Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
30. január 2016
0
218

WhatCity? 2016 - pozrite si záznam z konferencie

V bratislavskej starej tržnici sa uskutočnilo podujatie, ktoré sa pokúsilo formulovať odpovede na otázku ako by mohli lepšie fungovať naše ulice.
WhatCity? 2016 - pozrite si záznam z konferencie

Konferencia prebehla v dňoch 27. a 28. januára 2016. Hlavnými prednášajúcimi boli:

Andreas Delleske (DE)
Andreas Delleske stál pri vzniku najstaršej a najznámejšej štvrte bez áut v nemeckom Freiburgu. Tá sa stala modelom trvalo udržateľného bývania v ekologickom, sociálnom i kultúrnom ohľade. Za posledných sedemnásť rokov sprevádzal Delleske záujemcov po tejto štvrti najmenej tisíckrát. Žije v prvom energeticky pasívnom, viacerými rodinami obývanom dome v Nemecku.

Mattijs van ’t Hoff (NL)
Mattijs van ’t Hoff je holandský urbanista, poradca úspešnej organizácie STIPO, ktorá pôsobí ako odborný a konzultačný tím v oblasti mestského rozvoja a stratégie. Je spolueditor publikácie The City at the Eye Level o význame a tvorbe mestského parteru. V minulosti pracoval na rôznych projektoch pre oddelenie mestského rozvoja v Rotterdame.

Eva Kail + Clarissa Knehs (AT)
Eva Kail je viedenská urbanistka a špecialistka na zohľadňovanie rodového hľadiska v územnom plánovaní a participácii. Stála v pozadí viac ako 60 pilotných projektov bývania či dopravy. Od roku 1986 pracuje na viedenskom magistráte – Oddelení plánovania a obnovy mesta, kde sa špecializuje na „genderové plánovanie“. Spolu s Clarissou Knehs sa podieľala na plánovaní premeny Mariahilferstraße, ktorú možno označiť za „complete street“ aj ako pilotný projekt gender mainstreamingovej štvrte vo Viedni.

Zuzana Kuldová (CZ)
Zuzana Kuldová sa snaží skvalitňovať pražské verejné priestranstvá v rámci Kancelárie verejného priestory na Inštitúte plánovania a rozvoja hl. mesta Prahy (IPR). Architektonickej tvorbe se venovala v kanceláriách Bekkering Adams v Rotterdame a MOBA studio v Prahe, kde získala viacero ocenení.

Nasledujúce video (Denník N) prináša celý záznam vystúpenia zahraničných expertov na konferencii
WhatCity? Nápady pre ulice z Rakúska, Nemecka, Holandska a Česka.

2863
Youtube

Témou bola aj Obchodná ulica v Bratislave. Na túto tému spolu diskutovali Dominika Belanská (Občianske združenie Obchodná ulica a okolie) , Zuzana Kuldová (Pražský Institut plánování a rozvoje) a Jára Johnová (Združenie Pražské matky) s primátorom Ivom Nesrovnalom.

1470
Youtube

Viac informácií nájdete na www.whatcity.sk

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím