Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
5. máj 2022
0
261

Interiér víkendového apartmánu, Štrbské Pleso

Zadaním bolo navrhnúť interiér víkendového bytu na Štrbskom Plese, ktorého prvky budú odkazovať na región, v ktorom sa nachádza predmetný bytový dom. Ďalšími požiadavkami bolo navrhnúť na necelých 42 m2 úložný priestor a lôžka pre 6 osôb bez toho, aby prebehli búracie práce.
Interiér víkendového apartmánu, Štrbské Pleso
Ateliér: ER AtelierAutori: Ing. arch. Ing. Ema Ruhigová (Kiabová), PhD., Ing. arch. Ing. Roman Ruhig, PhD.Investor: JUDr. Iva Dudášová, Ing. Jana Vedejová Sitášová, PhD.Podlažná plocha: 41,66Návrh: 2022 - 2022Adresa: Štrbské Pleso, SlovenskoPublikované: 5. máj 2022

Dispozičné riešenie

Z hlavného vchodu sa dostávame do chodby, ktorá začína nábytkovou zostavou obsahujúcou úložný priestor a lavičku. V nike v tesnej blízkosti vchodu  je umiestnená práčka so sušičkou. Z chodby je možné dostať sa do ostatných priestorov bytu. V kúpeľni je navrhnutý sprchový kút, ktorý vypĺňa priestor kúpeľňovej niky. Ďalej sa tu nachádzajú dve umývadlá a vertikálny radiátor. Do WC bola pridaná predstena, ktorá je od horného okraja po strop využitá ako úložný priestor. V kuchyni ostáva rohová kuchyňa v tvare „L“, no organizácia sa mení. Zachováva sa aj skriňa v kuchynskej nike, ktorá prejde iba základným repasom. Kruhové sedenie zabezpečí plynulejší prechod osôb k balkónu. V súčasnosti sa v obytných priestoroch nachádzajú spolu 4 lôžka. V návrhu je v menšej izbe umiestnená posteľ s výsuvným šuflíkom na prespatie ďalšej osoby. Šatník v tejto miestnosti je z umiestnený v existujúcej nike. Oproti posteli je navrhnutá pracovná doska prebiehajúca pozdĺž celej steny so sedením pre dve osoby. V obývacej izbe je možné prenocovať 4 ľudí - dvoch na rozťahovacej pohovke a ďalších dvoch na poschodovej posteli, ktorá čiastočne prekrýva pohovku a čiastočne periniak za sofou. Úložný priestor je vsadený do dlhšej niky, vďaka čomu sa zracionálnil daný pôdorys izby, tak ako aj v ostatných miestnostiach.

Pôdorys
Pôdorys
Axonometria - kuchyňa, chodba
Axonometria - kuchyňa, chodba
Axonometria - obývacia izba, detská izba
Axonometria - obývacia izba, detská izba
Pohľad 01, 02
Pohľad 01, 02
Pohľad 03, 04
Pohľad 03, 04
Pohľad 05, 06
Pohľad 05, 06

Materiálové a farebné riešenie

Všetky podlahy okrem hygienických priestorov sú navrhnuté ako drevené z parkiet vo vzore rybia kosť Chevron  (vyabstrahovaný pôvodný vzor parkiet). Podlaha do hygienických priestorov je v bielej farbe, tak aby nekonkurovala obkladom.  Obklady v kúpeľni, WC a v kuchyni sú riešené z textúrovanej keramiky na spôsob terazzo so zelenými štruktúrami (RAKO Spectra zelená 30x60 cm mat). Zelená farba je farebným akcentom aj v každom priestore v podobe skriniek v kúpeľni, skriniek nad kuchynskou linkou, čalúnenia pohovky, kancelárskych stoličiek a molitánu na lavičke v chodbe. Hlavnou dominantou farbou vstavaných nábytkov je biela, ktorá opticky rozširuje menšie priestory. Tá je doplnená o drevené fragmenty v podobe dubových poličiek v štvorcovom rastri a dreveným šindľom, ktorý reprezentuje danú lokalitu a vo vybraných nikách tvorí zátišie za sedením, alebo ležoviskom. Pracovná doska v izbe je navrhnutá z dubového masívu. Kuchynská doska je navrhnutá z tmavého technického kameňa (TechniStone Noble concrete grey rained). V izbe je na dominantnej stene riešená tapeta s jemnou potlačou kmeňov stromov. Spacia zóna poschodovej postele je opticky oddelená od ostatnej časti obývacej zón bielymi lamelami. Tie dominujú aj na čelnej stene, na ktorej bude zavesený televízor. Motív lamiel je použitý aj vo vrchných skrinkách v kuchynskej linke a na dvierkach, za ktorými je práčka so sušičkou v chodbe.

Chodba - vstupwc
Chodba - od vstupuChodba - od kuchyne
Kúpeľňa
Kúpeľňa
Kuchyňa
Kuchyňa
Kuchyňa - smer balkón
Kuchyňa - smer balkón
Detská izba
Detská izba
Obývacia izba - smer k vstupu do miestnosti
Obývacia izba - smer k vstupu do miestnosti
Obývacia izba - smer poschodová posteľ, pohovka
Obývacia izba - smer poschodová posteľ, pohovka

Ateliér

Ing. arch. Ing. Ema Ruhigová (Kiabová), PhD.
Ing. arch. Ing. Roman Ruhig, PhD.
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím