Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
12. január 2016
0
352

Múzeum civilizacie Micurin

Diplomova praca
Múzeum civilizacie Micurin
Autori: Ing.arch Lenka PetrákováNávrh: 2015 - 2015Adresa: Budkova ulica , Bratislava, SlovenskoPublikované: 12. január 2016

Cieľom diplomovej práce bolo transformovať bývalý areál Mičurin na Búdkovej ulici  v Bratislave a prinavrátenie jeho charakteru verejného stretávacieho miesta. Rozšírením areálu  a odhalením vojenských objektov na odvrátenej strane kopca sa ale otvárajú nové interpretácie tohto pozemku a odhaľuje sa nám príbeh skrytého sveta, ktorý je podkladom pre budovanie novotvaru.

Odhalenie vojenského zariadenia na úpätí Muránskej výšiny, ktoré bolo chránené pred očami verejnosti prírodovedným spolkom, evokuje rozpor medzi poznanými a skrytými skutočnosťami. Rozpor sa stáva samotným podkladom pre architektúru a jej šancu stať sa rozprávačom príbehov cez sekvencie zážitkov a atmosféry. Múzeum civilizácie je spracované ako brána do skrytého sveta, ktorá nám pomáha vidieť nové rozmery sveta, v ktorom žijeme. Cez scény, ktorými sprevádza návštevníkov, sa snaží ukázať existujúci rozpor medzi skúsenosťami a realitou na obraze vojenských objektov. Hlavným motívom sa stáva interiér a jeho vnútorné priestorové usporiadanie. Celý navrhovaný objekt je tak podmienený cielenému dialógu medzi priestormi a návštevníkom

Hlavným zámerom diplomovej práce je obnovenie areálu Mičurin ako aj prinavrátenie jeho charakteru verejného stretávacieho miesta. Rozšírením areálu a odhalením vojenských objektov na odvrátenej strane kopca sa ale otvárajú nové interpretácie tohto pozemku  a odhaľuje sa nám príbeh skrytého sveta, ktorý je podkladom pre budovanie novotvaru.

          

          

 

Hlavnou ideou samotného objektu Múzea Civilizácie je sprostredkovať návštevníkom nové pohľady na realitu, ktorá môže byť často skrytá, a tak ich nabádať k hlbšiemu zamysleniu sa, či svet okolo nás je naozaj tým, čo poznáme. Táto idea vychádza práve  z rozporu využitia jedného územia v 60 - tych rokoch ako pionierskeho ako aj vojenského  tábora. Návrh nechce poskytnúť vlastný výklad, ale cez scény, ktorými sprevádza návštevníkov, sa snaží iba ukázať existujúci rozpor medzi skúsenosťami a realitou na obraze vojenských objektov. Preto sa hlavným motívom návrhu stáva interiér a jeho vnútorné priestorové usporiadanie.

            Ideovým konceptom interiéru bola štúdia vnútorných priestorov, ktoré vytvárajú charakteristické atmosféry a na základe ich prepojenia do sekvencie obrazov dokážu vyrozprávať príbeh cez architektúru. Celý navrhovaný objekt je podmienený cielenému dialógu medzi priestormi a návštevníkom. Múzeum civilizácie je v rámci projektu spracované ako brána do skrytého sveta, ktorá nám pomáha vidieť nové rozmery sveta, v ktorom žijeme.

Ing.arch Lenka Petráková
Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím