Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Gerhardt Braun Slovakia k.s.

Pivničné kobky

Drobného 27
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Reynaers systems spol. s r.o.

Prievozská 2/ A
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
22. november 2019
0
140

Národná kultúrna pamiatka Spilka zrekonštruovaná

Rekonštrukcia pivovarníckej Spilky bývalého pivovaru Stein získala kolaudačné rozhodnutie.
Národná kultúrna pamiatka Spilka zrekonštruovaná

Národná kultúrna pamiatka Spilka zo 60. rokov minulého storočia má vydané kolaudačné rozhodnutie. Investičná holdingová spoločnosť MiddleCap zachovala kultúrne dedičstvo a  do unikátnych priestorov privíta prvých nájomníkov.

Jediná zachovaná časť niekdajšieho bratislavského pivovaru Stein a zároveň národná kultúrna pamiatka Spilka slúžila pôvodne ako kvasiareň. Jej návrh ešte v roku 1949 naprojektoval významný autor industriálnych stavieb na Slovensku, architekt Herbert Zrnovský. Pivovarnícku Spilku však čaká nové využitie, unikátne priestory zo 60. rokov minulého storočia už čoskoro privítajú prvých nájomníkov.

Foto: Štefan Cipár, Martin Matula
Foto: Štefan Cipár, Martin Matula

Na piatich nadzemných podlažiach poskytne budova Spilky budúcim užívateľom najvyšší komfort administratívnych nájomných priestorov pod obchodným názvom Spilka Offices. Vďaka zachovanej pôvodnej konštrukcii vzniknú v priestoroch Spilky netradičné kancelárske priestory so svetlou výškou podlaží až do 13,5 m, o ktoré prejavili záujem už prví nájomníci.

Komfort umocňujú vzdušné priestory, prirodzené vetranie, či 59 parkovacích miest. Najvyššie podlažie ponúka okrem exkluzívnych priestorov pod kupolou panoramatickú terasu s rozlohou 120 m2. Práve priestor pod charakteristickou kupolou, ktorá je dominantou stavby a dotvára strešnú krajinu v okolí, pridáva Spilke na výnimočnosti. V tomto prípade ide o prvú škrupinovú konštrukciu takéhoto veľkého rozsahu na Slovensku

Foto: Štefan Cipár, Martin Matula
Foto: Štefan Cipár, Martin Matula
Foto: Štefan Cipár, Martin Matula

Ku kultúrnym dedičstvám pristupujeme obzvlášť citlivo. Podarilo sa nám s  tímom odborníkov zachovať kultúrnu pamiatku vypovedajúcu svoj príbeh a  vytvoriť unikátny typ kancelárskych priestorov, aké by ste v Bratislave hľadali márne,“ hovorí Róbert Michalica, Head of Real Estate Slovakia spoločnosti MiddleCap. „Momentálne máme obsadené tri zo siedmich podlaží a s potenciálnymi nájomcami rokujeme o prenájme ďalších podlaží,“ dodáva.

Prízemné podlažie privíta už koncom prvého kvartálu budúceho roka prvých zákazníkov. Reštaurácia pivovaru Svijany obsadila 1 250 m2 a svojim návštevníkom ponúkne okrem pivného zážitku a výnimočnej kuchyne aj rozľahlú terasu.

Svijany sú synonymom skutočne tradičného českého piva. Ako jeden z mála českých pivovarov kvasíme pivo tradične v otvorených kadiach na spilke a zásadne ho nepasterizujeme. Takéto špičkové pivo si vyžaduje mimoriadnu starostlivosť aj pri podávaní. V novo otvorenej bratislavskej reštaurácii s dvanástimi kohútikmi s rôznymi svijanskými pivami–a našej vôbec prvej reštaurácii s pivom z tanku na Slovensku–budeme môcť takú starostlivosť skutočne zaručiť,“ uviedol riaditeľ Pivovaru Svijany Roman Havlík.

Prednosťou polohy objektu je centrálna lokalita pri frekventovanej križovatke Legionárskej, Blumentálskej a Krížnej ulice.

Foto: Štefan Cipár, Martin Matula

Pri stvárnení vonkajšieho výrazu budovy sme vychádzali zo snahy o návrat k pôvodným povrchom a farebnosti. Zachované je aj charakteristické členenie fasády so štvorcovými oknami, nové presklené otvory na prízemí symbolizujú transformáciu územia z uzavretého priemyselného areálu na otvorený polyfunkčný blok s dôrazom na prepojenie s mestskými priestormi,“ hovorí Ivan Masár za autorov rekonštrukcie.

Foto: Štefan Cipár, Martin Matula
Foto: Štefan Cipár, Martin Matula

Spoločnosti MiddleCap týmto projektom pribúda do portfólia ďalšie netradičné spojenie kultúrneho dedičstva, remeselnej precíznosti s administratívnym využitím. Historická budova Obchodnej a priemyselnej komory na Gorkého 4 dnes známa ako Gorkeho4 Offices, ktorú spoločnosť zrekonštruovala koncom minulého roka, má prenajatých 27% a rezervovaných ďalších viac ako 30 percent plochy.

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím