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
25. apríl 2019
0
260

Cena ZUUPS 2019 - Cena za urbanizmus

Združenie pre urbanizmus a územné plánovanie na Slovensku vyhlásilo 6. ročník súťaže Ceny ZUUPS 2019. Záštitu nad Cenou ZUUPS 2019 prevzal minister dopravy a výstavby SR pán Arpád Érsek.
Vyhlásenie9.4.2019
15:00
Odovzdanie návrhov31.10.2019
23:59
VyhlasovateľZdruženie pre urbanizmus a územné plánovanie na Slovensku
AdresaPanská 15,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktMarta Mitterholzerová
00421- 02- 5443 10 78
z_sas@sasarch.sk

Združenie pre urbanizmus a územné plánovanie na Slovensku (ZUUPS) pripravilo odborný seminár na tému "Ochrana pamiatok v urbanisticko-architektonicko-krajinárskej tvorbe", na ktorom sa venuje ochrane, záchrane a možnému využitiu kultúrnych pamiatok, ale i iných objektov nášho prírodného a kultúrneho dedičstva, z ktorých mnohé ani nie sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok či pamätihodností obce, avšak sú súčasťou identity územia, pamäte krajiny a obrazu obce/mesta. Seminár je pripravený ako podnet pre širokú spoločenskú diskusiu na tému legislatívy i vzťahu k pamiatkam a k často skrytým či nedoceneným hodnotám územia a krajiny.

Slávnostnou chvíľkou na seminári bolo vyhlásenie 6.ročníka súťaže Ceny ZUUPS 2019 - Cena za urbanizmus. Na Slovensku sa v oblasti architektúry a urbanizmu každoročne organizuje niekoľko súťaží, avšak Cena ZUUPS - Cena za urbanizmus je špecifická v tom, že nejde o realizované diela, ale o koncepty, vízie, štúdie hľadajúce čo najkvalitnejšie riešenie územia. Cenu ZUUPS vyhlasuje Združenie pre urbanizmus a územné plánovanie na Slovensku od roku 2009 pravidelne bienálovitým spôsobom - v dvojročných intervaloch. Inšpiráciou pre túto cenu je tvorivosť urbanistov a krajinárov, ktorých mnohé zaujímavé myšlienky, koncepty, štúdie, ideové zámery zostávajú v šuplíkoch nerealizované, nedocenené, spochybnené, či dokonca zabudnuté. Cenou sa verejnosti prezentuje urbanisticko-architektonická a krajinárska tvorba, ktorá je istým spôsobom inovatívna, inšpiratívna a v súlade s novými trendmi a požiadavkami doby. Tvorba urbanistov a krajinárov sleduje hlavne verejnoprospešné ciele, čiže kvalitu života človeka v danom priestore a tým je táto tvorba zaujímavá.

Záštitu nad Cenou ZUUPS 2019 - Cenou za urbanizmus prebral pán Arpád Érsek, minister minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Cena ZUUPS predstavuje národné kolo medzinárodnej súťaže ECTP-CEU (European Council of Spatial Planners - Conseil Européen des Urbanistes). Víťazné dielo Ceny ZUUPS postupuje do medzinárodnej súťaže ECTP v Bruseli. Združenie je členom tejto medzinárodnej organizácie ECTP.

Štatút a prihláška do súťaže sú k dispozícii v prílohách alebo na stránke www.zuups.sk.

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím