Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., Divízia Rigips

Vlárska 22
Trnava

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
14. august 2023
0
64

Tím pre všetky zásadné oblasti projektovej prípravy siídla spoločnosti ESET je už kompletný

Spoločnosť Eset ohlásila začiatok búracích prác v areáli bývalej Vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke, ktoré sú súčasťou prípravy pozemku na budúcu výstavbu projektu ESET Campus.
Tím pre všetky zásadné oblasti projektovej  prípravy siídla spoločnosti ESET je už kompletný

 

V areáli budúceho ESET Campusu na Patrónke sa v najbližších dňoch začne s búracími prácami a prípravou pozemku na budúcu výstavbu

  • Projekt disponuje platným búracím povolením od marca 2023. Areál si v týchto dňoch preberá  dodávateľ búracích prác a následne začne s postupnou asanáciou existujúcich objektov.
  • Investičný zámer na nové sídlo a technologický kampus ESET Campus na bratislavskej Patrónke už získal  stanovisko hlavného mesta SR Bratislava a aktuálne prebieha aj posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.
  • Medzičasom bol skompletizovaný aj tím pre všetky zásadné oblasti plánovacej fázy a finalizuje sa 3. fáza projektu.

Investičný zámer na nové sídlo a technologický kampus ESET Campus, ktorý pripravuje spoločnosť ESET na bratislavskej Patrónke, sa posúva do ďalšej fázy. Areál bývalej Vojenskej nemocnice si v týchto dňoch preberá dodávateľ búracích prác, ktorý vzišiel z výberového konania. Začiatok asanácie existujúcich objektov je naplánovaný v priebehu augusta, zmluvný termín ukončenia búracích prác je na konci februára 2024.

Búracie práce bude sprevádzať zvýšená hlučnosť aj prašnosť v blízkom okolí areálu, a tiež určité obmedzenia dopravy na priľahkých komunikáciách, spôsobené zvýšeným pohybom vozidiel. Dodávateľ búracích prác sa zaviazal, že pri ich realizácii bude dodržiavať všetky platné normy, zákony a VZN mesta Bratislava pre jednotlivé stavebné práce, s cieľom eliminovať ich negatívny dopad na okolie.

Investičný zámer ESET Campus už pred časom získal stanovisko hlavného mesta SR Bratislava. V nadväznosti na to už projektový tím začal s prípravou podkladov pre ďalšie stupne povoľovacieho procesu, v rámci čoho bol projekt podaný aj do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA.

„Popri povoľovacích procesoch pracujeme interne na príprave tzv. 3. fázy projektu, v rámci ktorej sa už podrobnejšie zaoberáme aj technickými a konštrukčnými alternatívami, stavebnými materiálmi či možnými riešeniami v oblasti využitia zelených energií. Sme radi, že máme už kompletný tím pre všetky zásadné oblasti plánovacej fázy projektu, pričom sa nám podarilo získať veľmi skúsených a medzinárodne uznávaných partnerov,“ hovorí prevádzkový riaditeľ spoločnosti ESET Palo Luka.

Koncepčného architekta projektu, ktorým je renomované dánske štúdio BIG – BJARKE INGELS GROUP, doplnil slovenský ateliér Pantograph v úlohe lokálneho architekta. Projekty architektov zo štúdia Pantograph sa vyznačujú holistickým prístupom k hľadaniu riešení a dôrazom na sociálnu, ekonomickú aj environmentálnu udržateľnosť. Oblasť krajinnej architektúry bude zastrešovať medzinárodne oceňované londýnske štúdio ExA – Exterior Architecture, technickú stránku projektu budú zabezpečovať inžinieri a technickí experti zo spoločností ARUP a BURO HAPPOLD.

Spoločnosť ESET plánuje v areáli bývalej Vojenskej nemocnice živé miesto, ktoré zmení túto časť mesta na epicentrum inovácií a kreativity v Bratislave. Okrem nového sídla a globálneho vedecko-výskumného centra, ESET Campus vytvorí kvalitné a podnetné prostredie pre IT a technologické firmy a startupy a prepojí ich s technicky zameranými vysokými školami. Popri tom kampus poskytne širokú škálu ďalších užitočných služieb a prevádzok, kvalitné verejné priestory a tiež možnosti krátkodobého ubytovania určené najmä pre zamestnancov firiem. Dôležitou súčasťou kampusu bude aj športová infraštruktúra, pričom mnohé z týchto priestorov bude môcť využívať aj široká verejnosť.

V okolí ESET Campusu by mali tiež vzniknúť optimálne podmienky pre peších a prednostné používanie mestskej hromadnej prepravy či bicyklov. Autori projektu sa zároveň intenzívne zaoberajú využitím vlakovej dopravy v lokalite a za týmto účelom prebiehajú intenzívne rokovania s Ministerstvom dopravy SR, Hl. mestom SR Bratislava ako aj Železnicami SR.

Autorský tím projektu ESET Campus:
Koncepčný architekt: BIG – BJARKE INGELS GROUP
Lokálny architekt: PANTOGRAPH
Krajinný architekt: ExA – EXTERIOR ARCHITECTURE
TZB (Technické zariadenia budov): ARUP
Statika: BURO HAPPOLD
Development management: INFLOW

 

Poloha na mape

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím