Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
3. december 2019
1
1344

Showroom ELITE BATH+KITCHEN, Bratislava

Uhladený koncept firemného showroomu.
Showroom ELITE BATH+KITCHEN, Bratislava
Autori: Ing. arch. Eva Železná (DAM architekti), Dipl. Arch. Richard Doležal (DAM architekti)Podlažná plocha: 643,94 m2Návrh: 2018 - 2018Realizácia: 2019 - 2019Adresa: Dvořákovo nábrežie 811 02, Bratislava, SlovenskoPublikované: 10. január 2020

Na Dvořákovom nábreží, v parteri administratívneho komplexu Zuckermandel (konkrétne blok “A”) otvoril pred rokom svoje priestory bratislavský showroom ELITE BATH+KITCHEN. Na koncepte  interiéru, ktorý spája kúpeľňové a kuchynské štúdio sa podieľal ateliér DAM architekti. Vizuál bratislavského showroomu nadväzuje na koncept, ktorý kolektív pražských autorov navrhol pre priestory ELITE BATH v pražskom Karlíne.

Showroom ktorý rešpektuje charakter objektu, v ktorom sa nachádza. Nenarúša jeho exteriérový výraz. Integruje sa do celkového architektonického vzhľadu budovy. Transparentné výplne otvorov a reklamná grafika orientovaná do ulice je navrhnutá skôr kontextuálne, ako vyzývavo.

Páči sa nám aj to, čo by malo byť štandardom pri podobných zariadeniach. Interiér má zreteľný priestorový koncept. Snaží sa o poriadok a "obytnosť" priestoru. Ukazuje iba to, čo chce. Akcentované sú vybrané "hajlajty". Pestrá a heterogénna paleta rôznych vzoriek je z veľkej časti ukrytá vo výstavných kójach a výsuvných vzorníkových zakladačoch. Takto sa podarilo udržať prehľadnosť a príjemnú atmosféru vnútorného priestoru. Nie je to "jarmok" so všetkými možnými vzorkami, ale príjemné miesto na rokovanie a výber toho, čo architekt a investor hľadajú.

Bratislavský showroom vznikol spojením trojice obchodných plôch v parteri administratívnej budovy. Zlúčenie pôvodne jednopodlažných jednotiek s celkovou výmerou takmer 700 m2 sa nezaobišlo bez stavebných úprav. Nové priechody v rámci dispozície a úpravy fasády boli podmienené budúcim, dvojúrovňovým priestorovým usporiadaním interiéru. Vložené podlažie je s prízemím prepojené prostredníctvom otvorenej galérie, prebiehajúcej pozdĺž uličnej fasády.

Priestorový koncept showroomu je založený na viditeľnosti a otvorenosti smerom k nábrežiu Dunaja, ktorú zabezpečuje šesť dvojposchodových “výkladov”.

Otvorený interiér s neutrálnou farebnosťou vytvára kulisu, ktorá necháva vyniknúť prezentované kusy. Produkty sú vystavené v ucelene navrhnutých kójach, vzorky obkladov a dlažieb sú ukryté vo výsuvných paneloch a skriniach medzi nimi. Návštevník si tak môže nerušene prezerať ucelené kolekcie. Interiér nepôsobí ako prepchatý showroom, ale naopak, ako celistvý priestor prepojený jednotným konceptom.

Spoločnou snahou prevádzkovateľa i architektov z tímu DAM bolo vytvoriť aj v Bratislave miesto pre stretnutie s náročnými privátnymi zákazníkmi, architektmi a dizajnérmi.

Prehľadné členenie showroomu, ktorý plynie na dvoch úrovniach, umožňuje koncentrovať sa na to podstatné. Pred onyxovou stenou, priamo oproti vchodu do showroomu, je umiestnená podsvietená recepcia. Po ľavej ruke prebieha ulička, ktorá sprístupňuje obojstranné výstavné kóje. K strednej rade kójí priliehajú na strane okien tri pódiá, ktoré sú naklonené za účelom čo najlepšej viditeľnosti z exteriéru. Na týchto miestach sú prezentované aktuálne novinky a najexkluzívnejšie výrobky. Na konci uličky návštevník voľne prechádza do vstupného poschodia kuchynského štúdia bulthaup. ELITE BATH+KITCHEN má monobrandové, jediné a výhradné zastúpenie tejto značky na Slovensku. V showroome nájdeme taktiež najširšiu a najväčšiu ponuku vystavených spotrebičov Gaggenau.

Ľavé schodisko ústí na poschodí. Ústredný priestor na tejto úrovni tvorí otvorená konferenčná zóna so stolom pre desať až pätnásť osôb. Priestor s možnosťou projekcie bol navrhnutý aj na účely predstavenia noviniek a výrobkov vybraných firiem, konania seminárov a prednášok v okruhu pozvaných účastníkov, alebo prezentácií určených pre klientov. Neformálne, gastronomickými zážitkami oživené stretnutia umožňuje priľahlá kuchyňa.

V časti showroomu značky bulthaup je voľne rozmiestnený nábytok a kuchynské zariadenia v zostavách, ktoré prezentujú rôzne rady tohto výrobcu. Dve kompletné kuchyne sú funkčné, a sú periodicky využívané pre spoločné varenie klientov a šéfkuchárov vybraných slovenských i českých reštaurácií. Prijmite to ako pozvanie na posedenie pri chutnej večeri. Pre viac informácií sa obráťte na Miroslavu Pôbišovú (mob.: +421 911 171 931, mirka@elitebathkitchen.sk).

Cesta po schodoch na opačnej strane showroomu je na úrovni medzipodesty oživená jednou z hlavných “atrakcií” - priestorom, kde si môžu návštevníci na vlastnej koži vyskúšať rôzne formy sprchovania. Od veľkoplošných sprchových panelov, cez vodné masáže až po “vodorovné sprchy”, určené pre sprchovanie v ľahu.

Pohľad od recepcie. Ulička vedúca do kuchynského štúdia sprístupňuje výstavné kóje:

Pohľad na integrované výsuvné vzorkovníky:

Showroom značky bulthaup na prízemí. Kuchynský stôl so sedením slúži ako meeting point:

Kuchynské štúdio plynulo prechádza aj na poschodie:

Obdobný systém výstavných kójí ako na prízemí pokračuje aj na vyššej úrovni. Zaujímavosťou je napríklad pult s viac ako dvadsiatkou funkčných batérií:

Otvorená konferenčná zóna so stolom pre stretnutia klientov, architektov a developerov. Neformálne, gastronomickými zážitkami oživené sedenia umožňuje priľahlá kuchyňa.

Jedna z hlavných "atrakcií" showroomu. Privátny priestor SPA, kde si zákazníci môžu po znepriehľadnení skla vyskúšať rozmanité formy sprchovania:

projektová dokumentácia ateliéru DAM architekti.

Pôdorys 2. PP
Pôdorys 2. PP
Pôdorys 1. PP
Pôdorys 1. PP
Rez 2 - 2
Rez 2 - 2
Rez 40 - 40
Rez 40 - 40
Rez 42 - 42
Rez 42 - 42

Poloha diela

Ing. arch. Eva Železná
Dipl. Arch. Richard Doležal
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím