Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
26. december 2018
0
338

REVITALIZÁCIA CENTRA OBCE Veľké Dvorany

Ťažiskom kompletnej obecnej zástavby Veľké Dvorany je samotné centrum obce , ktorého územie je možno vymedziť priestorom medzi existujúcou bytovkov , kostolom a obecným úradom s kultúrnym domom.
V súčasnosti predmetný priestor tvorí parčík pred bytovkou a kostolom a spevnená asfaltová plocha pri objekte obecného úradu , kultúrneho domu a pri obchode potravín za miestnou komunikáciou.
Revitalizácia centra obce zabezpečí hlavne zachovanie historickej kontinuity tejto plochy, ktorá nevhodnými zásahmi nedávnej minulosti bola narušená (veľa asfaltových plôch ).
Navrhovaná revitalizácia , rekonštrukcia hmotným delením, proporciami a hlavne použitými materiálmi je prispôsobená okolitej zástavbe a harmonicky ich doplňuje.
Celé centrum obce je založené na pozdĺžnej kompozičnej osi, ktorá prechádza stredom parku okolo budovy kultúrneho domu. Za najdominantnejší objekt centrálnej zóny obce môžeme považovať jestvujúci kultúrny dom, ktorý má ale v blízkej budúcnosti prejsť rekonštrukciou, preto návrh revitalizácie centra obce počíta s jeho budúcou podobou. Fontána pred kultúrnym domom je umiestnená na kompozičnej osi a svojou polohou uzatvára zhromažďovací priestor pred budovou kultúrneho domu.
Fontána pri kultúrnom dome je zložená z dvoch samostatných fontán. Prvá fontána je trojuholníkového tvaru a jej súčasťou je aj betónový trojuholníkový kvetináč.
Vedľa trojuholníkovej fontány v pozdĺžnom smere budú umiestnené tri chodníkové fontánky.
Účelom tejto fontány je vytvorenie reprezentatívneho priestoru pred budovou kultúrneho domu, vhodného na oddych ako aj na organizovanie menších kultúrno-spoločenských akcii.
Fontána v parku je umiestnená na kompozičnej osi. Je protipólom fontány pred kultúrnym domom. V rámci paru má navodiť atmosféru kľudu a pohody.
Architektonické riešenie fontány v parku je navrhnuté tak, aby čo najviac korešpondovalo s daným prostredím. Navrhované riešenie je inšpirované prírodnými studničkami, ktoré sú obyčajne tvorené dreveným žliabkom, kadiaľ je usmernený prúd vody voľne tečúci do mini jazierka. V našom prípade budú voľne stekať tri prúdy vody do bazéna fontány cez nerezové žľaby. Výber materiálov a ich spojenie je inšpirované koncepciou a prostredím námestia – prírodný kameň a betónový obklad v tvare lomového kameňa.
REVITALIZÁCIA CENTRA OBCE Veľké Dvorany
Autori: Ing. arch. Ján ŠIMKO, Ing. arch. Martina MADZIOVÁInvestor: Obec Veľké DvoranyInvestičný náklad: 92 000,00€Návrh: 12 - 2Realizácia: 3 - 9Adresa: Námestie 2, Veľké Dvorany, SlovenskoPublikované: 26. december 2018

Poloha diela

Ing. arch. Ján ŠIMKO
Ing. arch. Martina MADZIOVÁ
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím