Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Valašské Příkazy 55 55
Valašské Příkazy

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

Pergo

Třebětice 102
Holešov

Cortizo Slovakia,

Železničný rad 29
Nová Baňa

PREFA Slovensko s. r. o.

Ladislava Dérera 2749/2
Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

REYNAERS ALUMINIUM s.r.o.

Office: TWINCITY C HubHub, Mlynské Nivy 16
Bratislava

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
9. november 2022
0
2378

Výsledky prvého kola medzinárodnej architektonicko-urbanistickej súťaže na riešenie zástavby územia pri južnom brehu Dunaja sú známe

Spomedzi 52 návrhov posunula porota do druhého kola 6 autorských kolektívov.
Výsledky prvého kola medzinárodnej architektonicko-urbanistickej súťaže na riešenie zástavby územia pri južnom brehu Dunaja sú známe

Spoločnosť Penta Real Estate v auguste vyhlásila medzinárodnú architektonicko-urbanistickú súťaž, ktorej cieľom je nájsť budúce riešenie a podobu zástavby územia pri južnom brehu Dunaja, v lokalite medzi bratislavským Starým mostom, mostom Apollo a Prístavným mostom. Súťaž má otvorený charakter, vyzvané boli tri zahraničné architektonické ateliéry: Zaha Hadid Architects, Office for Metropolitan Architecture (OMA) a Bjarke Ingels Group (BIG).

Na území s rozlohou 85 tisíc m2 by mala v budúcnosti vzniknúť rezidenčná a komerčná zástavba. Zadanie ráta s vybudovaním kompletnej občianskej vybavenosti a riešením verejných priestorov.

Porota na včerajšom zasadnutí hodnotila dokopy 52 návrhov. Do druhého kola súťaže postúpilo 6 autorských kolektívov:

  • Bjarke Ingels Group + Pantograph + Inflow
  • Zaha Hadid Architects
  • Office for Metropolitan Architecture
  • Snøhetta + Studio Egret West + gro architekti
  • KCAP
  • William Matthews Associates + Boele + Sadovsky & Architects + Mikhail Riches + Expedition Engineering + LOLA landscape architects + Studio Akkerhuis

Komisia zároveň ocenila dva kolektívy aj čestným uznaním. Títo účastníci skončili oba na 7. mieste s rovnakým hodnotiacim skóre (teda tesne pred bránami finále a do druhého kola súťaže nepostupujú):

  • Vietzke & Borstelmann Architekten + GTL + IADC
  • Mandaworks + Between

Kolektívy, postupujúce do druhého kola budú honorované sumou 30 000 €.

 

Hodnotiaca komisia opäť zasadne vo februári 2023, kedy rozhodne o výsledkoch 2. kola súťaže a určí víťazný návrh.

 

Návrhy posudzuje deväťčlenná komisia s dvomi náhradníkmi (Eva Jiřičná, Juraj Benetin, Igor Marko, Peter Gero, Ján Doubek, Juraj Nevolník, Petr Palička, Michal Rehák, Pavel Streblov + Kornel Kobák a Marcel Martišek)

 

Vzhľadom na prebiehajúcu súťaž a aktivitu postupujúcich kolektívov na ďalšom rozpracovaní súťažných návrhov zatiaľ nie je možné zverejniť žiadne grafické prílohy.

 Ďalšie informácie sú dostupné na stránke súťaže.

482
Youtube

Riešené územie:

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím