Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
23. júl 2016
0
339

CASE Remote Air – inteligentné diaľkové ovládanie pre zrkadlovky

Užitočná pomôcka pre ovládanie vybraných zrkadloviek.
CASE Remote Air – inteligentné diaľkové ovládanie pre zrkadlovky

Čínska spoločnosť CheeringTech Team predstavila druhú verziu svojho diaľkového ovládača CASE Remote Air. Ten je menší, ľahší a vybavenejší, ako pôvodný model.

27968
Vimeo

Prekvapivo ale ho neuviedla na trh, ale ako projekt na crowdfundingovej platforme Indiegogo. CASE Remote Air je malá krabička s rozmermi 60 x 40 x 10 mm a hmotnosťou 50 gramov.

Vo vnútri je 400 MHz MIPS procesor, 64 MB RAM a malá batéria s výdržou do 6 hodín. Okrem toho je v krabičke aj WiFi b/g/n modul s dosahom zhruba 50 metrov.

K vybraných zrkadlovkám sa novinka pripája cez USB rozhranie, v balení by mali byť tri druhy káblov pre pripojenie Canon a Nikon aparátov. Na tele drží v klasických koľajničkách pre príslušenstvo.

CASE Remote Air vytvára hotspot, ku ktorému pripojíte smartfón alebo tablet s appkou či dokonca počítač.  CASE Remote Air je kompatibilný s Androidom, iOS, Windowsom a OS X. Jediným problémom je, že na pripojenie do internetu v takom prípade musíte využiť dáta od operátora.

Cez appku je pritom možné ovládať prakticky všetky funkcie fotoaparátu a využívať aj nové. Napríklad si môžete nastaviť časozberné snímanie, o ktorého časovanie sa postará samotná appka. Rovnako môžete vyskúšať aj tvorbu HDR záberov, aj keď ich vaša zrkadlovka neovláda.

Nechýbajú manuálne nastavenia obrazu, výber zaostrovacieho bodu, ISO atď. Fotografie a videá z fotoaparátu je možné zálohovať aj do pripojeného zariadenia a rovno ich rýchlo editovať.

Tabuľka podporovaných zariadení:

Ak sa podarí výrobcovi vyzbierať 100 000 USD, tak sa s  CASE Remote Air ešte pohrá a bude možné cez USB kábel z fotoaparátu ťahať energiu pre fungovanie.

Cez Indiegogo je možné novinku získať od 69 dolárov, bežná cena by mala byť okolo 100 USD. Na doručenie si však budete musieť počkať až do októbra.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím