Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
4. október 2015
0
273

Nest poskytne svoje smart technológie aj iným

Ak sa povie Nest, väčšina z vás si určite predstaví inteligentný termostat, ktorý pod týmto menom ohúril svet. Rovnomenná spoločnosť však stojí aj za inými inteligentnými technológiami pre naše domácnosti. Tie chce teraz ponúknuť aj iným spoločnostiam.
Nest poskytne svoje smart technológie aj iným

Postarať sa o to má Nest Weave. Program umožní iným výrobcom hardvéru implementovať technológie, ktoré boli doposiaľ určené výlučne pre výrobky spoločnosti Nest.

182073
Youtube

Ak ste o Weave už počuli, tak isto viete, že sa jedná o protokol, ktorý slúži na vzájomnú komunikáciu rôznych IoT zariadení od rôznych výrobcov.

Toto riešenie umožní vzájomnú komunikáciu zariadení bez Bluetooth, Wi-Fi, alebo internetových protokolov. Spoločnosť navyše tvrdí, že Weave poskytuje podstatne nižšiu odozvu, väčší dosah a bezpečnosť ako riešenie cez Wi-Fi. V súčastnosti sa už viac ako 16 spoločností zaviazalo, že pre svoje IoT produkty bude využívať práve Weave. Navyše všetky produkty, ktoré budú túto technológiu využívať bude možné ovládať pomocou rovnakej aplikácie, pomocou ktorej sa ovláda aj inteligentný termostat. Jednoducho sa v aplikácii objavia aj iné produkty, ktoré používajú Nest Weave.

Spoločnosť tiež poskytne vývojárom tretích strán aj API pre prístup k údajom, ktoré produkty, ako napríklad Nest Cam zaznamenajú. Vďaka tomu sa napríklad automaticky môžu zapnúť svetlá Philips Hue v prípade ak Nest Cam zaznamená pohyb. Spoločnosť uvedie aj samostatnú internetovú stránku, na ktorej si používatelia budú môcť pozrieť všetky zariadenia, ktoré sú kompatibilné s platformou od Nest.

Zdroj: Techbox, Nest.

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím