Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
5. november 2021
0
280

Projektovanie bez limitov

Geberit BIM plug-in
Projektovanie bez limitov

 

Metóda digitálneho projektovania BIM zásadne zmenila pracovné postupy v celom odbore stavebníctva. Informačne komplexné virtuálne modely umožňujú optimalizovať a urýchľovať procesy plánovania a výstavby. Dlhodobým cieľom spoločnosti Geberit je vytvárať jednoduché a inovatívne riešenia, s ktorými sa bude projektantom, architektom a stavebným firmám dobre pracovať a zároveň pre nich budú ekonomicky výhodné. Nový Geberit BIM plug-in pre Autodesk Revit® je ďalším dôležitým krokom v tomto smere.

 JASNÉ ČÍSLOVANIE

Pri digitálnych modeloch budov je dôležité, aby bolo možné komponenty jasne pomenovať a očíslovať. Až vtedy sa môže stať prefabrikácia potrubí plnohodnotnou súčasťou digitálneho modelovania budovy. Nový Geberit BIM plug-in to umožňuje. Nielen, že pomocou automatickej segmentácie rozdelí nakreslené úseky potrubí na dodávané dĺžky rúr a do spojov umiestni správne tvarovky, ale jednotlivé komponenty aj očísluje. Pri číslovaní si môžete zvoliť vlastnú logiku značenia a zachovať si tak plnú kontrolu nad prideľovaním čísel.

RÝCHLE VYHĽADÁVANIE POMOCOU KATALÓGOVÉHO ČÍSLA

Neviete presne, ako sa zorientovať v štruktúre výrobkov Geberit? Nevadí – podobne ako online katalóg má teraz aj Geberit BIM plug-in funkciu vyhľadávania pomocou katalógových čísel. Po zadaní aspoň troch číslic prehľadá nástroj databázu a vypíše možné zhody. Čím viac číslic zadáte, tým rýchlejšie požadovaný výrobok nájdete.

DÁTOVO ÚSPORNÉ BIM PROJEKTY

Geberit stavil na vysoko zjednodušené parametrické geometrie so všetkými relevantnými metadátami skrytými na pozadí. Dátovo odľahčené objekty nepreťažujú CAD systémy a práca na projekte je s nimi efektívnejšia. Napriek jednoduchej geometrii obsahujú Geberit BIM objekty všetky informácie potrebné v rôznych fázach projektovania a výstavby vrátane následnej správy budovy.

SPOĽAHLIVO AKTUÁLNE

Priame napojenie na správu produktových informácií Geberit (systém PIM) je zárukou toho, že používateľ sťahuje iba skontrolované a schválené BIM objekty. Chyby v projekte v dôsledku chybných alebo neplatných BIM dát sú vylúčené.

ZOHRANÝ TÍM

Nové objekty BIM pre sanitárnu keramiku a kúpeľňový nábytok Geberit vytvárajú ideálne podmienky na úzku spoluprácu medzi architektom a projektantom ZTI. Architekt totiž môže kúpeľňu kompletne vybaviť nábytkom a zariaďovacími predmetmi ešte pred zhotovením vlastného ZTI projektu. Projektant si tak môže urobiť oveľa presnejšiu predstavu o tom, ako si architekt predstavuje hotovú kúpeľňu.

BIM MODELY PRE ARCHICAD®

Zariaďovacie predmety a nábytok sú teraz zobrazované nielen v ich reálnom tvare, ale aj v požadovanej farbe. Modely sanitárnej keramiky a kúpeľňového nábytku Geberit poslúžia aj architektom, pretože natívne Revit® modely možno importovať do novej verzie ArchiCAD 24.

PRODUKTOVO NEUTRÁLNA PONUKA

Pri výberových konaniach na verejné projekty je často požadované dodržať produktovú neutralitu. Preto je možné zmeniť jedným kliknutím výrobkovo špecifické Geberit BIM dáta na dáta neutrálne. Po dokončení ponuky možno produktovo špecifické parametre opäť jednoducho obnoviť.

Projektovanie s novým Geberit BIM plug-inom je pohodlné a ľahké, pretože objekty Geberit BIM sú k dispozícii v 35 národných jazykoch a 41 lokálnych sortimentoch a sú neustále aktualizované. Geberit investuje značné prostriedky do vytvárania a kontroly BIM dát a neprestáva pracovať na vylepšovaní a rozširovaní Geberit BIM plug-inu. Z tejto kvalitnej databázy môžu ťažiť všetci účastníci – od architektov a projektantov až po inštalatérov, stavebníkov a koncových zákazníkov.

Zistite viac o Geberit BIM plug-in:  www.geberit.sk/bim

 

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím