Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
24. marec 2020
0
213

List predsedu SKA k aktuálnej situácii

O fungovaní úradu, súťažiach, aj o aktuálnom ročníku CE. ZA. AR.
List predsedu SKA k aktuálnej situácii

Vážené architektky, vážení architekti, hosťujúci a dobrovoľní členovia Slovenskej komory architektov,

Celá spoločnosť prechádza ťažkou situáciou v súvislosti s vírusovou pandémiou COVID-19. Nikto dnes nevie povedať, kedy sa karanténa a prísne opatrenia skončia. Je zrejmé, že ekonomický dopad na hospodárstvo bude značný. Ťažko predpovedať, ako sa očakávaná recesia dotkne stavebníctva a následne aj našej profesie. V dvadsaťosemročnej histórii SKA sa nenájdu obdobné okolnosti, ktoré by nás, architektov, stavali do podobnej neľahkej situácie. Predstavenstvo a úrad SKA Vás chce touto cestou uistiť, že vyvinie maximálne úsilie na zmiernenie prichádzajúcej krízy na trhu práce architektov a hľadanie cesty pre revitalizáciu dopytu po našich službách.

Hoci je z dôvodu karantény momentálne úrad zavretý, celý tím pracuje naďalej cez home office. Preto si vás dovoľujeme informovať, že všetky vaše prípadné otázky ohľadom výkonu povolania autorizovaného architekta/autorizovaného krajinného architekta, ako aj iné podania súvisiace s pandémiou COVID-19 nám prednostne adresujte na adresu komarch@komarch.sk, príp. úrad kontaktujte na tel. číslach uvedených na webovom sídle komory.

Práve v týchto dňoch sa finalizuje katalóg architektonických súťaží za rok 2019, ktorý rozosielame zástupcom samospráv s cieľom podporiť súťaže návrhov pri investičných aktivitách miest a obcí. Obdobnou aktivitou (katalógom súťaží za roky 2016-18) sa v predchádzajúcich rokoch podarilo zlepšiť situáciu v oblasti rozvoja domácich súťaží návrhov, čoho dôkazom sú aj aktuálne prebiehajúce súťaže: ZUŠ a Troyerovo námestie v Stupave alebo kúpele Grössling, pripravované sú súťaže na revitalizáciu areálu gymnázia Mateja Bela vo Zvolene a úprava námestia vo Valaskej. Snažíme sa týmto vytvárať priestor pre uplatnenie našej práce aj v čase karantény a neistej budúcnosti. Poslednú publikáciu o súťažiach si môžete pozrieť tu.

Súbežne s aktivitou ohľadne súťaží úrad naďalej pokračuje v prípravách na IXX. ročník ceny CE ZA AR. Veríme, že aj tento ročník prebehne bez problémov, vrátane zasadnutí poroty a októbrového galavečera. Uvedomujeme si, že aktuálna situácia prináša so sebou značné obmedzenia, a preto uvažujeme o opatreniach, ktoré by vám prihlasovanie zjednodušili (predĺženie termínu na odovzdanie, možnosť zámeny fotografií pri finálnej prezentácii a pod.). Keďže prezentácia tvorby našich členov bude v nadchádzajúcom období ešte dôležitejšia, všetky diela prihlásené do CE ZA AR budú v tomto ročníku bez poplatku automaticky prihlásené aj do registra architektonických diel. O presnom postupe, ako aj termínoch vás budeme priebežne informovať. Minuloročný katalóg CE ZA AR si môžete pozrieť tu.

Ďalšie informácie a rady, ktoré môžu pomôcť prekonať toto náročné obdobie, alebo môžu smerovať k zníženiu negatívneho dopadu na výkon nášho povolania budeme postupne aktualizovať na webovej stránke Slovenskej komory architektov.

So želaním zdravia, osobných aj pracovných úspechov,

Ing. arch. Iľja Skoček, predseda Slovenskej komory architektov
JUDr. Viera Hanuláková, riaditeľka úradu SKA

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím