Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
15. december 2016
0
926

Študentská súťaž: Rodinný dom VELUX

Vyhlásenie ďalšieho ročníka súťaže Rodinný dom VELUX . Rodinný dom VELUX vyzýva stredoškolákov súťažiť už po deviatykrát .
Vyhlásenie14.12.2016
10:00
Odovzdanie návrhov12.5.2017
23:59
VyhlasovateľVELUX
Adresa ,
,
Slovensko
Druh podujatiaSúťaž
KontaktKlára Bukolská
+420 531 015 555
klara.bukolska@velux.com

Teória nie je všetko. Aj to je jeden z dôvodov, prečo spoločnosť VELUX SLOVENSKO spol. s r. o. pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania organizuje súťaž pre študentov stredných odborných škôl so zameraním na staviteľstvo. Počas tohto školského roka sa uskutoční jej deviaty ročník.

Úlohou prihlásených študentov je vytvoriť štúdiu rodinného domu, ktorý je dostatočne presvetlený a prichádza doň dostatok čerstvého vzduchu. Práve prívod týchto dvoch kľúčových faktorov, ktoré priamo vplývajú na kvalitu bývania, majú v prípade súťažných  prác zabezpečiť výrobky VELUX. Autori majú dbať na energeticky hospodárne riešenie budovy a snažiť sa zabezpečiť optimálne vnútorné prostredie pre zdravé a komfortné bývanie.

Študenti majú možnosť nezáväzne sa registrovať do súťaže Rodinný dom VELUX najneskôr do 31. januára 2017, pričom súťažné práce musia odovzdať do 12. mája 2017. 

Najviac odovzdaných projektov znamená dar pre školu

Každej škole sa oplatí svojich študentov motivovať k práci na projektoch. Aj tento rok získa škola, ktorá odovzdá najvyšší počet súťažných prác v školskom kole, sponzorský dar v hodnote 300 eur. Počas ôsmeho ročníka sa podarilo sponzorský dar získať Strednej priemyselnej škole stavebnej a geodetickej v Bratislave s 26 odovzdanými súťažnými prácami.

Súťaž bez veľkých zmien a s príjemným prekvapením

Priebeh súťaže ostáva zachovaný. Počas februára a marca navštívi zúčastnené školy architekt, ktorý bude viesť odborné prednášky. Do polovice mája prebehnú na školách interné školské kolá. Z nich môžu do celoslovenského kola postúpiť maximálne tri návrhy z každej prihlásenej školy. Ak je konkurencia na škole vysoká, porota môže maximálne dva ďalšie návrhy ohodnotiť tzv. divokou kartou a tiež ich posunúť do druhého kola.

V druhom, celoslovenskom kole zasadne odborná porota. Vyhodnotí súťažné práce a rozhodne o prvých troch miestach. Okrem hlavnej ceny môže udeliť aj zvláštne ocenenie.

Ozvláštnením deviateho ročníka budú školenia v Kompetenčnom centre VELUX v Brne. Študenti sa zúčastnia workshopu na tému denného svetla v budovách. Seminár bude spojený aj s ukážkou montáže strešného okna do strešného plášťa. 

Študenti po vyhlásení výsledkov majú možnosť svoju tvorbu konzultovať s odborníkmi.
Študenti po vyhlásení výsledkov majú možnosť svoju tvorbu konzultovať s odborníkmi. foto: Martin Matula/VELUX

Odborná porota

Odbornú porotu tvorí vždy jeden zástupca spoločnosti VELUX a dvaja nezávislí odborníci – architekti. Celoštátne kolo je súčasne koncipované tak, aby po vyhlásení výsledkov mali študenti možnosť získať spätnú väzbu na svoju prácu od renomovaných architektov.

Výhry v súťaži

1. cena: 400,- € + cena pre vedúceho práce
2. cena: 250,- € + cena pre vedúceho práce
3. cena: 150,- € + cena pre vedúceho práce
Zvláštne ocenenie: v celkovej hodnote 100,- €

Pri postupe do celoslovenského kola získa každý účastník vecnú cenu v hodnote 40,- €. Stredná škola s najvyšším počtom odovzdaných súťažných prác v školskom kole získa sponzorský dar v hodnote 300,- €.

Ročník 2016/2017 – dôležité termíny

Registrácia účastníkov: do 31. januára 2017
Konzultácie na školách: február, marec 2017
Odovzdanie súťažných návrhov: do 12. mája 2017
Slávnostné vyhlásenie výsledkov: 13. jún 2017

Študenti sa do súťaže registrujú prostredníctvom on-line formulára na webovej stránke spoločnosti VELUX. Registračný formulár nájdete TU.

Viac informácií o súťaži možno nájsť na webovej stránke spoločnosti VELUX a na Facebook stránke Rodinný dom VELUX.

 

Na prvom mieste sa počas ôsmeho ročníka súťaže umiestnil Denis Zeman s projektom WØLBY zo Strednej priemyselnej školy stavebnej Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave.
Na prvom mieste sa počas ôsmeho ročníka súťaže umiestnil Denis Zeman s projektom WØLBY zo Strednej priemyselnej školy stavebnej Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave.
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím