Hore
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Gerhardt Braun Slovakia k.s.

Pivničné kobky

Drobného 27
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

SCHÜCO International KG, o. z. Slovensko

Okná, dvere a fasády

Tomášikova 17
Bratislava

KOMA Modular s.r.o.

Říčanská 1191
Vizovice

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Reynaers systems spol. s r.o.

Prievozská 2/ A
Bratislava

Sto Slovensko, s.r.o.

Stavať zodpovedne

Pribylinská 2
Bratislava

2N® Indoor Compact

2N® Indoor Compact je vnútorná odpovedacia...

2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (výrobca)
2N TELEKOMUNIKACE, a.s. (distribútor)

MINIMAL / MAXIMAL – kovanie v minimalistickom dizajne

Material & Technology s.r.o. – M&T (výrobca)
Material & Technology s.r.o. – M&T (distribútor)

CITY moduly

Designový mestský mobiliár v merítku drobnej...

KOMA Modular s.r.o. (výrobca)
KOMA Modular s.r.o. (distribútor)

POSUVNÉ DVERE HI-FINITY

Ultra tenký design posuvných dverí HI-FINITY...

Reynaers systems spol. s r.o. (výrobca)
Reynaers systems spol. s r.o. (distribútor)

PANORAMA CELOPRESKLENÉ OKNO HX 300

OTVORENÉ. SVETLÉ. VOĽNÉ.
Veľkoplošné...

Internorm (výrobca)
Internorm (distribútor)

Povrchové temperovanie betónového jadra

Princíp temperovania betónového jadra spočíva...

REHAU s.r.o. (výrobca)
REHAU s.r.o. (distribútor)

Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
8. apríl 2020
0
20

Kino Úsmev v Košiciach

V neľahkých časoch kino spustilo kampaň na jeho podporu v čase pandémie.
Kino Úsmev v Košiciach

Symbolicky v piatok trinásteho marca 2020 muselo občianske združenie Cinefil, rovnako ako iní prevádzkovatelia kín na Slovensku (a vo svete), zavrieť svoje kino i kaviareň, ktorá je jeho súčasťou. Zatiaľ na neurčito. Ten pocit vidieť film kolektívne, na veľkom plátne a s dobrým zvukom sa síce nedá preniesť do obývačiek divákov, kino Úsmev však ponúka možnosť zakúpiť si vstupenky na obdobie, keď bude lepšie a keď sa ľudia budú môcť opäť (nielen) v kine stretávať.

Daruj si Úsmev a podpor svoje lokálne kino

Tak znie motto kampane, ktorá divákom ponúka niekoľko možností podpory. Diváci si  zatiaľ môžu kúpiť virtuálne vstupenky, ktoré budú platiť na ľubovoľné filmy počas roka. Okrem toho kino Úsmev ponúka aj kombinované možnosti prenájmu malej 20 miestnej kinosály na špeciálne filmové projekcie pre skupiny priateľov, prípadne “romantickú odmenu”, kde diváci dostanú k vstupenke na film aj fľašu vína. K dispozícii je aj ročná permanentka a ponuka pre partnerov, ktorí vedia kinu pomôcť aj vyššou sumou.

V kampani sa divákom prihovárajú známe herecké a režisérske tváre, filmové postavy a scény, ktoré nosia namiesto “úsmevu” rúško, ako symbol sociálneho dištancovania sa a súčasnej krízy kultúrneho odvetvia. Úplná odstávka kultúrnych podujatí bola naposledy počas druhej svetovej vojny. Situácia na celom svete je vážna a mnohé kultúrne organizácie, kiná a umelci sa snažia divákom prihovárať cez online priestor. “Daruj si Úsmev” ako motto kampane košického kina je kombináciou povzbudivej komunikácie s publikom a názvom kina, ktoré poznajú všetci Košičania.

“Sme v prvej línii prevádzkovateľov, ktorí museli kvôli súčasnej kríze spojenej s koronavírusom úplne uzavrieť prevádzku. Zo dňa na deň sme sa tak ocitli v slepej uličke a bez príjmov. Podporou kina Úsmev a zakúpením si vstupeniek v predpredaji nám diváci môžu pomôcť prekonať toto naozaj neľahké obdobie,” uviedol Lukáš Berberich, riaditeľ kina Úsmev. Okrem pravidelného filmového programu, ktorý prebieha v dvoch sálach, je kino dejiskom rôznych filmových festivalov a prehliadok, špeciálnych filmových podujatí, čítačiek či prednášok.

Kino Úsmev ako dôležitý kultúrny bod Košic

Občianske združenie Cinefil je kolektív filmových nadšencov, ktorí od roku 2016 prevádzkujú Kino Úsmev v Košiciach. V roku 2012 v Košiciach prestalo fungovať posledné kamenné kino v centre mesta, Kino Úsmev, v ktorom sa premietalo od roku 1922. Diváci sa začali presúvať do multiplexov v obchodných centrách. Cinefil vypracoval projekt Kino Úsmev - Centrum audiovizuálnej kultúry, ktorý v rozpätí 15 rokov navrhoval postupne vytvoriť a prevádzkovať digitalizovanú kinosálu, kaviareň, ateliéry a filmové štúdio. Začalo sa dlhé vyjednávanie s vedením mesta Košice o prenájme opusteného Úsmevu a po troch rokoch sa im v r. 2015 podarilo získať kino od mesta do dlhodobého prenájmu s tým, že sa zaviazali kino zrekonštruovať a premeniť ho na plánované Centrum audiovizuálnej kultúry. V júni 2016 sa v Úsmeve spustila denná prevádzka s rekonštruovanou kaviarňou a digitalizovanou kinosálou. V roku 2019 k nej pribula druhá sála Impulz. Okolo kina Úsmev sa hneď po jeho znovuotvorení vytvorila silná komunita jeho priaznivcov a milovníkov kvalitných filmov. Úsmev sa tak stal dôležitým bodom na kultúrnej mape Košíc. 

 

Viac info o tom, ako môžete kino podporiť nájdete TU.

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím